Obniżenie nastroju.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Obniżenie nastroju.

przez MOCca 19 sie 2008, 16:00
Pomyliłam się, chodzi mi o osobowość schizoidalną.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez ESTER 20 sie 2008, 01:49
MOcca, ale wcale nie wiadomo na 100% , że masz osobowość schizoidalną.To mogą potwierdzić testy na zaburzenia osobowości i długa obserwacja twojej osoby przez psychoterapeutów czy lekarzy.Ja jak przeczytałam o tych zaburzeniach to doszłam do wniosku , że praktycznie wszystkie u siebie widzę bo to się nie da tak obiektywnie siebie ocenić.
ESTER

przez Filomatka 20 sie 2008, 09:47
Dziś w nocy znowu urojenia... Co mnie podkusiło, żeby włączyć telewizję o 2 w nocy? Wydawało mi się że tam jestem. Przełączyłam a tam była dziewczyna. Wydawało mi się że ma podobne włosy do moich ;(
Nie widziałam twarzy była tyłem. Nie wiem co się dzieje nie moge już

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa125 20 sie 2008, 12:37
filomatko -> tak sie zastanawiam czy osoba z prawdziwymi urojeniami byla by w stanie napisac " dzis w nocy znowu urojenia". nie jestem psychiatra i nie bede tego oceniac bo moze byc to strach przed urojeniami jednak urojenia same w sobie to chyba do nerwicy sie nie zaliczaja..

przez gavril princip 20 sie 2008, 13:26
To bylo przewidzenie, tyle ze napecznialem takim strachem ze przypominaly ten z czasow urojen.Stad to pomylenie terminow.
gavril princip

przez MOCca 20 sie 2008, 16:34
Wystarczy, że poproszę o takie testy? A co z tą obserwacją - szpitalna, zamknięta, bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez wróbelek Elemelek 20 sie 2008, 16:48
włąśnie, mam to samo pytanie - czy sa jakieś testy na osobowość?? Bardzo bym się ucieszyła gdyby były ;) I ile może trwać taka obserwacja?? To jest tak ze musz chodzić ileś tam razy do psychoterapeuty i on mi po kilku spotkaniach powie wszystko??
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez midaa 20 sie 2008, 17:03
czytam i czytam- dochodze do wniosku,że sobie coś niektórzy zaczynają wkręcać.... (mądra się odezwała :lol: ), ale jak traficie do psychologa to jeżeli on będzie miał wątpliwości to sam na takie testy skieruje albo zaproponuje, a wy już zaraz sami się do wszystkiego wyrywacie i normalnie klasycznie jak to przy newricach- wkręcacie sobie jakieś zaburzenia, tyle w temacie :P
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

przez wróbelek Elemelek 20 sie 2008, 17:05
heh, ja sobie nie wkręcam, ale bardzo bym się ucieszyła gdyby się okazało że mam jakies zaburzenie osobowości, bo z tego bardzo łatwo o nerwicę... a zaburzenia osobowości to jest coś co da się łątwo naprawić, zresztą ja już mam ze sobą problemy od kilku lat, więc wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało że 'coś tam mam' :P

przez midaa 20 sie 2008, 17:07
wróbelek Elemelek napisał(a):więc wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało że 'coś tam mam' :P

tutaj to każdy coś ma :twisted:
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

przez ESTER 20 sie 2008, 18:52
Zburzenia osobowości te specyficzne to zaburzenia powazniejsze i trudniejsze do wyleczenia niz nerwicowe Wymagaja duzo pracy zarówno psychoterapeuty jak i pacjenta oraz czasu(min.2 lata) bo to się da wyleczyć a w zasadzie to tylko zaleczyć bo w ok.70% za pomocą terapii długoterminowej indywidualnej lub grupowej najlepiej intensywnej minimum 2 razy w tyg.To sa terapie wywodzące się głównie z psychoanalizy, wglądowe bo te inne (min.behawioralno-poznawcza) nie za bardzo się do tego nadają.Prowadzone są głównie przez bardzo doswiadczonych, certyfikowanych psychoterapeutów, którzy przeszli swoją własna psychoterapię wgladową, są świadomi swoich problemów i sa pod stała superwizją.Taki psychoterapeuta może mieć nie więcej niz 3 takie osoby pod swoja opieką.Niestety dosyć trudno znależć takich psychoterapeutów.Co do testów to mozna samemu prywatnie (za opłatą) wykonać testy na zaburzenia osobowosci ( bo to nie jest 1 test a kilka) w niektórych prywatnych osrodkach wykonują lub na oddziałach szpitalnych gdzie lecza tego typu zaburzenia w ramach Nfz i to odbywa się w trakcie terapii.Jest taki w Krakowie oddział zaburzeń osobowości i nerwic chyba to szpital Babińskiego. W Warszawie to w Centrum Psychoterapii się tym zajmują ale to chyba też dopiero jak na oddział kogoś przyjmą.Musicie się dowiedzieć, najlepiej to podzwonić po tych ośrodkach i popytać.
ESTER

przez ESTER 20 sie 2008, 18:57
Aha , trzeba pamietać , ze diagnoaza kliniczna postawiona na podstawie testu to jedynie diagnoza szacunkowa.Pełnoobjawową,dokładną i rzetelną diagnozę mozna dopiero postawic po długiej obserwacji osoby.Czesto taka diagnoza stawiana jest dopiero w trakcie terapii lub po niej.
ESTER

przez wróbelek Elemelek 20 sie 2008, 19:06
kurcze:/ czemu to tyle trwa?? czemu się nie da zażyć lekarstwa i już po wszystkim?? beznadziejne to :P

przez ESTER 20 sie 2008, 19:36
Niestety leczy się to głównie za pomocą psychoterapii. Ale są leki które działają korzystnie w przypadku zab. osobowości. To substancja zwana Sertralina pewnie znana wam pod postacią leków: Asentra , Stimuloton itd.Leki te zmniejszają napięcie i poprawiają nastrój przez co zmniejsza się nasilenie tych problemów osobowościowych a niektóre nawet się cofają.Poza tym zmniejszają one prawdopodobieństwo wystąpienia stanu psychotycznego u takich osób który może u nich wystąpić w chwilach dużego stresu.(takie osoby są do tego predysponowane).
ESTER

Sortuj wg