skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Maja 13 lip 2006, 22:00
dzieki za poradę!
Właśnie tak myślałam, że daję się szprycować lekami na serce, a nie leczy to przyczyny. Dlatego mimo tego kardiologa poszłam do psychiatry.psychiatra był pewien, że te obiawy sercowe są od nerwicy. Zobaczę jak dalej będzie po tym antydepresancie. Mam dodatkowo jelito drażliwe i czasem tak czuje, jakby po zjedzeniu zwłaszcza kolacji moje jelita, gazy itd. miały wpływ na te szarpania serca. Może jeszcze powinnam coś brać na te jelita, by je uspokoić? kardiolog gdy mnie badał stwierdził, że w trakcie badania rośnie mi puls i ciśnienie- zawsze tak mam u lekarza. Może tego się obawiał, że ten puls tak rośnie i dlatego przepisał mi lek na obniżenie pulsu? sama już nie wiem. Tego Biosotalu nie mogę tak nagle odstawić, więc jeszcze trochę pobiorę, może serce się uspokoi kiedyś? mam taką nadzieję, bo bardzo mi to przeszkadza i z tego powodu mam te lęki.Pozdrawiam.

przez kamka 13 lip 2006, 22:07
Witam
Boze ja tez mam problemy z sercem ataki dusznosci codzienie dziwne bicie serca jak by szybko nagle powoli albo jak by przes sekunde stanelo to jest straszne mialam robione badania EKG i wyszlo zle potem mnie skierowano na wysilkowe EKG i tez wyszlo zle wiec skierowali mnie na UEG miesni sercowego i wyszlo ze jest zdrowe moj lekarz powiedzial ze EKG wychodzi zle bo jestem zdenerwowana boze ja odtej pory boje sie ze dostane zawalu albo ze mi serce stanie tak sie boje ze to moje serce jest chore i ze umre.
POZDRAWIAM PA

przez Maja 13 lip 2006, 22:32
Kamka
Może zrób sobie Holtera. ja sama sobie to badanie wynalazłam, bez skierowania, bo doszłam do wniosku, że własnie serce tak mnie szarpie a nie zołądek. W tym Holterze wychodzą wszystkie nierówności w pracy serca, arytmie. Druga sprawa czym ta arytmia jest spowodowana? A przyczyn może być parę np. chora tarczyca, nerwy, wieńcówka, brak magnezu i potasu.
Też się trzęsę o to serce, bo takich arytmii nigdy przedtem nie miałam i nie jest to miłe odczucie, choć lekarze uspokajają, ze to nic takiego i na to sie nie umiera.Nie denerwuj się. jakbyś miała coś źle z sercem to pewnie lekarze kazali by Ci zostać w szpitalu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agapla 14 lip 2006, 00:12
Najlepsze badanie to echo serca jak jest coś nie tak to wykryje , jest dokladne jak sobie zrobicie to od razu się uspokoicie , wtedy bedzie wiadomo czy to nerwica . Co do szybkiego pulsu i ciśnienia podczas badania to tez tak miałam ale to jest spowodowane nerwami. Jeżeli zrobicie te badanie i okaze sie wszystko ok to nie ma co sie przejmować od tego sie nie umiera to tylko nerwica ja właśnie już z niej wychodzę a też mialam lęki na punkcie serca , i jelito drażliwe ( którego nie leczyłam samo przeszło)Ale oczywiście trzeba zbadać i hormony bo może to być np tarczyca.

przez kamka 14 lip 2006, 09:05
Witam tarczyce mialam badana i jej nie mam co to jest za badanie echo serca i te drugie holter opiszcie jakie to sa badania

przez Maja 14 lip 2006, 09:36
Kamka
Echo serca wyglada jak normalne USG, nic nie czujesz, tak samo Holter-to badanie mierzace 24 godziny Twój rytm serca. Naklejaja Ci takie jak na EKG czujniczki i z tym sobie cały dzień normalnie chodzisz, śpisz itd. Potem zdejmują i za parę dni masz opis. Z tym idziesz do kardiologa.Ja robiłam wszystko prywatnie, bo szybciej. Koszt około 100zł za USG i tyle za Holtera, ale może gdzieś jest taniej? Pozdrawiam
Agapla, a jak sobie poradziłas z leczeniem tego serca? Czy coś brałaś na to?

przez kamka 14 lip 2006, 09:49
ja mialam robione USG SERCA MIESNIOWEGO I POWIEDZIELI ZE JEST ZDROWE

przez Angelika 14 lip 2006, 09:56
Nie slyszalam nigdy pojecia serca miesniowego ale wiem za to cos o miesniu sercowym takze chyba to mialas na mysli.Pozdrawiam.
Angelika

przez agapla 14 lip 2006, 10:10
No to drogie panie jak miałyście wszelkie badania na serce robione i wszystko jest ok to macie nerwicę . Naprawdę nie ma czym sie przejmować i przede wszystkim sie nie wkrecać że zaraz umrę, że bede miec zawał.To jest tylko nasz psychika! Pisałam czym się leczę witaminy+ magnez,melisa,afirmacje,miód gryczany(super robi na krążenie i sercowe sprawy), mieszanka na nerwicę neuroflos,trochę ruchu i pozytywne myślenie i niewkręcamy się!!!!!!!!!!pozdro :lol: 8)

przez Andhariel 14 lip 2006, 11:14
Wiatm wszystkich i pozdrawiam.J tez mam podobne kłopoty z sercem cały czas wydaje mi sie ze bije za szybko itp. badania miałem robione USG serca i wszystko spox :D .Tez na poczatku lekarz przepisał mi Propranolol ale tak mi sie wydaje ze to gowno tylko rozregulowało mi bardziej prace serca niz sama nerwica<lol2>.Trzba sie poprostu tym nie przejmowac i bedzie ok tak mi sie wydaje i nie nakrecac sie na tym punkcie!!!!!
Pozdro dla wszystkich:)

przez Maja 14 lip 2006, 11:28
Jak myślicie po jakim czasie antydepresant, ja biorę 6 dni Fovarin, może przejśc to uczucie szarpania serca? czy to dobry lek, ktoś z Was brał? Dzieki za wszystkie porady! Widze, że nie jestem sama z problemem sercowym, jeśli sobie poradziliście, to pewnie i ja sobie poradzę.trzymajcie się zdrowo!

przez freaked;D 14 lip 2006, 13:50
witam :) ja rowniez mam problemy z serduchem tzn juz od dluzszego czasu czuje ze bije tak jakos dziwnie, mocno a czasami mam wrazenie ze jest nie na swoim miejscu ..trudno to opisac ale boje sie ze w koncu przestanie bic :cry: bylam oczywiscie u lekarza juz jakis czas temu , stwierdzil ze nie ma zadnych szmerow i nie dal mi nawet skierowania na usg :? mialam rowniez robione badania krwi , hormony tarczyca wszystko ok ale to serce nie daje mi spokoju....jesli gdzies uslysze o chorobach serca zawalach itp od razu nasuwa mi sie jedno skojarzenie, ze ja tez mam chore serce.dodam jeszcze ze od czasu kiedy dopadla mmnie nerwica po przebiegnieciu kilku metrow serce strasznie szybko i mocno bije.czy ma ktos podobne objawy??co o tym myslicie??
otherside...

przez Maja 14 lip 2006, 16:55
Ja oczywiście zrobiłabym sobie badania na własną ręke, by sie uspokoić, albo znać przyczynę tych niepokojących objawów.To kwesia 100zł za Holtera i 100zł za USG serca i masz pełną wiedzę o sercu.Ja dzięki temu wiem, że mam to co mam i zaczęłam leczenie. Mam nadzieję, że idę w dobrą stronę?!Pozdrawiam

przez agapla 14 lip 2006, 16:59
Freaked oczywiście że tak to są obiawy nerwicowe miałam i jeszcze często tak mam ,z tym meczeniem to norma przy nerwicy .Co do wszelkich leków Maju nie pomogę bo nic na ten temat nie wiem ja nigdy nic z psychotropów nie brałam i nie mam zamiaru brać , można z tego wyjść i bez chemii ;)

Sortuj wg