skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *maleństwo* 30 lip 2007, 14:49
Czesc
od momentu kiedy zaczelam cierpiec na nerwice , miałam straszne kołatania serca ... masakryczne.. wiec zaczełam sie badac chdzic do kardioga i okazało sie ze mam wypadanie płatka mitrialnego i gibkość zastawki... wypadanie płatka ma ponoc co 2 osoba :) ale zastawka gorzej bo nie moge sie za bardzo przeziebiac i na każda nawet mała infekcje dostaje antybiot żeby jakas barteria sie tam nie zagniezdziła :) bo grozi mi wymiana zastawki! ale w zasadzie to nic powaznego teraz robiłam sobie znow ekg, holter i eho serca i wyszło ok tylko mam arytmie ale na tle nerwwym! ja mam bardzo niskie ciśnienie a tetno jak śpie to mam 70 :) czyli prawidłowe a tak normalnie to ok 90-120 normalnie a w sytuacji stresowej ok 140... i ja własnie bardzo czesto wrecz czuje jak moje serce uderza o klatke piersiowa ...nie przyjemnie to jest :(

ps.z kinem tez miałam problemy ale naszczecie jest tam klimatyzacja :) wiec całkiem spoko zreszta uwielbiam popcorn wiec mam sie czym zajac podczas seansu zreszta nigdy nie chodze sama :)
ale gdyby mi sie zrobilo słabo w kinie to naewno juz bym do niego nie poszła!!!
tak jak ostatnio zle sie czułam w jednym super markecie ale nawet nie sąlabo czy cos poprostu chciałam wyść i już jakby mnie cos miało zaraz rozerwac! i juz nie chce do niego chodzic!tylko wbiegam z koszykiem i do kasy!raz tez bym tam prawie zemdlałą ale z głodu ;/

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:50 pm ]
a dzisiaj to sie wogole fatalnie czuje:(( beznadziejnie wrecz!!!chyba jest biometr niekorzystny a ja odczuwam strasznie takie rzeczy ....

przez Pstryk 30 lip 2007, 21:07
Mi serduch robi sceny kiedy mu się podoba. Nigdy nie mogę tego przewidzieć. Oczywiście - w przypadku sytuacji stresowych to norma. Ale jak mi zaczyna uciekać z piersi gdy nic się nie dzieje, leżę sobie spokojnie, jest lajt, lub podczas snu - to już mnie irytuje :?
Pstryk

przez Jovita 30 lip 2007, 21:45
maleństwo wiem co czujesz tez mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i wiem co sie z tym wiąże też bardzo czesto sie zle czuje o sercu nie wspomne i o lękach też w dodatku czesto od tego mam dusznosci, jest ciężko ale musimy nauczyc sie z tym żyć, ja nie biore na to lekow tylko doraznie jak juz na prawde jest zle zeby nie jezdzic na pogotowie
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *maleństwo* 30 lip 2007, 23:30
Ja wogole nie biore leków .. brałam kiedys antydepresant Seronil a teraz tylko kropelki homopatyczne... ;/ które wiadomo nic nie daja... tylko ja sobie wmawiam ze mnie uspokajaja!
Jovita a na pogotowie to z powodu serca czy ataku newicy zdarzyło Ci się jechac?
mnie reaz rodzice wezwali pogotowie ale myslelismy ze sie zaczadziłam ponownie a raz mi nie wezwali pogotowia własnie jak sie zaczadziłam w łazience i zemdlałam pozniejw nocy.. na korytarzu....

przez Jovita 31 lip 2007, 16:23
na pogotowie z powodu serca gdyz mialam tachykardie, dusiłam sie i lekarz stwierdził ze to spazma ale ze od serca!
ExModerator

przez naamah85 31 lip 2007, 16:25
Ja wylądowałam z tachykardią na pogotowiu...puls 130, a po badaniach krwi i TSH wszystko w jak najlepszym porządku...zresztą to już chyba u mnie norma, że serce mi czasem wali, za to cisnienie 90/60...

No cóż trzeba z tym jakoś żyć...ja się w każdym bądź razie nie poddaję :)

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 03 sie 2007, 13:42
*maleństwo*, mam do ciebie pytanie... napisalas, ze masz arytmie, czyli jak sie to u ciebie objawia? noi wypadniecie tej zastawiki, czy to sie jakos czuje?
pytam bo juz sama niewiem, co z tego, ze glowa czuje sie juz troche lepiej jak moje serce ni cholery nieustaje w swoich dolegliwosciach, jak zacznie przerywac to non stop, raz za razem, a juz jak wypije chodzby dwa lyki piwa, to juz wytrzymac sie nieda, bije potem brakuje jednego uderzenia i tak raz za razem, ja to czuje i to mnie wykancza, w sluchawce tez to slysze. niewiem czy takie przerywania moga zagrozic mojemu zyciu, bo lekarz zapewnia ze wszystko jest ok, bo akurat gdy robie ekg to to tak mi sie nierobi i wychodzi ok, powiem tylko, ze kiedys dostalam rtaka tableteczke od ciotki na unormowanie rytmu i mi ta tabletka pomogla, czyli cos chyba jest nietak. sama juz niewiem poowzcie i doradzcie mi cos bo zwariuje w koncu
lidzia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez Jovita 03 sie 2007, 14:30
CIALO liceum DUSZA muzeum, na ekg nigdy ci nie wyjdzie ze masz wypadanie astawki mi dopiero wyszło na USG serca wiec polecam abys sobie zrobiła tam na pewno ci wyjdzie tylko ze takie USG jest drogie ale robi je kardiolog wiec zna sie na tym! To zalezy u jednych takie wypadanie objawia sie silniej u jednych lzej, u mnie czesto sie objawia nie biore na to zadnych lekow tylko doraznie na uspokojenie kiedy sie zle czuje, trzeba sie nauczyc z tym zyc.. jest to inaczej tzw nerwica serca. U mnie objawy sa nastepujace:
-duszności
-ucisk w klatce
-lęki
-sciska mnie czesto w szyji
-drgawki
-czesta tachykardia, mocne bicie serca
-uderzenia gorąca
-i depresje mam tez prawdopodobnie od serca-zmiany psychsomatyczne
ExModerator

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 06 sie 2007, 15:39
jovita dzieki wielkie, mialam rok temu usg serca i nic mi niestwierdzili, wiec chyba mi niewyleciala ta zastawka, pozatym, u mnie najbardziej mi dokucza ta arytmia, to moze co innego. musze sie wybrac do tego kardiologa bo sie wykoncze
pozdrawiam wszystkich
lidzia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez Jovita 06 sie 2007, 16:43
no dobra to lepiej idz do kardiologa ale on ci zleci tez znow ekg i usg bo tak awsze jest! a lepiej tez idz do neurologa mysle zu tu bardzie ci pomoga! a i zastawka nie wypada to tylko takie okreslenie ona sie tak jakby przesuwa :D
ExModerator

przez snaefridur 13 sie 2007, 22:58
Przejrzałam pobieżnie temat(w końcu to 24 strony)i wszyscy skupiają sie głównie na tętnie.Mam takie pytanie,czy ucisk w klatce piersiowej i uczucie stałego tępego bólu ,trwające często cały dzień może być objawem nerwicy?Dodam,że nie pojawia się kołatanie serca.
Ostatnio edytowano 14 sie 2007, 13:23 przez snaefridur, łącznie edytowano 1 raz
snaefridur

przez anulka78 14 sie 2007, 09:58
Snaefridur - ja to okreslam mianem worka cementu na klatce piersiowej... tepy ból, jakby ucisk... po kilkunastu badaniach EKG, lataniu po kardiologach i szpitalach - stwierdzono że to nerwica bo serce mam zdrowe i zalecili mi picie soku pomidorowego :roll:

przez Jovita 14 sie 2007, 11:42
oczywiscie ze tak to moze byc nerwica serca ale najlepiej jak to stwierdzi lekarz ale nie ma co sie martwic bo to nic powaznego i nie zagraza zyciu.
ExModerator

przez snaefridur 14 sie 2007, 13:23
Dziękuję za odpowiedzi :).Pozdrawiam.
snaefridur

Sortuj wg