skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

moja nerwica

przez goofer1982 22 mar 2007, 12:44
witam serdecznie.dopiero dziś postanowiłem się zalogować na forum....moja przygoda z nerwicą zaczęła się 3 lata temu...od tamtej pory codziennie i przez cały czas czuję ucisk w lewej części klatki piersiowej i do tego występują też kłucia w klatce piersiowej...nie wspomnę juz o innych objawach:uczucie mdlenia,szybkie meczenie,drżenie kończyn, dretwienie lewej strony ciała...generalnie się nie leczę...3 lata temu brałem lekarstwa ale strasznie prało mi to mózg...teraz sam się ze soba męczę i sam jestem na siebie wściekły, że taki jestem i takie mma objawy...po prostu błędne koło

przez Aklo 22 mar 2007, 19:17
Też miałam objawy takie jak ty i jeszcze wiele innych i powiem szczeże że podziwiam cię że się nie leczysz. Ja bez psychiatry i leków nie dała bym rady, u mnie to trwa też od ponad 3 lat i jestem teraz na etapie odstawiania leków bo czuję siędużo lepiej, nie mam już lęków ale bojęsięże wrócą jak odstawię leki :( narazie zawziełam się w sobie i postaram sięaby to już nie powruciło
Trzymajcie kciuki :mrgreen:

przez MEJ 24 mar 2007, 22:02
Hej! Mam pytanie, czy ma może ktoś z Was takie coś, jakby serce przestało na chwilkę bić. Takie uczucie jakby wypadło z rytmu?? Bardzo mnie marti ten objaw :(
MEJ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agapla 24 mar 2007, 23:01
Ja miałam trwało pół roku i przeszło ;)

przez GRACJA 25 mar 2007, 00:43
Tak ja często coś takiego miewam. EKG dobre - no to znaczy że to nerwowe. Mogą na to pomóc relaksacje - ćwiczenia oddechowe. W czasie stresu oddech jest płytki, niemiarowy, przyspieszony i to może dawać wrażenie że serce staje w miejscu. Ale żeby stwierdzić że to napewno jest nerwowe - to najpierw trzeba zbadać serduszko. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez faiter 25 mar 2007, 18:57
Witam,
Uważam, a czerpię tę wiedzę z autopsji, że nerwica lękowa może pośrednio przyczyniać się do problemów z sercem i nie tylko...
Ja od wielu lat choruję na nadciśnienie tętnicze; wiąże się z tym powiększenie komory sercowej.
Ostatnio też podczas "ataków" nerwicy lękowej, objawiającymi się m.in. napadami agresji, czuję ostry ból z lewej strony klatki piersiowej.
Obawiam się, że może mieć to związek z nadwyrężeniem mięśnia sercowego; boję się tego, bo preferuję aktywny styl życia.
A tak poza tym innymi skutkami nerwicy (w moim przypadku) mogą być: nadmierna potliwość i problemy dermatologiczne, ale to już w innym temacie na forum...

przez GRACJA 25 mar 2007, 19:24
No tak - wszystko się zgadza - to tak jak u mnie - nadciśnienie, choroba wieńcowa, problemy ze skórą. Ale mimo wszystko proponuje zbadać serduszko, żeby czegoś nie przeoczyć. Pomimo, że byłam pewna że moje bóle serca są na tle nerwicowym zgłosiłam sie z tym do lekarza pierwszego kontaktu i pani doktor potwierdziła moje stanowisko . Nerwica nerwicą ale trzeba to sprawdzić, wykluczyć inne przyczyny takiego stanu zdrowia. Aktywny styl życia jest akurat wskazany przy niedomogach serca. Nie wiem o jakiej aktywności mówisz. Poprostu trzeba to sprawdzić. Po co sie zadręczać i żyć w niepewności. Ja jak usłyszałam, że te bóle sa nerwicowe to odrazu lepiej się poczułam. Nasze obawy mogą tylko pogarszać o spotęgować objawy. Myśle że bez lekarza sie nie obejdzie. Powodzenia. Pozdrawiam.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez Aklo 25 mar 2007, 23:33
Ja robiłam ekg serducha na początku moich objawów i wyszło że wszystko jest ok z całym moim organizmem, było to ponad 3 lata temu i mam pytanko, czy myślicie że przez ten czas mogło sięcoś zmienić. Chodzi mi o to że od tamtej pory mam kołatania serca, teraz już żadko ale są i zastanawiam sięczy to może oznaczać jakąś chorobę, czy powinnam znowu wykonać ekg :?:

przez Mongi2004 26 mar 2007, 11:37
Samo Ekg nie wiele Ci da . Najlepiej zrobić wszytskie badania na serce , ze byś miała pewność . Echo , badania krwi , ekg wysiłkowe , holter .

przez wiatr 26 mar 2007, 12:16
Aklo napisał(a):Ja robiłam ekg serducha

Aklo napisał(a):było to ponad 3 lata temu
jest to jakiś odległy już termin badań, a wykonanie badań kontrolnych zapewne uspokoją Cię i niebędziesz musiała się zadręczać dodatkowymi myślamy. Pa serce ;)
"mój przyjaciel wiatr"

przez Aklo 27 mar 2007, 23:06
Dzięki, napewno macie rację że powinnam zrobić badania kontrolne ale u mnie w mieście jak pójdę do lekarza to mogę jedynie liczyć na podstawowe badania czyli ekg. Na echo serducha lekarz napewno mnie nie skieruje stwierdzi że jestem za młoda i że to napewno z nerwicy, ciekawa jestem czy można takie badanie (echo) wykonać prywatnie, muszę trochę popytać
Dzięki pozdrowionka :D

przez SCUD 28 mar 2007, 12:25
witam
moje ataki sa coraz czesciej ma dosyc !
budze sie rano czuje lęk ogarniam sie i przeszechodzi ale łapie mine odrazu po wyjsciu z domu własnie bylem w fryzjera tragedia ide i serce wali mi jak bym biegł a ide spokojne miarowo oddycham nogi jak z waty jaestem na miejscu jest troche lepiej ale wracajac jest znowu to samo serce wali jest mi sałbo lek strach wszystko naraz boje sie ze serce mi nie wytrzyma tego i bedze koniec , co ma robic? pomocy ! ma 21 lat a boje sie jak bym miał 5
kompletny debilizm
a i czy takie ataki moga byc spowodowane przez kogos np ojca ?
mam to prawie zakzdym razem jak z mnim gadam ale gadka zawsze konczy sie kłutnia wiec nie wiem czy to ja sie nakrecam i potem ma atak czy to ojciec tak namnie dzała jestem juz wykonczony tym wszystkim nawed nie mam z kmi pogadac o tym wszystkim.
pozdrawam !
"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej a serce twoje niech się rozwesela"

przez wojor 28 mar 2007, 14:19
To przykre , ale prawdziwe !
Twoja nerwica może mieć swoje źródło w złych relacjach z ojcem.
Rodzice bywają toksyczni - niestety.
Ja doświadczam tego od wielu lat. Moja matka potrafi mnie wyprowadzić z równowagi swoim ciągłym narzekaniem i użalaniem się nad sobą. Dla niej nikt nie ma sie gorzej od niej. Tylko jej problemy są ważne i nie umie cieszyć się z tego co ma / a ma wszystko rentę,duży dom, dość dobre zdrowie, i duzo czasu dla siebie. Jej jedyny problem to samotność po śmierci ojca i brak osoby - słuchacza i podwładnego/
Doszło do tego , że powiedziałam jej , że mam dość tego narzekanioa i że mam swoją rodzinę i dzieci , którym jestem potrzebna i nie mam ani czasu , ani siły wysłuchiwać tych jej narzekań, bo i tak co kolwiek bym nie poradziła to jest nie to itp. Teraz nie romawaim z nią , bo ocywiście obraziła sie na mnie i wiesz co dobrze mi z tym. Może tak nie powinnam, ale czuję się lepiej i rzadziej ogarnia mnie lęk. Potrzebuję jeszcze czasu dla siebie , by się uspokoić i nie mogę być workirm treningowym dla innych nawet dla matki.
Druga taką osoba w moim życiu jest moja koleżanka z pracy ,a do niedawna szefowa. Dla niej byłam "koszem". Przychodziła do mnie i opowiadała mi o swoich problemach prywatnych i służbowych , narzekała na swoje ciezkie życie itd. po czym szła do swich obowiazków , a ja przez nastepne kilka godzin nie umiałam się pozbierać. Jej tez niedawno powiedziałam , że nie chcę juz tego słuchać. Narazie jest ok. chociaż jak ją znam to jesli długo nie znajdzie sobie innego "kosza" to znów przyjdzie.
Co do Twoich objawów to myślę , że masz naprawdę ciężki okres i potzrebujesz pomocy . Psycholog, ale dobry jest w stanie pomóc .
A może znajdziesz pomoc tutaj ?
Często wystarczy się zwyczajnie wygadać i powiedzieć o swoich odczuciach , bo objawy nerwicy często są tak dziwne , że jak się mówi o tym komuś zdrowemu to nie wierzy , że coś takiego może dziać się z człowiekiem.
Trzymaj się i zacznij myśleć o sobie!
.........nigdy nie jest tak źle , żeby nie mogło być gorzej ani tak dobrze , żeby nie mogło być lepiej.........

przez Wesnaa 28 mar 2007, 14:27
U mnie od takiego ataku zaczęła się nerwica..Pamiętam jak nagle moja głowa zrobiła się ciężka, doszły do tego zawroty głowy no i ta uciążliwa myśl, że umieram.. oczywiście dorobiłam sobie do tego ataku swoją historię, że to pewnie wylew, ,że to zawał(podobnie jak Ty) no ale dalej żyję.
Second Life Syndrome

Sortuj wg