skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

chlupotanie serca czy to wyrok???

przez KONRAD-LUBIN 04 lut 2007, 19:26
witam... kardiologicznie serce mam zdrowe... ale ostatnio pograłem troche z chłopakami w piłke wracajac do domu zaczeło mi dziwnie chlupotac serce.. takie drgania... oczywiscie szpital zaliczyłem i co sie okazało ze mam jakies czestoskurcze.... dostałem propranalol i do tego zajadam rudotel... mam merwice od ponad 2 lat... czy takie drganie serce kołatanie czy jak sie to tam nazywa to jzu wyrok na nadciagajacy zawał serca??? mam koszmarne mysli ze juz po mnie... ze moje serce juz nie daje rady... Prosze pomózcie jestem załamany.....jesli jestem fizycznie zdrowy to skad sie biora takie chlupotania... mam przy tym straszny niepokój... paskudnie sie czuje i ogarnia mnie straszny lek... panika i lekarz który po zastrzyku wysyłą mnie do domu.... czy to kiedys ustapi??? prosze was poradzcie jak postepowac z takim czyms? jak nie zwariowac wbijajac sie w błedne koło.... POMOCY! :(
chciałbym zacząc znów życ...

przez agapla 04 lut 2007, 22:34
Spokojnie już chyba wcześniej mówiłam na ten temat ,tylko spokój cię uratuje nic ci nie będzie (oczywiście trzeba zrobić wszelkie badania ) ale jak nic nie wykarze to niestety a może stety tylko nerwica , takie jazdy ja miałam przez poł roku bralam na to magnez i meliskę przeszło samo i nie umarłam (zresztą czego ja nie miałam w związku z nerwica serca) aha i patrz na to co jesz unikaj produktów z aspartamem!pozdr ;)

przez slad 06 lut 2007, 22:13
zmiany rytmu serca
pieczenie na mostku(nie za mostkiem)
ciągły lęk
budzenie się w nocy z kołataniem
skoki ciśnienia

Długo nieleczona nerwica może faktycznie doprowadzić do wady serca np. przerostu lewej komory a co się czasem z tym wiąże wypadaniem zastawki mitralnej serca.
Najlepiej więc zrobić podstawowe badania, a jeżeli one nic nie wykażą po prostu przestać się tym przejmować i przede wszystkim nie myśleć o tym. Mnie osobiście w tym okresie pomogły zalecone mi po klinice długie nieforsowne 5-6 km marsze po nierównym terenie, które przywróciły na długi czas rytm mojego serca do normy.
Pozdro.... :smile:
Ostatnio edytowano 05 mar 2007, 00:50 przez slad, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dj 07 lut 2007, 19:36
Witam
Pisalem juz ty wczesniej....
I jestem juz po wizycie u kardiologa i po badaniu ukg(echokardiografia)...... i wszystko w normie gdy to usluszalem poczulem odrazu się lepiej w prawdzie odczuwam czasami kolatanie itp ale wiem ze fizycznie moje serce jest zdrowe, będę jeszcze mial holtera ale to w przyszlosci teraz martwie się czym innym..... dostalem skierowanie do neurologa a to dlatego iz wspomnialem o zawrotach glowy i teraz to mnie denerwuje wizyte mam za tydzień, ale z jednego jestem narazie szczęśliwy z tego iz z sercem wszytko OK

Dlatego radze w czasie wizyty wspomnieć kardiologowi o ukg to wtedy wam zrobi i w pare chwil wszystko wiadomo

pozdrawiam wszystkich i to tylko nerwica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co moge powiedzieć... chyba mi się udało....
dj

przez grzela083 07 lut 2007, 20:22
no ladnie macie..., a ma ktos tak ze... ja nie wyczowam sobie reka wogule bicia serca ani tez nie czuje jak bije tak jak by go nie bylo albo nie bilo...
wogule nie mialem nic takiego a ostatnio wlasnie mi sie zrobilo ze odczowam tak jakkby jakis naciska na serce , pani doktor zrobila mi ekg i wyszlo ze "nie najlepiej ale nie jest zle i ze nerwus jestem" :twisted:
wogule cos nie mam tez czucia na calym ciele..jak sie gdzies dotkne to czuje po chwili i nie moge zlokalizowac miejsca (tzn moge ale albo brak mi czucia albo musze sie napraciwac zeby wyczoc) ... tak sie zastanawiam czy to przypadkiem po nie po leku CITAXIN ktory wziolem 3 razy i podziekowalem bo zle na mnie dzialal...

przez kicia 12 lut 2007, 15:17
Witam,
mam podobne objawy czyli arytmię, niestety mam też zdiagnozowaną tachykardię i wypadanie zastawki mitralnej :(, biorę leki ale działają tak sobie, po Concor'ze marzną mi bardzo ręce i często cierpną... ale niedawno doszło mi "przewalanie się" serca, bardzo częste, dokładnie takie jak opisujecie, zatrzymanie a potem łupnięcie, nic przyjemnego, występuje co kilka, kilkanaście normalnych uderzeń, lekarze mówią że to nic takiego, ale nie czuję się tym pocieszona...

Zmieniłam tryb życia, zaczęłam chodzić na siłownię i fitness, ograniczam kawę, może to pomoże :)

CZY NERWICA CZY COS INNEGO

przez bodzio 15 lut 2007, 01:20
a ja mam lek ze dostane zawalu i umre jak tylko pomysle , to robi mi sie duszno serce zaczyna inaczej bic mam suchosc w ustach zatyka mi nos przechodzi mnie jakies goraco i rece mi jakby dretwieja pomocy czy to jest nerwica czy cos innego. Przepraszam ze tak pisze ale te objawy mam szczegolnie na drugi dzien po wypiciu nawet 3 piw. NIE JESTEM PIJAKIEM;PRACUJE MAM DOBRA OPINIE W FIRMIE

przez bulion 15 lut 2007, 08:34
Objawy nerwicy się nasilają po alkoholu ( u mnie tak jest ), więc może warto iść do lekarza, by stwierdził czy to nerwica, ew jej początki. Najlepiej zdusić ją w zarodku :)

przez slad 15 lut 2007, 21:11
kicia napisał(a):Zmieniłam tryb życia, zaczęłam chodzić na siłownię i fitness, ograniczam kawę, może to pomoże :)

przy wypadaniu zastawki mitralnej siłownia to chyba nie najlepszy pomysł raczej zaleca się "systematyczny umiarkowany wysiłek fizyczny"...skonsultuj to z kardiologiem :lol:

rgds
Ostatnio edytowano 05 mar 2007, 02:16 przez slad, łącznie edytowano 1 raz

przez bodzio 15 lut 2007, 22:44
dzieki Bulion napewno skorzystam z twojej rady ,apropo tego braku czucia to moj kolega takie cos mnial zaczal brac jakies leki ale nie wiem jakie bo mi nie powiedzial meczyl sie z tym dosc dlugo ale z czasem mu to ustapilo nie intersowalem sie zbyt tym bo to bylo gdy bylismy jeszcze niepelnoletni kilka lat temu ale nawet jak gral w pilke to mowil ze brak mu czucia.OBECNIE MA KOBIETE I JEST ZDROWY ;) TAKZE TO PEWNIE CHWILOWE ZABURZENIA O KTORYCH NIE WARTO MYSLEC ZRESZTA TAK JEST ZE WSZYSTKIMI OBJAWAMI NERWICY CZLOWIEK JAK SIE CZYMS ZAJMNIE TO WOGOLE NIE MYSLI O TYM I JEST WPORZO POZDRAWIAM

Problemy z sercem (Pomóżcie)

przez MEJ 07 mar 2007, 23:21
Cześć! Założyłam nowy temat bo nie wiem gdzie mam to dokleić :? Chodzi o to że ostatnio mam dziwne uczucie związane z sercem a dokładnie mam coś takiego jakby serce nierówno mi biło, zwłaszcza po wysiłku. Tak jakby wypadnięcie jednego skurczu. Czy to może być objaw arytmii czy kolejny symptom nerwicy?? Bardzo się tym martwię tymbardziej że mój Tata choruje na arytmię :( Pozdrawiam
MEJ

przez Róża 08 mar 2007, 09:20
MEJ,nie martw się tylko idź do lekarza pierwszego kontaktu.Ja miałam arytmię na tle nerwowym oczywiście.Pobrałam sobie przez pewien czas Propranolol i rudotel(Rudotel uzależnia-można brać przez 2 tygodnie,ale to wystarczy ;) )i wszystko się uspokoiło.Przeszłam tę kurację dwukrotnie.Od lat już nie daje mi się we znaki.Oczywiście inne problemy "sercowe"zdarzały mi się w trakcie ataków(duszności i ból serca,ciężar na sercu),ale arytmia nie wróciła.Idź do lekarza,jesli to arytmia,wybada samymi słuchawkami,nawet bez innych badań.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez MEJ 08 mar 2007, 10:24
cześć Róża :D Dziękuje za odpowiedź. Masz racje wybiorę sie do lekarza, żeby się uspokoic. Mam nadzieje ze to tylko na tle nerwowym, bo na razie często mi się to nie dzieje, ale wiesz wystarczy żeby zacząć panikować Pozdrawiam
MEJ

Sortuj wg