skurcze dodatkowe serca

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Serce,och serce i jeszcze raz serce

przez Moniczka 08 wrz 2006, 12:36
Problemy z sercem,zaburzenia rytmu,palpitacje,bole,sciski,to chyba norma w nerwicy lekowej-typowy i jeden z pierwszych objawow,ale to co dzialo sie z moim przyjacielem dzis w nocy juz mnie wykonczylo.
Nie moglam lezec ani na boku,ani na wprost,ani na brzuchu,dusilam sie i momentami serce jakby mi stawalo,dostawalam cos w rodzaju bezdechu,zatkania,ucisku klatki,serce walilo jak mlot a na dodatek bolala mnie cala lewa strona plecow i klatki piersiowej a lewa reka "podskakiwala" w bolesnych skurczach.Co za piekielna noc...Teraz tez oddycham z trudem,czuje ciezar na sercu.Wczoraj mialam maly zabieg chirurgiczny palca,ktory troche mnie zszokowal ale czyzby to bylo tego wynikiem?Nie mam zamiaru znow robic badan,mialam ekg,echo,badanie tarczycy i wszystko ok, ale kazdy sie chyba przeraza jak jego glowny narzad fiksuje :cry: Ktos mi tutaj doradzal magnez.Nigdy go nie bralam ale moze powinnam sobie kupic dla ukojenia...?
Moniczka

przez fendi 08 wrz 2006, 14:26
tak, myślę ,że potas z magnezem, a do tego zwykłe uspakajajace ziołowe tabletki z apteki bez recepty - nie szkodzą -a pomagają nawet przez samo myślenie ,że ^coś ^ wzięłas na uspokojenie ...pa

przez snaefridur 08 wrz 2006, 20:01
Przecież mogłas to napisać w innym temacie traktującym o bólach serca w nerwicy.Zamykam.
snaefridur

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SCUD 09 wrz 2006, 01:15
no to teraz jestem spokojny dzeki pozdro
"Ciesz się młodzieńcze w młodości swojej a serce twoje niech się rozwesela"

przez lolo 10 wrz 2006, 10:03
Witam Wszystkich!
Opisze swoj przypadek i mysle ze cos mi wyjasnicie.
Aktualnie mam 25lat...w wieku 18 bolalo mnie serce poszlem do lekarza,mialem robione RTG,EKG,krew wszystko OK,ale lekarz mnie wyslal do kardiologa aby byc pewny i kardiolog zrobil mi badanie UKG-wszystko w normie ale okazal sie iz wypada mi przedni platek mitralny-kardiolog zapewniam mnie ze bardzo duzo ludzi ma taka wade i nawet o tym nie wie bo nie ma dolegliwosci....ale ja dopiero zaczalem miec,chodzilem coraz czesciej do lekarza,az sie wkurzylem i poszlem do prywatnej kliniki gdzie sa najlepsi kardiolodzy z Zabrza.Mialem UKG,EKG,Holter i bierznie-wyszlo wszystko OK-wrecz lekarz mnie "okrzyczal" ze sciemniam wtedy to bylo jeszcze przed wojskiem.Po tym badaniu za jakis czas bylem znowu u mojej lekarki na UKG dziwne znowu te wypadanie platka mitralnego?(sorrki za takie krecenie ale chce to dokladnie opisac) i znowu poszedlem do tej kliniki na badania ale teraz powiedzialem jak sprawa sie przedstawia,gosc bardzo dlugo robil mi badanie UKG echo sluchal (mysle ze to echo serca-podczas badania UKG) i znowu bylo wszystko OK i powiedzial ze moj platek sie ugina nieznacznie i w somie nie mozna dac takiej diagnozy i pogodzilem sie ze wszystkim bylo dobrze,ale od czasu do czasu mam takie napady jak pieczenie w klatce piersiowej,dusznice,bol ramienia i takie tam obiawy lek,ja sam dalem sobie diagnoze ze jest to nerwica lekowa,co Wy na to drodzy koledzy i kolezanki powiecie?

przez agapla 10 wrz 2006, 13:29
bardzo dużo ludzi z wypadaniem płatka ma nerwicę a to dlatego że majac cały czas różne jazdy z sercem można naprawde dostać kręćka ! mnie tez mówili o wypadaniu płatka , jedni lekarze to potwierdzają inni nie ale tak naprawde mam już to wszystko gdzieś ! Moja rada zrobiłeś wszel;kie badania to sie nie wkrecaj , wit ,ziolka na uspokojenie trochę tech relaksacyjnych i już! ja z tym żyje już ponad 20 lat i nie umarłam pozdro

przez SCUD 10 wrz 2006, 19:58
o co chodzi z wypadaniem płatka ??? jak to zdjagnozowac i jaki sa objawy?

przez lolo 10 wrz 2006, 20:26
SCUD napisał(a):o co chodzi z wypadaniem płatka ??? jak to zdjagnozowac i jaki sa objawy?

Serce sklada sie z komor w nich pracuja takie platki ktore sie nazywaja mitralne wydaje mi sie ze sa tez inne tetnicze?I one sobie tak pracuja otwieraja i zamykaja "wypadanie" jest wtedy gdy jeden z nich sie nie domyka.Diagnoza tylko UKG,a co do obiaw?Niektorzy ludzie wcale ich nie maja a zas drudzy maja ale wydaje mi sie ze dopiero po zdiagnzowaniu i tu bardziej dziala wtedy psychika bo czlowiek wie ze jest cos nie tak. Napewno z tego co lekarze mowili ta wade mozna nabyc ale nie zagrarza ona zyciu a co najlepsze nie leczy sie ja tylko magnezem.Mialem dwoch kolegow w klasie z ta wada i oboje poszlo do wojska,czyli chyba nie jest taka zla :lol:

przez agapla 10 wrz 2006, 22:01
SCUD moja rada nie wkrecaj się nic ci nie jest !skoro lekarze nie wykryli u ciebie wypadania płatka to napewno tego nie masz pa,pa :lol: ps mnie lekarze jakoś nie leczą na wypadanie płatka i wszystko jest ok :lol:

przez SCUD 11 wrz 2006, 14:09
dzisiaj bylem w aptece po zioła na uspokojenie i mowie ze chcę najmocniejsze jakie ma a ta aptekarka mowi ze powinienem isc do lekarz i leczyc to bo ziola nie pomagaja na serce i powiedzala ze rozwinie sie umnie choroba wiencowa co wy na to to jest mozliwe ??? ze nerwica moze sie przyczynic do rozwiniecia choroby wiecowej?? ale mnie pofilmowala:D

przez lolo 11 wrz 2006, 15:33
SCUD
A co ta aptykarka skonczyla medycyne...nie znam sie na tym ale radze Tobie poczytac o nerwicy,nerwice leczy sie chyba psychotropami (co radze nie brac) no i psychologem. Ja kiedys bylem bardziej pograzony niz teraz i duzo przeszlem i wiem ze trzeba samemu z tym walczyc nie tabletkami (one uzalerzniaja) ziola (na mnie one juz nie dzialaja,ale nigdy nie siaglem po cos mocnego) i najlepiej zajac sie czyms znalesc jakies hobby!

...tak z zycia,ja kiedys bylem w aptece po tabletki od bolu zoladka czy cos takiego to bylo to aptekarka i powiedziala ze jestem chory na wrzody,jak bym bral moze tabletki na nerwy to moze bym byl na cos innego chory...chce przez to powiedziec ze w niektorych aptekach chyba pracuja niespelnieni lekarze i stawiaja jakas diagnoze,a nie zdawaja sobie sprawy ze przez takie cos moga klientowi jeszcze bardziej zaszkodzic bo tak jak np. Ty teraz sie zadreczasz!
Ostatnio edytowano 11 wrz 2006, 16:59 przez lolo, łącznie edytowano 1 raz

przez KrzysztofT 11 wrz 2006, 16:57
lolo napisał(a):SCUD
A co ta aptykarka skonczyla medycyne...nie znam sie na tym ale radze Tobie poczytac o nerwicy,nerwice leczy sie chyba psychotropami (co radze nie brac) no i psychologem. Ja kiedys bylem bardziej pograzony niz teraz i duzo przeszlem i wiem ze trzeba samemu z tym walczyc nie tabletkami (one uzalerzniaja) ziola (na mnie one juz nie dzialaja,ale nigdy nie siaglem po cos mocnego) i najlepiej zajac sie czyms znalesc jakies hobby!

Powiem ci tyle, że wiedza zwłaszcza aptekarek, które są w zawodzie już xx lat na tematy chorób, sposobów ich leczenia i skutków negatywnych i pozytywnych leków jest w baardzo wielu przypadkach o kilkaset razy większa od lekarzy - zwłaszcza tych bardzo młodych.

przez SCUD 11 wrz 2006, 17:23
czyli nic slyszeliscie ze przez nerwice mozna dostac choroby wiecowej??

Sortuj wg