czy nerwica/depresja , odbiła się na waszym wyglądzie?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

czy nerwica/depresja , odbiła się na waszym wyglądzie?

przez ewaryst7 21 lip 2008, 17:23
mam nerwicę i depresje od wielu , wielu lat.Wydarzenia ostatnich lat , spowodowały , że zaczęłam się bardzo szybko starzeć .Jestem młodą kobietą a wyglądam....szkoda słów.Jak jest z wami?

Re: czy nerwica/depresja , odbiła się na waszym wyglądzie?

przez Cassandra 21 lip 2008, 18:57
Początkowa faza wyglądała u mnie tak, że dużo schudłam, bo nic nie jadłam przez około miesiąc. Już przytyłam do swojej dawnej wagi. Palę więcej niż kiedyś, jakieś 18 papierosów dziennie, co też widać gdy sie spojrzy na skórę.
Cassandra

przez ewaryst7 21 lip 2008, 19:00
Kwaśniakowa, ANO WŁAŚNIE ...SKÓRA.STARZEJE SIĘ W TEMPIE EXPRESOWYM, PRZEZ TĄ CHOLERNĄ NERWICĘ.A JAK CZUJESZ SIE TERAZ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Cassandra 21 lip 2008, 19:14
Nie za dobrze. Boję się, żejuz tak będzie do końca mojego życia. Jednak czasem myślę, że to co sama stworzyłam,nie jest niezniszczalne. Najlepszym psychiatra jesteś ty sam. Szkoda, żeto trudne w praktyce. Męczę się i męczę już długo, czasami myślę że przejdzie, niekiedy, że nigdy nie będę zdrowa.
Cassandra

przez adam_s 21 lip 2008, 22:58
No u mnie też nerwica a raczej związane z nią cierpienia odcisnęla pewne piętno na wyglądzie. Oczywiście schudłem chyba z 6 kilo i przy wzroście 179 cm ważę 54 kg. Poza tym sporo palę żeby się chociaż na chwilę uspokoić (chociaż tak naprawdę pogarszam sytuację) i ogólnie jakieś zmarszczki jakby u siebie zauważyłem ( to to może nie tak ważne skoro jestem facetem ale chyba jestem za młody na to ;) ).
GG: 5988000

przez cadarxx 22 lip 2008, 04:03
adam_s napisał(a):No u mnie też nerwica a raczej związane z nią cierpienia odcisnęla pewne piętno na wyglądzie. Oczywiście schudłem chyba z 6 kilo i przy wzroście 179 cm ważę 54 kg.

Masakrycznie mało ważysz, moim zdaniem powinieneś się z tym udać do jakiegoś lekarza.

Ja raczej depresji ani nerwicy nie mam, miałem za to dośc silne załamanie nerwowe, teraz też często jestem podłamany, ale to nie wynika z choroby, tylko z mojej sytuacji życiowej. Załamanie i niechęć do wszystkiego też miała duży wpływ na mój wygląd, gdyż zwyczajnie przestałem o siebie dbać. Odbiło się to głównie na mojej sylwetce. Kiedyś uprawiałem sport, chodziłem na siłownię, byłem dobrze umięśniony. Teraz niby jeszcze jest w miarę ok, bo przy podobnym wzroście co adam_s ważę niecałe 80 kg(ale spadnie jeszcze zapewne kilka kg mięśni i dojdzie tłuszczyku), ale kiedyś było więcej tych kilogramów, byłem silniejszy, rozciągnięty, miałem dobrą kondycję, ogólnie wysportowany. Oprócz tego zęby mi zżółkły, bo nie myję już ich kilka razy dziennie, a prawdę powiedziawszy mniej niż raz dziennie(skoro prawie nie wychodzę z domu, to po co mi świeży oddech). Jestem też blady jak ściana. Na dodatek pojawiły się syfy na plecach, czyli dość normalny objaw spowodowany niedbaniem o higienę.

Dlaczego teraz nie dbam o swój wygląd? Bo mi na nim nie zależy.

przez ewaryst7 22 lip 2008, 08:37
cadarxx, sami widzicie , jak niszczący jest stres...teraz wiem , że nerwica jest chorobą calego organizmu.Rozregulowuje caly organizm i powolutku go , ze smakiem zjada...ech..

przez adam_s 22 lip 2008, 11:31
Ale lekarze widząc mnie właśnie nic sobie z tego nie robią, jakby moja waga była normalna.. Fakt że staram się to maskować jakoś i właściwie nie widać po mnie że ważę tak mało ale lekarz nigdy nie pyta mnie o moją wagę a nawet jak mówię ile ważę to nie robi to na nim wrażenia.
Co do wysportowania toteż kiedyś byłem bardziej aktywny. Teraz nic mi się nie chce, nawet w głupią siatkówkę pograć.

przez ewaryst7 22 lip 2008, 12:23
adam_s, A czy robiłeś jakieś badania?

przez adam_s 22 lip 2008, 17:09
ewaryst7, chyba każde możliwe ;) . Ale podejrzewam że ma to związek z jakimś wzłym wchłanianiem spowodowanym chorobą żołądka ( a jaką chorobą to się dowiem dopiero we wrześniu o ilę dożyję do niego ).

przez ewaryst7 22 lip 2008, 17:22
adam_s, spokojnie kochanie ...dożyjesz.Załóżmy , że jestem dobrą wróżką..Dożyjesz i jeszcze będziesz się cieszył dobrym zdrowiem.A jeśli chodzi o badania to najchętniej zamieszkałabym w laboratorium .He he he ...taka ze mnie Mega - chisteryczka.też tak masz?

przez scrat 23 lip 2008, 13:44
adam_s za mało, a ja za dużo :) Po lekach (seroxat) strasznie przytyłem, 180cm 96kg. Znajomi nie poznają, dziewczyna zła ("czuję się jakbym była z 40-latkiem"), ja też sfrustrowany, ale waga mimo MŻ (Mniej Żreć) jakoś nie chce spadać.
Przyjaciel forum

przez adam_s 23 lip 2008, 15:08
scrat, zamienimy się? ;) . Bo ja z kolei nie umiem przytyć chociaż dużo jem w sumie. Chyba się wybiorę do dietetyka jak wyleczę ten żołądek,bo mam tego dosyć ze wyglądam jak kościotrup.
Scrat, czy jak przestaniesz brać leki to ta waga stopniowo spadnie czy raczej już nie?

przez ewaryst7 23 lip 2008, 16:12
scrat, nie załamuj rąk.Tylko na rowerek i jazda...A Twoja dziewczyna , to wygląda pewnie jak supermodelka? Zlości się , że przytyłeś.Kocha cię mniej , kiedy ważysz więcej????

Sortuj wg