Nerwica chorobą dla inteligetnych

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez MaxNerv 19 sie 2007, 15:30
Faktycznie, coś w tym jest. Też kiedyś o tym myślałem. Trzeba mieć w sobie pewną wrażliwość. Jeśli do tego dojdą odpowiednie predyspozycje to mam wrażenie, że ciężko uniknąć nerwicy czy depresji.
Wiele rzeczy, które tu napisaliście się zgadza. Sam jestem perfekcjonistą. Na przykład nie wyobrażam sobie, żebym mógł np. z lenistwa nie sprawdzić tej odpowiedzi pod względem ortografii. Owszem, czasem zdarzy się błąd, ale nigdy świadomie. Tak samo nie wyobrażam sobie, żebym na uczelni (a wcześniej w szkole) mógł cokolwiek olewać, a w konsekwencji źle się uczyć.
Zawsze mówię sobie, że człowiek wśród królestwa zwierząt (bo w systematyce należymy do niego) osiągnął bardzo wysoki stopień inteligencji, ale często płaci za to wysoką cenę. Ponieważ mamy tzw. uczucia wyższe często stają się one przyczyną cierpienia psychicznego. Zwierzęta mają pod tym względem lepiej. Co prawda, np. psy mają pewną inteligencję, ale i tak głównie kierują się instynktem przetrwania. Zauważcie, że w systematyce im bliżej człowieka jest dane zwierzę, tym bardziej obdarzone jest zaawansowanym układem nerwowym, jednocześnie może lepiej radzić sobie w środowisku, ale też narażony jest na niebezpieczeństwa z tym związane.

"W naturze nie ma nic za darmo".

przez korres1 19 sie 2007, 20:19
No, no, zawsze jest dobrze polepszyć sobie nastrój. Wiadomo -im kto głupszy tym szczęśliwszy. :D
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

.....................................

przez Czarownica_Akara 19 sie 2007, 22:11
Nie zgadzam sie, ze nerwica to choroba ludzi inteligentnych. Kazdy czlowiek, madry czy glupi ma swoje demony z ktorymi sobie radzi badz nie. Kiedys byl juz post o tym samym tytule, moze to ten sam...hmm... w kazdym razie kazdy czlowiek posiada uczucia, reaguje w jakims stopniu emocjonalnie na dana sytuacje... i czy te emocje sa uzasadnione, czy tez nie na pewno nie zalezy to od inteligencji a od wrazliwosci danej osoby. Napewno nie mozna powiedziec, ze ludzie malo inteligentni nie moga byc rownoczesnie wrazliwi. Wybaczcie ale taki podzial wlasnie jest dla mnie osobiscie malo inteligentny. Kazdy, nawet debil moze miec swoj maly swiatek, w ktorym ma prawo nie moc sie odnalezc. Skoro jednak tego typu posty podnosza wartosc wasza w waszych oczach, to faktycznie mozemy przyjac ze jestesmy super inteligentni, bo wszyscy mamy nerwice, ot tak dla lepszego samopoczucia.

Pozdrawiam
" Wlasna, wolna i swobodna wola stanowi
najkorzystniejsza korzysc, w skutek ktorej
diabli biora wszystkie systemy i teorie "

F. Dostojewski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 20 sie 2007, 08:50
Czarownica_Akara napisał(a): Kazdy czlowiek, madry czy glupi

wytlumacz mi co to znaczy tak wlasciwie "czlowiek glupi"
dla spolecze3mstwa, ktorzy niemaja nerwicy, to my jestesmy glupi, nikt nierozumie jak mozna niemoc np wyjsc z domu, czy miec obsesje na punkcie swojego zdrowia, wiec prosze o deficinicje "czlowieka glupiego"
pozdrawiam lidzia
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

.22

przez Czarownica_Akara 20 sie 2007, 22:41
CIALO liceum DUSZA muzeum napisał(a):wytlumacz mi co to znaczy tak wlasciwie "czlowiek glupi"
dla spolecze3mstwa, ktorzy niemaja nerwicy, to my jestesmy glupi, nikt nierozumie jak mozna niemoc np wyjsc z domu, czy miec obsesje na punkcie swojego zdrowia, wiec prosze o deficinicje "czlowieka glupiego"
pozdrawiam lidzia

zle mnie zrozumialas, ja rowniez swoja wypowiedz bardzo uproscilam, stad moze nieporozumienia. Jesli chodzi o "czlowieka glupiego" mialam na mysli kogos mniej inteligentnego i nie patrze tu przez pryzmat choroby. Chcialam poprostu ogolnikowo podzielic ludzi, wiadomo ze nie ma czegos takiego jak glupi czy madry, z bardzo prostej przyczyny: ludzkich gustow jest tyle ile ludzi i dla mnie np. czlowiekiem glupim moze okazac sie ktos z IQ=70000. Zaznaczam, ze mowie teraz ogolnie o ludziach, bez ich ze tak powiem "przypadlosci", typu np. nerwica. Chodzilo mi jedynie o to, ze kazda grupa ludzi ma swoj swiat w ktorym zyje, dla jednej stresem moze byc wystapienie na forum np. szkolnym a dla innego nie. W zaleznosci jak okreslimy kazdego czlowieka- ze jest glupi, madry, czy jakos tez inaczej to zawsze kazdy z tych ludzi znajdzie sie w sytuacji z ktorej nie widzi wyjscia. Zawsze w kazdej z tych grup znajda sie osoby podatne na to by zachorowac na nerwice.

F. Dostojewski

przez Twilight 21 sie 2007, 19:25
Dokładnie, nawet ludzie tępi jak tabaka w rogu mają swoje uczucia. A tak na marginesie, testy na IQ maja gucio do inteligencji, dawno zostało to dowiedzione :lol:

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 22 sie 2007, 14:02
dżejem napisał(a):Jedno, co łączy wielu członków tego forum [i stąd choroby], to brak tzw. inteligencji emocjonalnej.

hmmmmm bardzo to ciekawe dżejem, moglbys rozwinac tę mysl? :D
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez margi 22 sie 2007, 15:50
czarownica akara dobrze to ujelas.tez tak mysle ,ale okreslila bym to troszeczke inaczej.z moich obserwacji ludzie na nizszym poziomie intelektualnym zazwyczaj nie przejmuja sie niczym,a przynajmniej zyja z dnia na dzien.nie zadaja sobie pytania dlaczego(co nie oznacza ze nie maja depresji) i fakt czesc spolecznosci moze powiedzies "i dobrze ja tez tak chce bo tak jest wygodniej"ale ja osobiscie wole byc taka jak jestem i wrecz jestem z tego dumna mimo tego,ze zyje mi sie bardzo ciezko w tym robotniczym ex komunistycznym kraju.uwazam tez ,ze kazdy czlowiek jest inteligentny tylko na swoj sposob i jak ktos spocznie na laurach bo mu to odpowiada i nie ma ochoty zeby nad soba pracowac,zeby sie doskonalic albo nawet zeby miec o czym rozmawiac z czlowiekiem powiedzmy troche bardziej rozwinietym-to jego sprawa-ludzi nie zmienisz jezeli oni sami tego nie chca.a nerwica zaczyna sie z bardzo wielu przyczyn raz przyczyna sa rodzice raz otoczenie a raz my sami zle rozumujac doprowadzamy sie do tego stanu.

[

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:56 pm ]
oj cos sie zduplikowalo :oops:

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:57 pm ]
oj cos sie zduplikowalo :oops:

przez Jovita 22 sie 2007, 20:12
dzejem masz ciekawe wiadomosci , to z glowy ??? bo mnie czasem draznia wypowiedzi gdzie ktos pyta o cos a ta druga osoba odpowiada mu jak filozof-oczywiscie to nie jest tak ze cie teraz urazilam.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez korres1 22 sie 2007, 21:00
dżejem napisał(a):Jedno, co łączy wielu członków tego forum [i stąd choroby], to brak tzw. inteligencji emocjonalnej.

Wychodzi na to, że jestem inteligentna (no, bo mam nerwicę:))) i nieinteligentna... :mrgreen:
Świat jest taki skomplikowany.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez Czarownica_Akara 22 sie 2007, 22:49
margi napisał(a):z moich obserwacji ludzie na nizszym poziomie intelektualnym zazwyczaj nie przejmuja sie niczym,a przynajmniej zyja z dnia na dzien.nie zadaja sobie pytania dlaczego

hmmm..... :)
Moze i zyja z dnia na dzien ale na pewno nie jest tak, ze nie zadaja sobie pytania "dlaczego", zadaja tylko dotyczy ono innych, podrzednych (w moim mniemaniu) spraw. Zawsze jest cos czym mozna zaczac sie przejmowac i nawet malo inteligentni ludzie to potrafia. Fakt sa tacy co zyja z dnia na dzien i niczym sie niby nie przejmuja ale nerwica tkwi w nieswiadomosci i moze dopasc nawet takiego malo inteligentnego delikwenta. Pozdrawiam :)

F. Dostojewski

przez Geisha 22 sie 2007, 23:37
oczywiscie ze jestesmy inteligentni. polglowki uwazaja psychiatre "za tego od czubkow"
Bez zdrowia życie nie jest życiem; życie nie jest do wyżycia.

przez Twilight 23 sie 2007, 06:34
To wiedza, nie inteligencja :lol: Mądrość, inteligencja i wiedza to trzy różne rzeczy ;) Empatia jeszcze coś całkiem innego, chociaż często chodzi w parze z inteligencją - bo ciężko analizować, nie rozumiejąc uczuć innych.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 23 sie 2007, 18:01
dżejem dzieki za te definicje, chociaz wolalabym zebys to opowiedzial "normalnym" nie ksiazkowym jezykiem, ale napisales sie to wielkie dzieki ci za to ;)
na swoj skromny rozum mysle ze inteligencja ma rozne formy, a pozatym chyba nikt nienazwie sie malo inteligentnym, to jakimi jestesmy, mozemy wywnioskowac z opinii innych , ja zawsze biore pod uwage co ktos ma do powiedzenia na moj temat, i zawsze biore do serca wszystkie uwagi, sama niepotrafie sie okreslic na ile jestem 'madra" czy glupia".
swoja droga ciekawe jak wy mnie widzicie, dodam ze niemam bląd wlosow :P :lol:

Sortuj wg