Nerwica chorobą dla inteligetnych

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica chorobą dla inteligetnych

przez Majster 07 gru 2009, 07:02
Tego typu wypowiedzi czytam raczej jako probe pochwalenia sie na tym forum swoim ilorazem. Moze zalozmy osobny watek, na ktorym kazdy rozwiaze jakis test i dostanie wynik w postaci liczby? Pozdrawiam :)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Gringo 07 gru 2009, 09:50
Tylko, ze te wszystkie testy na IQ to zaden wyznacznik tego, jak inteligentny jestes, sa ludzie ktorzy sie cwicza w tego rodzaju testach i wypadaja swietnie, a rzeczywisty poziom ich inteligencji (ktorego sie zmierzyc nie da, bo inteligencja to nie waga, ani temperatura, tylko cos bardzo zlozonego) moze byc znacznie nizszy. Kwestia wprawy, moze z tego powodu Dodzie wyszlo 156.
Gringo

przez MARIAN1967 07 gru 2009, 20:45
Kolejna bzdura których wiele .Nerwica występuje u głupich i u inteligentnych, u biednych i u bogatych, u starych i u młodych, u pracowitych i u leniwych, u tych z predyspozycjami i u tych bez. Inteligencja pomogła mi zrozumieć na czym polega nerwica i jak żyć by nie mieć z nią do czynienia,a kiedy już się pojawi szybko ją pokonać.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 08 gru 2009, 00:15
Hehe , bardzo podoba mi się wypowiedź Mariana. Teraz to nam dopiero dowaliłeś. Daj znać jak już sobie poradzisz, bo wnioskuję,że jako człowiek inteligentny uwiniesz się z tym raz dwa. Albo lepiej napisz poradnik , przy okazji zostaniesz milionerem:P
Moderator

przez patrol 09 gru 2009, 20:40
Myślę że to co zostało napisane to o inteligentnych to prawda ,a wszegulności to, że też są inne czasy , czasy ,,presji,, bo cały czas staramy się być lepszymi od innych, ciuchy, kosmetyki, zarobki, samochody cały czas chcielibyśmy błyszczeć , a przeciesz w dawniejszych czasach myślało się tylko o tym jak fajnie spędzić czas z przyjaciułmi a nie o tym jak ich przyćmić :smile: smutne ale prawdziwe

przez *Wiola* 10 gru 2009, 01:27
patrol napisał(a):, a przeciesz w dawniejszych czasach myślało się tylko o tym jak fajnie spędzić czas z przyjaciułmi a nie o tym jak ich przyćmić :smile: smutne ale prawdziwe

Akurat, zawsze była rywalizacja i w takowej nie ma nic złego jeśli nie przekracza ona granic rozsądku.
Moderator

przez namiestnik 10 gru 2009, 02:28
Ej no teraz też chyba nikt nie myśli jak zaszkodzić przyjaciołom. Przecież cóż to by był za przyjaciel. A fakt faktem, że w Polsce następuje dość szybka i niekiedy dość dzika transformacja. Łatwo wypaść z obiegu. Dużo stresu. Dużo bezprawia. I ogólnie cały świat idzie szybciej. Pewnie choroby też się zmieniają w różnych czasach. Ale IMO nie można tak skrajnie patrzyć i popadać w paranoję. Są chyba jeszcze gdzieś na świecie ludzie z którymi można się spotkać. No mam taką nadzieję. :)

przez Feith 25 gru 2009, 23:47
Absolutnie sie zgadzam! Z własnego doświadczenia wynoszę, że z problemami psychicznymi borykają się osoby wartościowe, wrażliwe(!), które w dodatku bardzo wnikliwie patrzą na życie...a inteligencja to ich drugie imię;)
Feith

przez motylanoga 26 gru 2009, 06:12
Ok, to, co napisal szanowny imć Szczupak ma coś w sobie, indeed ;)
Ale myslę, że problem zostal przedstawiony tylko w czarno-bialych barwach: Znerwicowany - inteligentny; olewus - półinteligent. Nie powiedzialabym, ze do konca tak jest. Chyba ze chodzi o inteligencję emocjonalną - a to chyba nie do konca to samo co iloraz IKU (chyba). Wtedy na pewno osoby wrażliwsze będą badziej podatne na nerwice i w drugą stronę. Nie róbmy z siebie Ubermenschen i nie "mscijmy" się na "zdrowych" osobach, robiąc z nich glupkow ;) (z doswiadczenia wiem, ze to odbija sie rykoszetem)
We'reallmadhere.

przez Donkey 26 gru 2009, 11:05
A ja pojmuje to tak ze nie jetsem intreligentna poneiwaz jakbym byla to potrafilabym z tego dziadostwa wyjsc. Znalazlabym jakis sposob, zloty srodek.

A ja jestem tak slaba ze potrafie tylko polozyc sie w lozku, narzekac i nie myslec o niczym.

przez paradoksy 26 gru 2009, 16:47
ja bym raczej powiedziała, że nerwicowcy są wrażliwsi od innych, niekoniecznie zaś inteligentniejsi.
paradoksy

przez Donkey 26 gru 2009, 17:03
No wlasnie.
Jestesmy slabi :(

przez paradoksy 26 gru 2009, 17:08
wrażliwy nie znaczy słaby.
paradoksy

przez magdalenabmw 26 gru 2009, 17:42
No to sobie posłodziliśmy.... :mrgreen: