Nerwica chorobą dla inteligetnych

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica chorobą dla inteligetnych

przez szczupak649 30 mar 2006, 03:15
mam nieodparte wrazenie ze na nerwice nie choruja osoby malo bystre...hehe nie spotkalem glupka czy ciemniaka ktory mialby nerwice...

tak mysle ze na nerwice moze zachorowac osoba majaca troche oleju w glowie. przeciez glupek nie zastanawia sie co robi,czy zrobil cos zle,on poprostu to robi i tyle a ludzie z nerwica mysla o tym nieustannie, analizuja kazde swoje zachowanie i kazda mysl. prawie wszyscy z ta dolegliwoscia maja swiadomosc ze cos z nimi jest nie tak,glupek nawet by tego nie zauwazyl....
nerwica czesto jest spowodowana ambicja i dazeniem do perfekcji , no wybaczcie moze jestem zacofany ale nigdy nie widzialem ambitnego polglowka!!!jak boga kocham!!! (jezeli w widzieliscie napiszce) :lol:

my analizujemy wszystkie szczeguly ,zastanawiamy sie ,szukamy odpowiedzi na pytania ktore nas drecza ,zaloze sie ze duz czesc z was po strzeleniu jakiejs gafy mysli o tym dlugi czas ,ma sobie za zle ze tak postapila ,wymysla co bylo nie tak i odrazu to wie......no niestety taka przypadlosc stad niska samo ocena ,pojawiaja sie zale do siebie ,wydaje nam sie ze jestesmy inni ALE WCALE TAK NIE JEST , NAPEDZAMY SAMI SWOJA CHOROBE A PODSWIADOMOSC DOKANCZA CO ZACZELISMY :lol:
POTEGA PODSWIADOMOSCI JEST NIE DO OGARNIECIA TAK JAK NIESKONCZONOSC WSZECHSWIATA :lol:

moim zdaniem ludzie z nerwica sa spostrzegawczy ,widza to czego inni nie sa w stanie pojac....stres powoduje podwyzszenie gotowosci mozgu do dzialania przyspiesza jego prace,a takze wzmacnia bodzce z otoczenia,wszystko bylo by fajnie jednak gdy trwa on dlugotrwalo powoduje rozregulowanie organizmu....

moja opinia wynika z tego ze aby ta choroba cie dopadla to m u s i s z byc inteligetny i ogarniety , czy na nerwice zachoruje czlowiek ktory wiecznie mysli o glupotach????? zeby zachorowac trzeba intensywnie myslec ,trzeba dac nerwicy jakis grunt na ktorym wykielkuje :o
w koncu bierze sie ona ze strachu wszelakiego rodzaju a tylko glupiec sie niczego nie boi

MY NIE JESTESMY INNI ,TO WINA NASZEJ WRAZLIWOSCI EMOCJONALNEJ

nasza dolegliwosc bierze sie stad ze jestesmy wrazliwi na emocje ,
nasza psychika je wzmacnia....powstaje silny stres i chwilowo nie mozemy sie skupic ,jest chaos.....spada nasza samoocena,dotego dochodza inne dolegliwosci

pomyslcie sobie jak bysmy wygladali bez nerwicy ,mowili co chcieli ,nie przejmowali sie co mysla inni ,gdybysmy poprostu cieszyli sie pelnia zycia bez obaw ze za chwile znowu moze nas dopasc lek....nie tracili energii na bezsensowne gdybanie i myslenie o naszych dolegliwosciach........................

przez roccola 30 mar 2006, 07:31
Witaj szczupak .
Bardzo mi sie spodobało to co napisałeś.. :D Przyjemnie sie to czyta i bardzo podnosi na duchu... :D
...i spojrzała na pęta które ją więziły...
...i poczuła wiatr...zapach ze wschodu..
..była wolna...

przez Olka 30 mar 2006, 09:38
hehe.....tośmy sie dowartościowali:))))))).........ale to co napisałes to udokumentowany fakt:) jestesmy poprostu wrażliwi i mocno reagujemy na wszystko co nas otacza:)......jestesmy bogaci wewnetrznie......ehhhh:) :lol:
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magda-27 30 mar 2006, 09:42
Mądrze piszesz Szczupak :D , może rzeczywiście coś w tym jest. Napewno jesteśmy dużo bardziej wrażliwi niż inni, a może i mądrzejsi ;)
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez didado1 30 mar 2006, 11:47
xxx
Ostatnio edytowano 15 mar 2008, 15:17 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Śmierć 30 mar 2006, 12:51
Ja bym wolał być głupi, i o niczym nie myśleć, bo właśnie to mnie doprowadza do takich a nie innych stanów, to że wszystko przemyślałem i stwierdziłem, iż życie jest bez sensu, odcisnęło na nim właśnie olbrzymie piętno.... a gdybym o tym nie myślał, nie analizował, nie rozważał... trwał bym sobie w niewiedzy, zaliczał panienki, pił alkohol co tydzień na dyskotece, palił dymka... i tak bym umarł to oczywiste, ale bym to lżej chyba przeszedł

przez Magnolia 30 mar 2006, 12:54
Cześć Szczupak!Twój post jest najlepszym postem jakim wogole przeczytałam na tym forum.Nie wpadaj w samouwielbienie,ale bardzo rzeczowo,logicznie i przedewszystkim z dystansem napisany tekst.Zgadzam się z Tobą w 100%.Nerwica to choroba nadwrażliwych perfekcjonistów,a osoba że tak powiem "prosta" nigdy nie będzie dążyć do perfekcji bo żyje "tak jak Pan Bóg ją stworzył".Bez obrazy dla takich osób bo mają łatwiej w życiu a nam to wieczne "kombinowanie" tylko same kłopoty przynosi.Pozdrawiam Cie Szczupak serdecznie.Respect

przez Śmierć 30 mar 2006, 13:33
Nie jestem perfekjonista, to za duże słowo chyba, magnolia wyczywam w tobie, nardzo niską samoocene, świadczy o tym to, że tak bardzo podoba ci się ten post i potrzebujesz sie dowartościować ??? wiedziałąś o tym ?

przez snaefridur 30 mar 2006, 13:53
Śmierć napisał(a):wiedziałąś o tym ?

Mój ulubiony tekst,pierwszy spośród wszystkich mych ulubionych tekstów;].
To Nas dowartościowałeś ;),ale nie do końca się zgodzę.Chyba tak zwane 'prymitywne byty' :lol: w stylu wspomnianych tutaj drechów ,czegoś się boją.Odrzucenia przez grupę;tego,że najlepszy dres nie zdąży wyschnąć przed dyską. :roll: Z tym,że głupiec niczego się nie boi kiedyś bym się zgodziła,ale dziś już nie.Myślę,że głupiec boi się po prostu nieco innych rzeczy niż człowiek mądry.Chyba można się zgodzić ze stwierdzeniem,że nerwicowcy są inteligentni pod warunkiem ,że mamy na myśli inteligencję emicjonalną.Bo racjonalna raczej nie ma tu nic do rzeczy.
snaefridur

przez Śmierć 30 mar 2006, 14:41
Byłem na sklepie, wyszedłem z chaty... czułem się obco... stoje w kolejce, i czekam, cholerna kolejka 10 minut i nic... musiałem krzyczeć na kasjerke, że nie zdąże na autobus, niech mnie szybko obsługuje, w końcu wybiegłem stamtąd i udałem się na chate... wziołem sobie validl po drodze, chociaż nic nie pomaga, odświeża tylko oddech, i siedze na kompie, przebiegając przez jezdnei nei zwarzam na samochody, a niech mnie walnie, będe miał spokój, sam nie wim dlaczego się boje, w końcu jak umrę to będzie po wszystkim... to tylko mój organizm sie boi, nienawidze go

przez paula 30 mar 2006, 14:49
Wisz Szczupak bardzo podniosłeś mnie na duchu! :lol: Ja też myślę, że jesteśmy chyba bardziej wrażliwsi od innych ludzi. bardziej dostrzegamy swoje emocje, bardziej je analizujemy i potrafimy nazywać. I to jest piekne! Płytkie życie nie ma sensu!
cokolwiek tu wymienisz, zdarza sie to wielu!

przez snaefridur 30 mar 2006, 15:00
Ale tego odrzucenia przez grupę to się chyba jednak wszyscy boimy :(.
snaefridur

Sortuj wg