Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Nika81 13 kwi 2013, 15:41
favouritetune

Pytałam o to kardiologa, powiedział, że można uprawiać sport i żyć zupełnie normalnie.
O ile z wypadającymi zastawkami wogle można żyć normalnie-objawy i nerwica zwalają jednak z nóg ;)
Pewnie wszystko zależy też od zaawansowania zmian w funkcjonowaniu zastawek.
Pozdrawiam!
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez nerwa 20 kwi 2013, 16:32
Ja się troche boje wiekszego wysilku, bo czesto zaraz mam kołatanie, albo dziwny ucisk w okolicach serca...
Z jednej strony dobrze byloby troche pocwiczyc czasem (dobrze, dla nerwcy), ale nie jestem pewna, czy to dobrze działa na serce. Czasem sobie mysle, ze juz jest moze jakos oslabione i taki wysilek moze je tylko "dobic" :-/
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez favouritetune 20 kwi 2013, 19:12
Biegam już drugi tydzień i muszę powiedzieć, że czuję się dobrze, podczas biegu mam czasem takie szarpnięcia, ale wtedy się trochę uspakajam i biegnę dalej. Od tego czasu nie mam za bardzo kołatań (nie wiem, czy to ma z tym związek) i wydaje mi się, że mój puls jest odrobinę wolniejszy. Dzięki temu można przyzwyczaić się do wysiłku, do szybszej pracy serca, zaobserwować, że to jest rzecz naturalna. Także polecam. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mightman 20 kwi 2013, 19:47
Ja również polecam bieganie ! Sam jak wstawałem jeszcze pół roku temu to serce waliło jak oszalałe a szybszy trucht powodował u mnie palpitacje na tle nerwowym. Biore betabloker + suplementacja magnezem Chella Mag b6 (sry za reklame) do tego dużo pomidorów/bananów/soków pomidorowych/ suszonych moreli w celu uzupelnienia potasu i jest elegancko :)

przez jasaw 20 kwi 2013, 19:50
Bieganie trzeba skonsultować z lekarzem, szczerze polecam, bo wiem, że czasem lepszy dłuższy spacer niż bieganie, wszystko zależy od naszej formy.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez favouritetune 20 kwi 2013, 21:37
No tak, nie każdy jest mistrzem sportu, dlatego polecam: http://jak-biegac.pl/plan-treningowy-dl ... h-biegaczy ale jeśli ktoś czuje potrzebę konsultacji z lekarzem - żaden problem. :)

przez fairy 27 maja 2013, 10:42
Pytanie do dziewczyn. Czy przed okresem nasilają się Wam problemy z sercem?

przez nerwa 27 maja 2013, 12:16
Tak, mi czasem tak. Ale swego czasu duzo czytalam o tym, i wszedzie bylo napisane, ze to normlane - przed okresem są bardzo często zwieksze kołatania itp. ehh :( jakby sam okres nie byll wystarczajaco meczący.... ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez fairy 27 maja 2013, 18:22
Mi lekarz też powiedział, że to normalne. No nie wiem co w tym normalnego, że czasami jak mnie szarpnie to musze się położyć, bo serce nie chce się uspokoić..i gdzie tu normalność

przez favouritetune 02 cze 2013, 10:31
Taak, też tak miewam przed miesiączką, czasem nawet w trakcie. Już kiedyś o tym czytałam, w jakiejś gazecie dla kobiet chyba.

przez KonradGorak 03 cze 2013, 19:01
Objawy szarpnięcia które opisujecie to proces który nazywamy "resetowaniem się serca". Inaczej mówiąc, serce będące w ciągłym stresie u osoby pod ogromną presją psycho-emocjonalną musi co jakiś czas zresetować swój rytm. To naturalny proces uspokajania się serca. Niestety jeśli nie idzie za tym wewnętrzny spokój i stan relaksu, serce się resetuje ponownie i ponownie, czasami te uczucia pojawiają się całymi kaskadami. To naturalny proces, kompletnie nikt z Was nie powinień się tego obawiać. Zaufajcie swoim organizmom i zadbajcie o spokój.
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl

przez mika211 09 lip 2013, 21:10
Ja niestety teraz nie mam siły na żąden sport :( Czasem nawet podczas chodzenia puls przyśpiesza do 150 i jesttem bliska omdlenia. Biorę leki na nerwicę i rozważam zrobienie Holtera Ekg. Doklucza mi też wiele innych objawów, które nie ulegają złagodzeniu, a działania leków pozytywnego nie odczuwam.

-- 09 lip 2013, 21:11 --

A te szarpnięcia serca czyli potykania serca mam nawet kilka pod rząd, nawet jak leżę i jestem zrelaksowana...

-- 09 lip 2013, 21:11 --

I to codziennie takie skurcze dodatkowe mam..

przez Mightman 09 lip 2013, 21:58
Pojedyncze szarpnięcia serca to tzw. jego reset czyli na chłopski rozum serce bije mocno bo sie denerwuje i wkońcu myśli organizm "ejj chyba nie ma już zagrożenia bijemy innym lepszym, wolniejszym rytmem i powstaje szarpnięcie bo serce chce zmienić rytm. To podobno bardzo naturlny mechanizm który jest z ludzkością od jej istnienia. Każdy ma potykania tylko większość ludzi ich nie czuje bo je olewa. Włącz suplementacje magnezem duże dawki, do tego suplementacja wapniem (przerwa pomiedzy nimi minimum 1h) do tego jedz pomidory, banany, szuszone morele w celu uzpelnienia potasu!

przez Denial 14 lip 2013, 14:21
KonradGorak napisał(a):Objawy szarpnięcia które opisujecie to proces który nazywamy "resetowaniem się serca". Inaczej mówiąc, serce będące w ciągłym stresie u osoby pod ogromną presją psycho-emocjonalną musi co jakiś czas zresetować swój rytm.

Co Ty gadasz... Pierwsze słyszę. Proszę o naukowe źródło informacji o "resecie serca".

Kołatanie serca (nawet przy spoczynku) - w moim przypadku to była tachykardia. Wyszła na EKG. Dodatkowo szmer, który po wizycie w szpitalu okazał się być czynnościowym, a nie wadą serca. Wszystko miało podłoże stresowe. Łykam codziennie beta blokery w małej dawce, które zapisał mi lekarz i już nie mam takich przykrości.
I sing the body electric...

Sortuj wg