Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 01 kwi 2013, 10:01
Ja kiedys czytalam, ze inna jest ilosc magnezu we krwii a inna w komorkach. Badanie sprawdza tylko krew a tymczasem w komorkach moze byc dalej niedobor (dlatego uzupelnianie trwa miesiacami). Ale nie moge tego teraz znalezc wiec nie wiem, czy to prawda.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez infrared 02 kwi 2013, 11:14
Ja mam "epizody magnezowe", w przypływie nadziei zaczynam się suplementować aż do czasu jakiegoś nowego ataku, kiedy stwierdzam, że chyba jednak nie przynosi to spodziewanych efektów.
W związku z tym, że ostatnio przeżywam nawrót przygód sercowych, przeżywam też nawrót miłości do magnezu. Od jakiś dwóch tygodni faszeruję się podówójną porcją ;) wraz z ogólną zmianą diety jak na razie mój puls z 75-80 przy blokerze spadł w granice 55-65. Może to chwilowe, bo mam akurat trochę wolnego i nie muszę się stresować w pracy. Kołatania mi się zdarzają. Tak samo zdarza mi się uczucie pustki zamiast serca (ale to pewnie dlatego, że zaczynam się obawiać, że za chwilę serce zacznie mi bić za wolno) i wszystkie inne przypadłości.
Po dziesiątkach ekg, echu serca i holterze serce traktuję jednak trochę po macoszemu. Wg badań jest zdrowe, kiedy ostatnio pytałam lekarza, czy mam robić jeszcze jakieś badania, o mało co nie popukał się w głowę ;) Jeśli macie wątpliwości, a nie robiliście badań - no to natychmiast do pana doktora.
Po badaniach pozostaje zdrowy rozsądek.
W którąkolwiek stronę się udasz, idź tam całym sercem.

przez Iruś:) 04 kwi 2013, 09:19
niestety moja nerwica skupia sie prawie tylko na sercu,mam jej chyba wszystkie objawy,od jakies czasu biore magnez+wit B6 ale nie widze zeby to jakos skutkowalo.badania na serce mialam robione w zeszlym roku i byly ok,holter nie wykazał zadnych nieprawidlowosci.a jednak moje serce dalej woriuje i miota sie,raz boli,raz szybko bije,raz sie wywraca,a czasem to nie moge sie ruszyc,bo nawet przy najkrotszym marszu wywraca fikolki,bardzo sie boje tych stanów,doprowadzają mnie do glebokiej depresji,zamartwiania sie i beznadziejnosci.i mysle sobie ze gdyby nie te objawy to bylo by calkiem znosnie.ale zaczynam kojarzyc te stany z roznymi sytuacjami i np jesli jestem w domu to jest ich mniej,czasem przy pracach domowych jak mycie podlogi gdzie trzeba sie troche nagimnastykowac to mam uczuje jakby serce bylo luzne i latalo sobie po calej klatce piersiowej,czy tez tak macie??najwiecej mam niestety w pracy,ktora bardzo mnie stresuje.czasem w momencie kiedy siadam do samochodu to serce tez podskoczy az boli....ech zycie.
"życie jest piękne,trzeba tylko umieć je dostrzec"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwa 04 kwi 2013, 09:55
Ja co prawda bolu raczej nie mam, ale czesto tzw. potykanie się, przyspieszony puls itd.
I tez zauwazylam, ze nasilenie nastepuje w pracy :-/ Czesto caly dzien 'czuje' to serce, co chwile mam mocne uderzenia albo zatrzymania, a jak wracam do domu, wieczorem - nie dolega mi juz nic.

Najgorsze, ze w takich momentach jak mysle sobie, ze to ze stresu i ze to nic takiego, to i tak nie pomaga, bo serce dalej bije jak chce, co jest wykańczające....
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez infrared 04 kwi 2013, 12:12
Dla mnie najgorsze jest to uczucie zatrzymania serca, doprowadza mnie do szału i określa cały mój dzień, jeśli się tylko pojawi. W domu praktycznie tego nie mam, mam w pracy nagminnie, podczas rozmowy często mi się zdarza - nawet błahej - najgorsze ze wszystkiego jest właśnie to. I tak jak udało mi się wygrać z dusznościami, przyspieszonym pulsem, zawrotami głowy i innymi tego typu rzeczami chłodną logiką, tak tutaj jestem bezsilna. Bo mogę sobie tłumaczyć, że jestem zdrowa i to tylko (aż) jakieś emocje, ale od razu budzi się panika.

A kiedyś to miałam tylko przy zasypaniu. Po holterze przeszło. A jakieś trzy miesiące temu wróciło, no i nie chce puścić.
W którąkolwiek stronę się udasz, idź tam całym sercem.

przez favouritetune 07 kwi 2013, 19:57
A co jeśli takie szarpnięcia serca pojawiają się po wysiłku? Np. po takim szybszym marszu?

przez rixaa 08 kwi 2013, 00:17
ja mam tak czasami wieczorem, nie moge usnac z tego powodu.. jakby na chwile mi serce stopowala i za chwile szarpnie.. eh
"Ale człowiek ta­ki już jest.Zastępu­je strachem większą część swoich emocji. "
"Co spra­wia, że człowiek zaczy­na niena­widzić sam siebie? Może tchórzos­two. Al­bo nieodłączny strach przed po­pełnianiem błędów, przed ro­bieniem nie te­go, cze­go in­ni oczekują."
P.Coelho

przez Nika81 08 kwi 2013, 12:38
U mnie okazało się, że wszystkie objawy od strony serca, to zespół Barlowa-wypadanie zastawek dwudzielnych. Wykrywa go usg serca.
Objawy takie jak przy nerwicy lękowej. Tachykardia, bradykardia, kłucie, bóle, skoki ciśnienia, bardzo niskie ciśnienie, uczucie kołatania, braku uderzeń serca, zmian rytmu, lęk napadowy...O wypadaniu płatka/ków jest trochę artykułów medycznych w necie.
Niestety tego się nie da wyleczyć. Można tylko objawowo sobie pomóc: czasem beta blokery (nie biorę), magnez, duża ilość płynów, unikanie stresów, kwasy omega 3 i 6. Raz w roku konieczne usg serca, po to żeby obserwować zastawki.
Super tylko jak mając nerwicę się nie stresować ;)
Pozdrawiam!

Artykuł:
Charakterystyka lęku u chorych z wypadaniem zastawki dwudzielnej

http://cornetis.pl/pliki/PPK/2007/5/PPK_2007_5_342.pdf
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez favouritetune 08 kwi 2013, 18:40
Nika81 napisał(a):U mnie okazało się, że wszystkie objawy od strony serca, to zespół Barlowa-wypadanie zastawek dwudzielnych. Wykrywa go usg serca.
Objawy takie jak przy nerwicy lękowej. Tachykardia, bradykardia, kłucie, bóle, skoki ciśnienia, bardzo niskie ciśnienie, uczucie kołatania, braku uderzeń serca, zmian rytmu, lęk napadowy...O wypadaniu płatka/ków jest trochę artykułów medycznych w necie.
Niestety tego się nie da wyleczyć. Można tylko objawowo sobie pomóc: czasem beta blokery (nie biorę), magnez, duża ilość płynów, unikanie stresów, kwasy omega 3 i 6. Raz w roku konieczne usg serca, po to żeby obserwować zastawki.
Super tylko jak mając nerwicę się nie stresować ;)
Pozdrawiam!

Artykuł:
Charakterystyka lęku u chorych z wypadaniem zastawki dwudzielnej

http://cornetis.pl/pliki/PPK/2007/5/PPK_2007_5_342.pdf

A czy takie problemy z zastawkami to coś wrodzonego, czy mogą pojawić się z czasem? Jako dziecko miałam robione usg serca i wszystko było ok.

przez Haneczka32 09 kwi 2013, 15:11
Mój mąż jest kierowcą tira, jeździ w transporcie międzynarodowym, czyli wiadomo głównie ma pracę siedzącą i stresującą. Tak na prawdę nigdy nie jest wiadome kiedy jakis kierowca nagle mu wyjedzie czy nie. A nie jest juz młodą osobą, więc kupiłam mu testy diagnostyczne Caretest Heart. Gdy będzie czuł ucisk w klatce piersiowej będzie mógł szybko wykonać testy i udać się do najbliższego lekarza w otoczeniu.

przez Nika81 10 kwi 2013, 12:54
favouritetune

Można mieć wypadające zastawki i nie mieć objawów i nigdy się o tym nie dowiedzieć, że się ma wypadanie zastawek. ;)
Może być wrodzone i dające objawy dopiero w np. 20 albo 30 roku życia. Indywidualna sprawa.
Słyszałam tez o pierwotnym wypadaniu-wrodzonym i wtórnym-nabytym. Ale najlepiej pytać lekarza i to dobrego, niektórzy lubią bagatelizować tą wadę.
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez kumikokumiko 10 kwi 2013, 20:11
Moja nerwica też żeruje głównie na sercu. Kiedyś, dawno temu to narysowałam...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez nerwa 10 kwi 2013, 20:26
Fajny artykul, ale mnie tam przerazila jedna rzecz... " W populacji chorych z wypadaniem płatka zastawki dwudzielnej istnieje grupa osób zagrozonych naglym zgonem sercowym bez wzgledu na wiek. Nagla smierc sercowa moze wystapic wskutek groznej arytmii komorowej lub asystolii. Nalgy zgon sercowy czesciej wystepuje u mlodych kobiet".

Niby tylko u 1% populacji chorych, ale... :(((( ja nie chce umierac!!!!

-- 10 kwi 2013, 19:45 --

Na stronie jakiegos stowarzyszenia ludzi z wypadaniem platka, napisali:

People with mitral valve prolapse syndrome are no more prone to "sudden death" than the normal population. In fact, some studies show that people with MVPS are less likely to die suddenly.

Uff... czyli mam nadzieje, mozemy odetchnąć z ulgą..

przez favouritetune 11 kwi 2013, 18:31
Przy wypadaniu zastawek można uprawiać sport? Nie mam na myśli wyczynowego, tylko coś w rodzaju hobby.

Sortuj wg