Problemy z sercem,kołatanie,skurcze i reszta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: kołatanie serca - metody ?

przez mysia223 04 lip 2008, 18:48
napiszcie mi tylko prosze zebym sie uspokoiła....czy te kołatania serca, dodatkowe skórcze, wypady czy jak to tam nazwac są gorzne dla serca???nie uszkodzą czegos??

przez mysia223 04 lip 2008, 20:50
i jeszcze cos....wyczytałam cos o bólach w okolicach mostka...jak to ma byc silne?? bo mnie czasami boli ale juz nie wiem czy to od skrzywionych pleców jak zle siedze czy cos innego:(

zaczynam panikowac:(

przez tomakin 04 lip 2008, 21:05
lekkie nadciśnienie raczej, wywołane lekkim rozregulowaniem równowagi wapniowo magnezowej. Nic groźnego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mysia223 04 lip 2008, 21:25
ale co ma cisnienie do bólu mostka ??? czy czegos tam...

przez tomakin 05 lip 2008, 00:16
nic, a czy ja coś o bólu mostka pisałem?

będziesz mieć taki przez miesiąc, zastanawiaj się od czego to. Na razie to może być nawet od garbienia się nad klawiaturą.

prędzej się bólem pleców przejmuj, ludzie uwielbiają sobie wapń z kości wypłukiwać - i potem płacz, jak zmiany w strukturze kości są już nieodwracalne.

przez maciejb 05 lip 2008, 22:19
Już widać lekką poprawę. Przez ostatnie trzy dni kołatanie męczyło mnie bardzo często. Dziś zaledwie 2,3 razy poczułem że serce bije nierytmicznie ale to tylko na chwilę.

przez tomakin 05 lip 2008, 22:55
No, to się nazywa błyskawiczna poprawa :D

Teraz magnez stopniowo będzie przenikał do wnętrza komórek, tym samym dopuszczając tam potas, regulując zwłaszcza działanie pompy sodowo - potasowej (to to, co sprawia że komórki nerwowe przesyłają informacje). Stopniowo, stopniowo będzie coraz większa poprawa.

jeśli w ciągu 2-3 tygodni całkowicie nie zanikną objawy nerwicy lękowej, można myśleć czy nie ma tam "czegoś jeszcze", np niedoczynności tarczycy - która też może wpływać na te procesy.

A w tajemnicy wam powiem, że odkąd zacząłem intensywniej biegać na długie dystanse, wróciły lekkie stany lękowe. Fakt, że wróciły też objawy wypłukania magnezu z organizmu - parę razy serducho "fikołka" wycięło, mięśnie zaczęły skakać, wrażenie że coś po głowie łazi... trochę boję się magnezować, bo jestem w trakcie dość intensywnych treningów i po długich terapiach minerałami (wapniem), ale te pół paczki tabletek z magnezem które zeżarłem przez parę dni przyniosło dość solidny efekt - objawy zeszły na daleki plan, pojawiają się po bardzo intensywnym treningu, gdy już szoruję nosem po ziemi :D

przez ToMeK 77 07 lip 2008, 08:59
Mam te same problemy, nawet leżałem w szpitalu na serce i na wysiłkowym wyszło ze, przy wysiłku bije miarowo i równo.
Ale nie rozumiem jak zaczyna mi walic jak głupie bez przyczyny tak wali ze aż je słysze:( no i nie wiem co mam robic.
Znajoma przepisała mi Betaloc ZOK ponoć powinien pomóc na te nerwowe serce ale nie wiem.
Jest dużo lepiej jak jem magnez wcześniej miałem tak ze jak rano się obudziłem to serce waliło jak bym ze 2 km przebiegł.

przez mysia223 07 lip 2008, 15:22
Witam

zwiekszyłam sobie sama dawke asparginu na 2 razy po 2 tabletki i rano pije o 5 i musze powiedziec ze jest lepiej:) czasami mnie łapie nierównomierne bicie ale znacznie krócej ( jakies pół godziny) i nie o takim nasileniu....meczy mnie natomiast w nocy przy jakims małym ruchu bardzo szybki walenie serca...potem sie uspokaja i jest ok.
Dzis wizyta u lekarza ale pewnie EKG nic nie wykryje bo ja mam to nierównomierne bicie zawsze rano..

przez mysia223 07 lip 2008, 18:38
wróciłam...

dostałam skierowanie do kardiologa, moze to byc nerwica albo jakas niewielka wada seca, która przy stresie tak sie objawia. Dalej mam pic aspargin i do tego kardiostabil i mam stresstop jak mi bedzie waliło tetno...mam zrobic badania poziomu hormonów ( TSH) , USG serca i holtera ale to juz od kardiologa no i mam sie tym nie martwic bo to pewnie nic powaznego:)

przez tomakin 07 lip 2008, 19:13
No skoro zwiększenie dawki magnezu pomaga, to znaczy że on był prawdopodobnie przyczyną. I to jest w miarę logiczne, jako że jest przyczyną ponad 90% takich przypadłości.

Od siebie dodam - jeśli robisz TSH, zrób przy okazji FT3 i FT4, są schorzenia tarczycy których samo TSH nie wykryje.

przez mysia223 07 lip 2008, 19:32
to mnie troszke uspokoiło:) nerwy robią swoje dlatego teraz sa wakacje i mam zamiar odpoczywac...oczywiscie po pracy ;) jakies kino, wypad ze znajomymi itp.

przez maciejb 07 lip 2008, 19:36
U mnie właśnie aspargin wywoływał kołatania serca. Mam ten nieszkodliwy blok który mi wyszedł na EKG a aspargin miał w składzie coś co mi szkodzi a nie pomaga. Teraz będę brał sam MGB6. Jestem dobrej myśli.

przez tomakin 07 lip 2008, 20:42
oj, ostrożnie jak są jakieś choroby serca, ostrożnie....

Sortuj wg