Nerwica, a poziom libido (seks, jak wolicie)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica, a poziom libido (seks, jak wolicie)

przez Morgana69 02 lip 2008, 13:11
Witam wszystkich!
Mam nerwicę lękowo-depresyjną od lat. W między czasie miała poważne lub mniej poważne związki, mniej lub bardziej partnerskie. Cztery lata temu wyszłam za mąż. Po niecałym roku urodziłam dziecko, a gdy miało 5 miesięcy się wyprowadziłam do Mamy. niecałe dwa lata po ślubie złożyłam pozew o rozwód. Od dwóch lat żyję w związku partnerskim ze wspaniałym Mężczyzną (też po przejściach - po rozwodzie). Osiem tygodni temu urodziła nam się córka.
Można by powiedzieć, że lepiej nie mogłam trafić. Mój Mężczyzna jest czuły, ciepły i bardzo nas kocha - całą trójkę. Niestety sprawy łóżkowe kuleją, co jest powodem sporów i kłótni między nami. Jednakże nie jest to Jego wina. Nie przestał mnie pociągać. Odkąd pamiętam tak to już ze mną było. Na początku związku szał ciał, a później libido spadało prawie do zera. Mnie wystarczy, że jest obok, że przytuli, pocałuje, że mogę zadzwonić o każdej porze. Prawie w ogóle nie myślę o seksie, dopóki On nie zainicjuje gry wstępnej, bo później to już jest fajnie. Najgorzej mi się do tego zabrać - czasem to nawet celowo unikam pójścia do łóżka. Nasze oczekiwania co do związku różnią się znacznie. i nie jestem pewna, czy taką próbę wytrzymamy. A może wcale nie jest tak, jak to opisałam. Może gdzie indziej tkwi problem. A może po prostu przyszło mi grać rolę Matki Polki. Być może jednak to ta cholerna nerwica nie pozwala mi należycie funkcjonować. Przecież nie chcę stracić Meżczyzny Mojego Życia!

Re: Nerwica, a poziom libido (seks, jak wolicie)

przez mysia223 02 lip 2008, 19:06
od pewnego czasu , po pierwszym ataku...kompletny spadek ochoty na sex:(
mam nadzieje, ze minie...

przez Magdalenka81 04 lip 2008, 00:06
Umnie jest podobnie,mam nadzieje ze jak rozwiaze swoje problemy wroci ochota na sex,trzymam kciuki za wszystkich;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 04 lip 2008, 02:33
Ok, u facetów to podobnie wygląda, przyznam się bo inni pewnie będą się wstydzić :D Nawet mnie dziołcha jedna przez to zostawiła. Tyle, że to była sprawa choroby fizycznej, która jednocześnie wywołała nerwicę i wykończyła organizm do tego stopnia, że praktycznie całkowicie zeszła ochota na prokreację.

przez Amonre 04 lip 2008, 09:05
Po lekach tez spada libido - Zotral- dodatkowo jest opozniona ejakulacja.

przez Morgana69 04 lip 2008, 18:06
Kochani! Napisałam tego posta, bo chciałam się upewnić, że nie jestem sama z tym wszystkim. Nie jestem. Dobrze to wiedzieć, bvo tak jakoś lżej człowiekowi. Wierzę, że będzie lepiej, czego Wam i sobie życzę.

przez anulano 05 lip 2008, 17:13
Tak, rzeczywiście nie ma się ochoty na zbliżenia. Teraz prawie od miesiąca nie biorę leków ale w niczym to nie pomaga.

przez ewaryst7 05 lip 2008, 18:46
moje małżeństwo , właśnie przez to się rozpadło...Nie miałam ochoty na seks .A nawet czułam do seksu obrzydzenie.Zresztą , teraz również nie mam ochoty.I chyba tak już zostanie...

przez Mafju88 05 lip 2008, 18:53
Moj psychiatra wlasnie mi mowil... ze nerwica moze calkowicie zdezorganizowac zycie seksualne.
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez Amonre 07 lip 2008, 08:58
Spadek libido jest chwilowy - wszysko z czsaem wróci do normy.
Nie nalezy się zniechęcać - depresja, nerwica ma to do siebie ze dezorganizuje wiele obszarów naszego życia - u każdego w róznym stopniu. Moja żona odczuwa że coś jest nie tak z moim popędem - ale ma swiadomość że to przeminie- pomaga mi. Mogę zawsze liczyć na jej wyrozumiałość. Wyjdziemy z tego - wszytko jest kwestią czasu.

przez zimbabwe 07 lip 2008, 13:48
U mnie w najgorszym momencie - zero zainteresowania "tymi sprawami". Gdy zaczęłam wychodzić na górę - to wszystko co miało wygląd przystojnego mężczyzny mnie pociągało jakbym miała 12 lat. Teraz jest w normie.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez depresyjny86 08 lip 2008, 00:18
U mnie nastąpil spadek libido odkąd zrozumiałem że nie moge nawet marzyć o byciu z kimś.Na serio od tego czasu moje libido=zero
:)

przez MOCca 20 lip 2008, 02:30
hmmm... mój poziom libido jest zerowy, a co kiedy leki w efektach działania mają obniżenie libido, tzn. że wyjde na minus ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez antoine 02 paź 2008, 23:37
jestem facetem i u mnie też z tego powodu związek się rozpadł , dziewczyna w sumie się 'dobierała' a ja czułem jakieś obrzydzenie nawet...
Poza tym trudno myśleć o seksie, jak człowiek ma problemy na że tak to nazwę 'innym stopniu wtajemniczenia' , które nigdy nie trapią zdrowego człowieka emocjonalnie . Niestety taka prawda, jeśli człowiek zapomni że coś mu dolega, że jest chory to można wtedy czerpać przyjemność z seksu , w innym przypadku to bardzo wątpliwe ;)

Sortuj wg