Problemy z oddychaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Problemy z oddychaniem

przez mysia223 29 cze 2008, 19:42
Witam
jestem tutaj nowa, znalazłam forum przez przypadek, gdy szukałam odpowiedzi na pytanie jak sobie poradzic z płytkim oddechem...
nie wiem czy mam nerwice, pewnie tak ale jeszcze nie zdiagnozowaną. 2 tyg temu z soboty na niedziele w nocy czułam sie bardzo zle...kołatanie serca, bardzo nierównomierne bicie. W niedziele rano rodzice zawiezli mnie na dyzur do przychodni. Tam pani doktor zbadała tętno, popatrzyła na mnie jak na wariatke i dała 40mg propranolu ( chyba to taka nazwa) posiedziałam pół godzinki , potem pani znów mnie zadała ale tabletki kompletnie nic nie dały i moje serce biło bardzo nierównomiernie. Chciała wezwac karetke ale czekalibysmy ze 4 godz wiec rodzice podpisalipapierki i sami mnie zawiezli na izbe przyjec. Tam znów EKG, pobrali mi krew i diagnoza ze to dodatkowe skórcze komory z nerwów. Przepisali Aspargin, zabronili pic kawy i sie denerwowac i wypuscili do domu. Byłam na uropie wiec mówie sobie odpoczne i bede miała czas na nauke bo studiuje zaocznie a teraz sesja. Serce sie uspokoiło i było praktycznie ok, czasami łapało mnie takie kołatanie ale przechdziło. Wczoraj byłam od rana na uczelni, potem zakupy z kolezankami, znów uczelnia i czekanie w dusznym korytzu na egzamin, stres a potem na piwko ze znajomymi....chyba za duzo wrazen jak na jeden dzien bo od wczoraj wieczór mam tętno w granicach 90-100, nie ogłam nic spac, mam płytki i szybki oddech. Tu czuje sie w miare ok tylko jak sie połoze to czuje ten puls w gardle, w głowie, uszach...masakra:( nie wiem co robic ale chyba jutro wybiore sie do lekarza pierwszego kontaktu w przychodni.

Prosze powiedzcie jak sobie z tym radzic?? czy to stres?? co robic z tym płytkim oddechem??
z góry dziekuje za odpowiedz

Re: Problemy z oddychaniem

przez mysia223 29 cze 2008, 21:32
prosze odpiszcie coś :(

przez betty_boo 29 cze 2008, 23:51
już odpisuję:) płytki oddech to niestety problem bardzo dobrze mi znany. nie moge wziąc głębokiego oddechu, "zatyka mnie". mam to z przerwami od jakichs 2 lat, na poczatku było strasznie, do tego dochodził ból pleców. lekarz 1-go kontaktu kazal mi pic melisę i mentowal i zapytal ,czym sie denerwuję. powiedzialam że niczym , a on popatrzył jak na głupka i powiedział: takie jest dzisiaj zycie, wszyscy sie czyms denerwują.
i miał rację, tempo mojego zycia było b. szybkie,za szybkie. ogólnie mam problem ze zbyt napietymi mieśniami (napieciowy ból głowy, bóle pleców, bruksizm i pare innych rzeczy bylo tego rezultatem).
musisz postarac sie wyluzowac, nie spieszyć, zrezygnowac z nadmiaru obowiązków.chyba dobrym pomyslem jest joga, chociaz jeszcze nie próbowalam.
napisz co o tym myslisz i czy masz jeszcze jakies inne objawy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mysia223 30 cze 2008, 15:25
Witaj

innych objawów juz nie mam...kiedys miałam silne dosc zawroty głowy ale samo jakos przeszlo i nie miałam wtedy problemów z sercem. Dzis na własną reke wziełam dosłownie 1/4 tabletki locren i tetno mi spadło na 67 a teraz mam 72 wiec idealne ale czuje takie nierównomierne bicie:(

przez mysia223 30 cze 2008, 17:22
hmmmm a teraz wyraznie znów czuje nierównomierne bicie:( byłam w przychodni, wizyta dopiero za tydzien w poniedziałek...

przez ewaryst7 30 cze 2008, 17:40
mysia223, słuchaj , wrzuć na luz i przesta mierzyć tętno...Z serca ci radzę. Bo wsiąkniesz i wpadniesz w Diabelskie koło .Kołatania serca mam od wielu , wielu lat ...Nawet do 140 /min .przyczyna - nerwica .pozdrawiam.

przez mysia223 30 cze 2008, 17:43
tak...racja, panikara jestem ale serio czuje sie czasami fatalnie:(
moze to stres, bardzo zalezy mi na studiach, to jeden z lepszych wydziałów w kraju wiec strasznie sie denerwóje sesją....a i tak juz mam 1 egzamin w plecy :(

dziękuje za wsparcie

przez Jovita 30 cze 2008, 21:00
Takze to przechodzilam , pamietam jak szukalam tutaj pomocy na forum myslalm ze tylko ja tak mam.. u mnie zaczelo sie od kolatan serca do tego dusznosci okazalo sie ze to tylko wypadania platka zastawki mitralnej-nerwica serca , jest to wogole nie grozne to taka "uroda" serca, tego sie nie leczy , mozna brac doraznie cos na uspokojenie kiedy sa dytuacje stresowe bo wtedy wlasnie nasze serduszko tak reaguje. Dlugo nie moglam sobie dac z tym rady z tym oddechem i sercem ale teraz juz nauczylam sie z tym zyc i jedno jest pewne od tego nic sie nie stanie - NIC ;) bierz sobie magnez z wit B6 i bedzie dobrze , oddychaj gleboko i zapewniam cie ze nic sie nie stanie ;)
Dodam tylko ze wiekszosc mlodych kobiet ma wypadanie platka i czesto objawia sie to przy silnym stresie.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez mysia223 30 cze 2008, 21:15
po tej 1/4 tabletki tętno mam w granicach 64....to nie za mało ???
teraz sie bede nakrecac i nie pójde spac bo sie bede bała ze sie ie obudze:(

wiem, wiem durna jestem ale tak mam :(

Sortuj wg