Czy czujecie się lubiani i akceptowani?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy czujecie się lubiani i akceptowani?

przez IceMan 05 lip 2008, 23:54
ewaryst7, mądrze piszesz, jednak mam wrażenie, że nieco idealizujesz ten "dawny" świat. To, o czym pisałaś na początku postu - było przecież już dawno. Zawiść, zazdrość - towarzyszyły ludziom praktycznie od kiedy istnieli (Kain i Abel). Ale sama przecież napisałaś - podkreślę inne słowo - PRAWIE nie ma. To nie znaczy że nie można takich znaleźć. Ale na podstawie swoich doświadczeń - mimo że to sprawiło czasem trochę bólu (gdy się natrafiało na nieodpowiednie osoby) - myślę że warto próbować, szukać. Zawsze można znaleźć "perłę w zalewie tandety", trzeba się postarać. Nie skazuj się na samotność, odrzucenie. Myślę, że nie napisałabyś w tym temacie, gdyby ta sytuacja Ci się podobała. A człowiek jest człowiekiem, ideałów nie znajdziesz, ale na pewno wszyscy są bliżsi lub dalsi temu, o czym napisałaś. Wśród osób, które miałem okazję minąć na drodze swojego życia, udało mi się znaleźć osoby szczególnie bliskie temu ideałowi, o którym piszesz. Myślę, że gra (poszukiwanie w życiu takich ludzi) jest warta świeczki. Nie jestem jasnowidzem i nie wiem, czy na którejś z tych niewielu zaufanych osób się kiedyś zawiodę czy nie, ale nie wyobrażam sobie "pustelniczego" życia w oddaleniu od innych. I jeżeli ci, których opisałaś, są towarzystwem, na które trafiłaś w swoim życiu - współczuję i życzę powodzenia w szukaniu porządnych ludzi, na pewno nie są daleko, pozwól tylko sobie na zauważenie ich :smile:

Zmorek, miałem podobną sytuację do Twojej, ten luz trzeba wypracować, nie ma innej siły... Małymi kroczkami dojdziesz do celu, a w ogóle podczas prowadzenia auta się nie gada, więc cisza w tej sytuacji do niezręcznych nie należy. To samo przeżywałem co ty w takich sytuacjach, a milczenie to normalna rzecz, tematy się kiedyś kończą, wiecznie gadać nie można. Mowa jest srebrem, a milczenie złotem ;) Głowa do góry
Przyjaciel forum

przez socjopatia 06 lip 2008, 00:53
nigdy nie czułam się akceptowana,więc tymbardziej lubiana .
myślę,że jest to wina mojej nieśmiałości,ale przede wszystkim małomówności (nie potrafię rozmawiać z ludźmi,nawet o "byle czym).. teraz nawet nie wiem czy jestem akceptowana/lubiana,bo nie mam z nikim kontaktu oprócz rodziny,nauczycieli i psychologa.ale to się chyba nie liczy.rodzina wiadomo,nauczyciele też,psycholog tym bardziej.
co najwyżej jestem akceptowana przez psa o_O ;-)

przez ewaryst7 06 lip 2008, 07:02
IceMan, Dziękuję za wsparcie.Z całego serca.Jesteś mądrym człowiekiem. Masz w sobie ciepło i życzliwość.To naprawdę fajnie, że są tacy ludzie jak ty.Pozdrawiam.

Zmorek, Nie mogę uwierzyć ,że jest tak jak piszesz.Czasami coś sobie wmówimy a potem cierpimy..Masz depresję . A ona spowodowala ,że myślisz o sobie żle....Dlatego musisz się leczyć...pozdrawiam cię.

socjopatia, Pewnie jesteś wrażliwą , mądrą dziewczyną.Nie martw się.Jesteś młoda i napewno znajdziesz przyjaciół ...Ale sama , też musisz się troszkę postarać.Nie chowaj się..trzymam za ciebie kciuki..pisz.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 06 lip 2008, 11:35
Dziękuję... i z wzajemnością ;)
Przyjaciel forum

przez socjopatia 06 lip 2008, 17:05
ja również dziękuje ,ale nie sądze żeby mi się udało..

przez ewaryst7 06 lip 2008, 17:50
socjopatia, Skąd wiesz , że ci się nie uda? Czy chociaż spróbowałaś? Czy wyglądasz jak stwór z obcej planety..? A może masz troje oczu???Nie!!!! Jesteś normalną , miłą dziewcZyną ...Więc , kochanie GDZIE TKWI PROBLEM???

Paradoksalnie , czasem jest tak , że im bardziej się staramy , tym bardziej nam nie wychodzi...Pozdrawiam wszystkich nie wierzących w siebie.

staraj się nie dodawać jednego swojego postu pod drugim, lepiej edytować poprzedni post ;) //IceMan

przez depresyjny86 06 lip 2008, 18:16
Ja sięnie czuje lubiany na realu,mam do tego podstawy niestety...ludzie potrafią mnie żle ocenić z powodu wyglądu i tego jaki jestem<czesto jak jestem wśród danych ludzi pierwszy raz to po prostu nie umiem się odezwać,zagadać,w końcu odsuwam się od grupy........a potem kiedy chce sie zbliżyć do tych ludzi to slysze jak rozmawiaja o mnie miedzy sobą i mówią że ze mnie debil,idiota,kretyn itp. i to sprawia ze zamiast pomoc mi w przybliżeniu sie do nich ci ludzie jeszcze bardziej powoduja mój strach i po prostu ciężko jest mi w jakikolwiek sposób zbliżyć sie do tej grupy ludzi.Może opisałem to troszeczke niezrozumiale ale to wszystko jest opisane w wielkim skrócie.
:)

przez ewaryst7 06 lip 2008, 19:04
człowiek nerwica, nie jeteś ani debilem ani kretynem...Wiesz , od takich znajomych , uciekałabym gdzie pieprz rośnie....Dlaczego cię wyzywwają?? Dalczego na to pozwalasz????

przez IceMan 06 lip 2008, 19:25
Darek, do takich ludzi bez kija nie podchodź. I nie ma co się do nich zbliżać. Ewaryst dobrze pisze, chociaż już nie pierwsza, bo prawda jest taka, że im więcej sobie będziesz pozwalać na takie traktowanie, tym ta grupa będzie brnąć w to coraz bardziej. A na pewno nie stawiłeś im żadnego oporu, nie odpłaciłeś się, bo by sobie na coś takiego nie pozwalali. Czas to zmienić...
Przyjaciel forum

przez Zmorek 06 lip 2008, 20:34
podczas prowadzenia auta się nie gada

Ja gadam niestety, jest to dla mnie czynność tak podświadoma prawie, że muszę gadać z pasażerem, żeby się czuć normalnie 8) Chciałbym umieć rozmawiać o "dupie marynie".

ewaryst7, wiem, że sobie to wszystko wmawiam, ale dzięki za troskę :smile: Dzisiaj wiem, że to urojenia, nie wiem jednak, czy jutro też będę to wiedział.

Muszę, musimy otworzyć się na ludzi...
Wiecie, co mnie martwi? To, że ostatnio w sytuacjach z ludźmi, powtarzam sobie pod nosem cytat z "Pulp fiction": "I will execute every motherfucking last one of you..." :twisted:

Czy jestem wariatem?
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

przez ewaryst7 07 lip 2008, 07:05
Zmorek, NIE ! NIE JESTEŚ WARIATEM!!!!!!Jesteś chory i zagubiony, Ale nie jesteś wariateM!!!!W depresji ,czesto , tak o sobie myślimy.......Pisz jak będziesz mieć doła.Pozdrawiam cie i wspieram.Całym serduchem..

przez zimbabwe 07 lip 2008, 09:18
Jesteś chory, ale na pewno nie jesteś wariatem!
Co do mnie to ja długo myślałam że nikt mnie nie lubi i nie akceptuje... Dopóki nie zrozumiałam że to ja siebie nie akceptuję takiej jaka jestem. A teraz widzę że są ludzie tacy, którzy mnie lubią - z wzajemnością :D Tak więc kochani głowa do góry - każda potwora ma swojego amatora!
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez ewaryst7 07 lip 2008, 10:26
zimbabwe, święta prawda..... grunt , to się nie poddawać.

przez IceMan 07 lip 2008, 10:59
Zmorek, może za dużo do tego gadania przywiązujesz uwagi, pomilczeć też czasem trzeba, uświadomiła mi to kiedyś koleżanka ;) jeśli to zaakceptujesz i przestaniesz się stresować milczeniem, to paradoksalnie będziesz więcej i swobodniej gadać.
Przyjaciel forum

Sortuj wg