Czy czujecie się lubiani i akceptowani?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Czy czujecie się lubiani i akceptowani?

przez ewaryst7 29 cze 2008, 15:05
Nerwica powoduje , że stajemy się odludkami ,boimy się ludzi i cały czas obserwujemy siebie...jak jest z wami?

Re: Czy czujecie się lubiani i akceptowani?

przez adam_s 29 cze 2008, 15:17
W sumie ja czuję się lubiany, nigdy nie miałem wielu wrogów. Wiadomo że choroba odsunęła mnie trochę od ludzi ale bez przesady! nie zauważyłem jakiegoś znaczącego wpływu nerwicy na moje kontakty z ludźmi. Jest tak jak było przedtem, tylko że nieco odsunąłem się ze względu na ciągłe złe samopoczucie..
GG: 5988000

przez motylcio 29 cze 2008, 15:22
A ja czuję się ciągle nieakceptowana, nielubiana i generalnie jakaś gorsza... Oczywiście, mnie też to pieprzone i nieustające złe samopoczucie odsuwa od ludzi i znajomych, których i tak mam niewielu. Świetnie, jeszcze trochę, a zostanę zupełnie sama...
A teraz tzw. powtórka z rozrywki sprzed miesiąca, znowu nie wychodzę z domu.;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 29 cze 2008, 15:29
motylcio, rozumiem cię doskonale .Nerwica generalnie w jakiś dziwny sposob wplywa na naszą samoocene...A uciekanie przed ludzmi , to już katastrofa.Też tak mam .Czasem bardz chcę być z kimś , ale najczęściej wolę samotność, w ktorej też jest mi żle....I tak w kołko .powinnam ci powiedzieć ;wyjdz do ludzi... ale to nie jest takie proste...pozdrawiam was serdecznie kochani.Fajnie , że jesteście .:)

przez ALEKS*OLO 29 cze 2008, 15:33
ja sie czuje jak odludek , zreszta nie raz mi mowiono ze jestem dzikiem , ze powinnam zamieszkac na bezludnej wyspie i tam sie uzalac nad soba ,odkad pamietam to taka byłam "inna" , ale od momenty nerwicy to sie pogorszyło , kontakty z ludzmi , mam bardzo mało znajomych i tak jak Adam powiedzial, tez odsunełam sie ze wzgledu na ataki i złe samopoczucie .
a to czy mnie ktos lubi i akceptuje to nie wiem , ale czesto ludzie daja mi odczuc ze nie akceptuja mnie, tego jaka jestem, i to jest przykre bo czasem jest tak ze ktos mnie jeszcze dobrze nie zna a juz ocenia mnie przez pryzmat tego ze mam nerwice , ze lecze sie psychiatrycznie , ze mam doły przez ataki . :-|
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez ewaryst7 29 cze 2008, 15:40
ALEKS*OLO, wiem co czujesz.To boli. I to bardzo. Ja też nie mam szerokiego grona koleżanek. Kiedyś bardzo mnie to martwilo. A dzisiaj jest mi to obojętne.Przez cholerną nerwicę opuściłam wiele imprez , bo miałm te swoje lęki. I nikt tego nie rozumiał . NIKT . Sama nie wiem kiedy , stałam się domatorką.

przez ewaryst7 29 cze 2008, 15:42
ewaryst7, niedługo zacznę dzierkać na drutach z kotkiem na kolanach...pozdrawiam cieplutko.

przez adam_s 29 cze 2008, 15:45
ALEKS*OLO, pamiętaj że do swoich znajomych możesz zaliczyć i mnie :P.
Hmm tak się właśnie zastanawiam - skoro nie mam wielu zatargów z ludzmi i nigdy nie byłem kozłem ofiarnym to skąd wzięła się u mnie diagnoza - fobia społeczna :shock: .. Coś tu jest nie tak.

przez ewaryst7 29 cze 2008, 15:49
adam_s, fajny gość jesteś, wiesz?.. Fobia społeczna? To poważny " Zarzut" ..I jak z tym żyjesz? Bo mnie się wydaje , że ty takowej fobii nie posiadasz.

przez adam_s 29 cze 2008, 16:12
ewaryst7, no mi też się nie wydaje żebym miał fobię społeczną, chociaż parę rzeczy na to wskazuje - miałem (mam) dużo objawów szczególnie żołądkowych w miejscach publicznych - autobusie a także w szkole ( przez co o mały włos nie zawaliłem klasy). A staram się życ normalnie chociaż wiadomo - czasem są takie dni że nie ma rady i uginam się pod wpływem tych wszystkich objawów.
Doceniam Twoją chęć niesienia pomocy i zaangażowanie na forum - tak trzymać! ;)
Pozdrawiam

przez triste 29 cze 2008, 20:46
Generalnie nie czuję się lubiany, a tym bardziej akceptowany. Żeby było lepiej to do końca sam nie wiem czemu tak jest (założyłem o tym nawet temat). Zawsze starałem się być pomocny i uczynny dla innych ludzi, nigdy nie potrafiłem nikomu odmówić, gdy potrzebował pomocy, jednak nigdy nie spotykałem się z wdzięcznością. Czułem się jak murzyn z przysłowie, który zrobił swoje i może sobie odejść. Później sam odsunąłem się od ludzi (którzy i tak mnie nie rozumieli). To co mnie boli to to, że nigdy nie udało mi się nawiązać z nikim jakiejś głębszej relacji, ja zerwałem kontakt ze wszystkimi 'znajomymi' nikt się nie zainteresował mną, nikt nie zapytał 'czy wszystko w porządku'... Mimo to, nie jestem do końca zamkniętym w sobie gburem, lecz zdaję sobie sprawę, że to pewnie kwestia czasu kiedy tak się stanie...
triste

przez cadarxx 29 cze 2008, 21:28
Trzeba wziąć pod uwagę to, że czasem wydaje nam się, że ktoś nas lubi, a prawda jest zupełnie inna. Pozory bardzo często mylą.
Dla mnie najlepiej by było, żebym był neutralny, żeby nie mieć wrogów, ale żeby też nie mieć kolegów.

przez betty_boo 29 cze 2008, 23:42
a ja mam dużo dobrych, sprawdzonych znajomych jeszcze z czasów liceum, z pracy i członków rodziny. myśle że depresja uwrażliwiła mnie na kontakty społeczne. ludzie sa dla mnie bardzo ważni i czesto im to pokazuję, a oni mi. dostaje od nich dużo wsparcia i ciepłych słów.jestem nauczycielem i często słysze miłe uwagi od np. byłych uczniów. jest to dla mnie bardzo budujące.

generalnie uważam że pomaganie innym za wszelką cene nie ma sensu. niektórzy to wykorzystuja, a inni po prostu nie potrafia docenić. myślę że dla mnie lepiej byc "albo gorącą albo zimną", najgorzej być "letnią". oczywiście czasem przydaje sie troche dyplomacji, ale generalnie lepiej jest miec swoje zdanie - tym własnie mozna zyskac szacunek u ludzi, nawet jesli sie z nami nie zgadzają. sama równiez lepiej sie czuję gdy nie udaję że z czyms sie zgadzam podczas gdy w głebi duszy tak nie jest.

przez ewaryst7 30 cze 2008, 07:09
Moi p" pRZyjaciele" znależli mnie zawsze , kiedy potrzebowali pocieszenia , a teraz , kiedy sama mam doła....nie ma nikogo.Triste , nie martw się .Twoi znajomi na ciebie nie zaslugują !!!Mamy teraz takie czasy ...Nie ma przyjażni , nie ma miłośći ....Rozejrzyjcie się wokoł .Wszyscy się obszczekują , rozwodzą..Istne szaleństwo.pozdrwaiam.

Sortuj wg