zespół przewlekłego zmęczenia a może fibromialgia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: zespół przewlekłego zmęczenia a mo0że fibromialgia?

przez tomakin 03 lip 2008, 19:52
ewaryst, stronka w moim podpisie - tam masz przepis który zadziała w 80% przypadków. Jeśli po 1-2 tygodniach nie będzie BARDZO dużej poprawy, można szukać czy to coś innego.

przez ewaryst7 04 lip 2008, 06:11
mysia223, zgadza się.Od internisty trzeba zacząc.Nie wolno tego lekceważyć.Napisz co ci powiedział.pozdrawiam.

przez ewaryst7 04 lip 2008, 13:23
tomakin, dzięki.PozdrawiAM.PA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 04 lip 2008, 16:57
I pamiętaj, jak nie będzie działać, nie trać nadziei tylko przyjrzymy się bliżej tym objawom. Już u kilku osób tu znalazłem choroby, które normalni lekarze przegapili.

Ale jak mówiłem, działa w 80% przypadków.

przez mysia223 04 lip 2008, 18:30
napisze oczywiscie....sama juz nie moge doczekac sie co powie...chyba zrobi mi EKG tam na miejscu a moze i nie, zobaczymy ale mam dosc tego kołatania, zmęczenia, przyspieszonego tętna.:( moze to rzeczywiscie stres bo ostatnio i sesja , cięzka i bardzo wazne dla mnie studia, nieciekawa i nerwowa sytuacja w pracy i problemy osobiste...

przez ewaryst7 04 lip 2008, 18:58
mysia223, pewnie stres ,wpływa na twoje samopoczucie...ale zdrowa osoba , szybko regeneruje siły i nie ma jakichs atrakcji, typu wyczerpanie czy kołatanie serca....pozdrawiam . I napisz proszę jak badania...

przez ewaryst7 04 lip 2008, 19:02
tomakin, witaj... posłuchaj wyglądam jak zombiee .Jestem blada , mam podkowy pod oczami ..trzęsę się po wysiłku.Nie jest to napewno SM > Wyniki mam ok> morfologia , OB , CRP , mocznik , kreatynina, Aspat , Alat , kwas moczowy ...wszystko podręcznikowo..A więc skąd moje podłe samopoczucie????Pomóż ...proszę..

przez mysia223 04 lip 2008, 19:04
kiedys szybko powracałam do formy ...kilka godzin albo na drugi dzien i nie było kołatania serca itp

przez tomakin 04 lip 2008, 20:56
ewaryst, możesz po prostu zastosować tą metodę co masz na stronce, a możesz mi na prv wysłać wszystkie wyniki badań + dokładny spis objawów. Prościej będzie po prostu jeśli najpierw spróbujesz przez tydzień czy dwa zdrowo żyć, zanim zaczniemy szukać choroby. No ale jak czujesz się zdesperowana, zapraszam.

przez ewaryst7 05 lip 2008, 07:41
witajcie..Mam koszmarny ranek, serce bije mi jak oszalałe , jestem slaba,nie mam siły...Boję się.

przez anonimowa 05 lip 2008, 16:43
wam serce bije zbyt szybko? a mi jakoś za wolno- 60 uderzeń na minutę i mam chyba za niskie ciśnienie- najczęściej 90 na 70 lub 90 na 60. Poza tym jestem codziennie zmęczona. Będę spać 11 godzin- będę wyczerpana. Będę spać 7 godzin- będę wyczerpana. Każdy mi mówi, że ruszam się jak mucha w smole. Nie moja wina, że nie mam w ogóle energii... Ktoś mi kiedyś powiedział, że jak mam takie uczucie duszenia w gardle, to jest to objaw nerwicy, czy to prawda? Chyba nie. A mam takie pytanie: Gdybym głośno śpiewała przez jakiś czas, to potem czułabym jakby mrowienie w klatce piersiowej i miałabym problemy z oddychaniem przez krótką chwilę. Czy to normalne? Może mi ktoś odpowie, ale wydaje mi się, że po prostu jestem zbyt przewrażliwiona.

przez ewaryst7 05 lip 2008, 17:37
anonimowa, trudno tu jednoznacznie odpowiedzieć...To uczucie mrowienia może być spowodowane wysiłkiem jaki wkładasz w śpiewanie. Bardziej natomiast niepokoi twoje wyczerpanie. Od dawna to masz?Czy jest ci Zimno? czy byłaś u lekarza?

przez anonimowa 05 lip 2008, 22:55
jak długo? nie wiem ciągle, codziennie. Nie pamiętam kiedy czułam się pełna życia i energii. A do lekarza to rzadko chodzę, czasem nawet jak jestem chora, to nie idę. Kiedyś pani doktor dała mi skierowanie na badanie krwi, ale nie zrobiłam, ale może powinnam.

przez tomakin 05 lip 2008, 22:58
No powinnaś, powinnaś. W ogóle każdy powinien regularnie robić podstawowe badania - takie coś może uratować życie, niektóre choroby są wyleczalne tylko gdy "złapie" się je w pierwszej fazie.

No i kochana anemia - ona powoduje NIEODWRACALNE szkody w układzie nerwowym. Organizm przystosuje się do zmniejszonej ilości tlenu i tego po prostu nie odczuwamy, tak jak przystosowujemy się np do nieprzyjemnego zapachu i go po jakimś czasie go nie czujemy, ale jeśli nie dostarczymy mózgowi odpowiedniej ilości tlenu, komórki zaczną umierać. A komórki nerwowe nigdy się nie zregenerują.

Tak więc naprawdę radze uśmiechnąć się do okresowych badań, zwłaszcza gdy lekarze dają skierowania "za darmochę".

Sortuj wg