Czy takie mogą być objawy nerwicy? Proszę o pomoc..

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy takie mogą być objawy nerwicy? Proszę o pomoc..

przez celineczka3 01 lip 2008, 18:34
'' Wszelki redukcjonizm w kierunku jednoprzyczynowości chorób jest złudny i dlatego od dawna stosowane są teorie polietiologiczne.''Podoba mi sie ten cytat:):)Doskonale kwituje dlaczego tematu rozwijac nie bede.....czasami lepiej zajac sie po prostu skutkami i je leczyc a nie przyczynami, zwlaszcza jesli moze byc ich tak wiele.....złoty umiar..wszytkiego po trochu>>troche zdrowej diety, troche psychoterapi, troche wysilku fizycznego jeszcze nikomu nie zaszkodzilo:):). Trzeba sie chyba w koncu przyznac ze swiat jest zbyt skomplikowany zeby redukowac problemy tylko do jednej przyczyny i taki poglad znajduje obecnie szerokie zastosowanie, takze mysle ze nie ma co mieszac:):)
celineczka3

przez Mafju88 01 lip 2008, 23:46
tomakin napisał(a):ufff, w końcu... uwolnisz nad od rewelacji typu "nerwica powoduje anemię"

Nigdy takiego czegos nie powiedzialem paranoiku zasrany.... i zamknij sie wkoncu ze swoja rewolucja... to ze pomogles kilku osobom fajnie ciesze sie, moze naprawde mieli niedobory... tylko ze Tobie sie nic przetlumaczyc nie da... wiec zamknij sobie twarz i nie odzywaj sie lepiej do mnie i juz nie odpisuj... bo mnie tylko denerwujesz rewolucjonisto wielki. Oczywiscie nie ma nerwicy lękowej z przyczyn psychicznych, ale gdzie tam... psycholodzy to banda idiotow i debili i kasa tylko zdzieraja... tomakin wie najlepiej... a to ze juz nikt sie z Toba nie kloci z tych wielu osob co juz wiele razy Ci cos pisalo to tylko dlatego... ze nikt nie ma sil na takiego upartego osla... a to ze wlasną nerwice zaslaniasz swoimi metodami to juz Twoja sprawa... bo tak wlasnie mozna ja zalatwic ;] efektem placebo... siedz dalej na forum "zdrowy czlowieku" calymi dniami. Szkoda mi tylko ze ta GARSTKA osob ktore mialy zle zdiagnozowane i byc moze im pomogles to czyta... ale w sumie to post tylko do Ciebie a nie do nich ;]

a teraz prosze o bana ;)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez tomakin 02 lip 2008, 00:16
Celineczka, to wyżej o anemii to było do niejakiego mafiu.

A żeby poprawić stan zdrowia, trzeba po prostu zdrowo żyć - nie tabletki, tylko zdrowa dieta, nie psychoterapia, tylko unikanie stresu, do tego odrobina aktywności fizycznej.

Ale fakt faktem, że przede wszystkim trzeba naprawić to, co jest najmocniej popsute. Jeśli rozwinęła się silna infekcja bakteryjna, stosuje się antybiotyk, jeśli ktoś kawą wypłukał cały magnez, uzupełnia się go, jeśli ktoś zalał sobie organizm kwasami omega 6, uzupełnia się omega 3 - i tak dalej, i tak dalej.

Jeśli masz anemię, bardzo ważne będzie ustalenie jej przyczyn. Całkiem inaczej traktuje się anemię wywołaną brakiem żelaza, które to żelazo nie wchłania się na skutek niedoczynności tarczycy, a całkiem inaczej np anemię z niedoboru B12, która to witamina jest - powiedzmy - wchłaniana przez niewłaściwą florę jelitową. W pierwszym wypadku konieczne byłoby naprawienie tarczycy ORAZ odnowienie zasobów żelaza, w drugim - "zresetowanie" flory bakteryjnej oraz odpowiednia suplementacja B12.

Ale ale, najpierw badania, potem teoretyzowanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adam_s 02 lip 2008, 00:47
Mafju88, nie wiem o co Ci chodzi. Chyba dobrze że ktoś poświęca swój czas dla innych? I że zanim zdiagnozuje się u kogoś nerwicę to kieruje się go do różnych lekarzy aby powykluczać inne choroby? W każdym razie moja nowa psychiatra tak zrobiła, że dała plik skierowań zamiast wystawiać diagnozy bez uzasadnienia.

Poza tym musze Tomakina pochwalić choćby za to, że tak "zaraził "mnie uzupełnianiem magnezu że gdzieś z miesiąc temu pobiegłem po niego do apteki. I cóż mogę powiedzieć.. Od kilku dni jest coraz lepiej, mimo że problemy z żołądkiem dalej są, ale przynajmniej już nie wariuję w miejscach publicznych itd. I to nie jest żaden efekt placebo bo prawdę mówiąc na początku mimo wszystko podchodziłem do magnezu sceptycznie. Teraz jednak widzę że to działa jednak! ;)
GG: 5988000

przez Mafju88 02 lip 2008, 00:53
adam_s napisał(a):Mafju88, nie wiem o co Ci chodzi. Chyba dobrze że ktoś poświęca swój czas dla innych? I że zanim zdiagnozuje się u kogoś nerwicę to kieruje się go do różnych lekarzy aby powykluczać inne choroby? W każdym razie moja nowa psychiatra tak zrobiła, że dała plik skierowań zamiast wystawiać diagnozy bez uzasadnienia.

Poza tym musze Tomakina pochwalić choćby za to, że tak "zaraził "mnie uzupełnianiem magnezu że gdzieś z miesiąc temu pobiegłem po niego do apteki. I cóż mogę powiedzieć.. Od kilku dni jest coraz lepiej, mimo że problemy z żołądkiem dalej są, ale przynajmniej już nie wariuję w miejscach publicznych itd. I to nie jest żaden efekt placebo bo prawdę mówiąc na początku mimo wszystko podchodziłem do magnezu sceptycznie. Teraz jednak widzę że to działa jednak! ;)

Wiem moi tez mi kazali robic badania. I nie wykluczam wcale tego ze to moze nie byc nerwica... sorka, ze to moze byc nerwica spowodowana brakiem czegos tam... pewnie i tak jest, ale jest cala masa osob... większosc, które maj nerwice lękową z przyczyn psychicznych. Odnosnie tego ze robilem badania... wszystko mam ok. I nie mozna odradzac ludziom psychoterapii... bo wlasnie takim ludziom jest ona potrzebna. A co do przyczyn psychologicznych mojej choroby nie chce pisać, bo to juz moja prywatna sprawa.

przez Mafju88 02 lip 2008, 01:19
a teraz juz na serio ;) nie udzielam sie w temacie ;)

przez tomakin 02 lip 2008, 02:49
Jak spotkam pierwszy w życiu przypadek nerwicy lękowej, która nie jest spowodowana chorobą fizyczną i która nie minie po góra miesiącu terapii, dam znać. Na razie takiego nie spotkałem. Spotykałem co najwyżej ludzi, którzy nie chcieli terapii spróbować albo bali się badań "bo może coś znajdą złego".

przez ewa125 02 lip 2008, 17:22
tomakin ile masz lat?

przez ewaryst7 02 lip 2008, 18:26
tomakin, Kim jesteś? Bo po twoich wypowiedziach sądzę , że nie jesteś lekarzem...Więc kim jestes???

przez tomakin 02 lip 2008, 20:11
lat mam 33, jestem wesołym administratorem serwisów internetowych (charytatywnym), mam na koncie już ponad 10 przypadków wyleczenia nerwicy lękowej z tego forum bądź zdiagnozowania co jest prawdziwą przyczyną - ze skutecznością 100%, jak na razie.

przez Jaśkowa 04 lip 2008, 17:00
Opanujcie się kochani bardzo proszę jeśli nie przestaniecie sobie ubliżać i pisać nie na temat usunę cały wątek a co poniektórzy delikwenci dostaną ostrzeżenia, Mufija bardzo proszę o zastanowienie się trzy razy zanim komuś będziesz ubliżać od " zasranych paranoików" forum to nie jest miejsce do podnoszenia własnego ego ubliżając innym poza tym macie problem to zapraszam na priw a nie publicznie jadem zioniecie. Tomakin wyobraź sobie, że nie jesteś nieomylnym jasnowidzem więc powstrzymaj swoje zapędy wizjonerskie, każdy ma prawo sądzić inaczej serio serio.......
Miłego dnia :)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez tomakin 04 lip 2008, 21:07
Ależ ja chętnie przekonam się o tym, że nerwice z którymi nie potrafię sobie poradzić istnieją. Piszę tylko, że z takimi się jeszcze nie zetknąłem - co dość ładnie świadczy o statystyce.

przez Mafju88 04 lip 2008, 23:41
Ja upomnienie juz dostalem ;)

przez celineczka3 05 lip 2008, 18:57
tomakin napisał(a):Ależ ja chętnie przekonam się o tym, że nerwice z którymi nie potrafię sobie poradzić istnieją. Piszę tylko, że z takimi się jeszcze nie zetknąłem - co dość ładnie świadczy o statystyce.

Wiesz proponuje zgłosić się na ochotnika do Ośrodka leczenia Nerwic i tam skonfrontowac swoje zdanie to wtedy bedziemy rozmawiac a poki co nie mieszaj ludziom w glowach ze nerwice maja tylko podloze fizjologiczne. Twoja pomoc jest wazna na tym forum bo jakby nie bylo kilka osob skorzystalo ale jak juz wspomnialam patentu na prawde o nerwicy nie masz wiec jesli chcesz sie tym zajmowac dalej to zacznij konfrontowac swoje opinie z rzeczywistoscia bo poki co jedyne co robisz to zaznaczanie swoich osiagniec a ignorowanie wszystkich faktów ktore ich nie potwierdzaja. Tak jak wspomnialam jak pojdziesz do Ośrodka Leczenia Nerwic i tam zaczniesz jakies badania i opublikujesz ich wyniki to bedziemy rozmawiac.
celineczka3

Sortuj wg