drapanie zmian skornych

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

drapanie zmian skornych

przez Imbir 16 wrz 2011, 13:51
girl anachronism, ja ma ten problem od mniej więcej 10 lat, nasilił się w przeciągu 3 lat, już nie potrafię wymienić u ilu dermatologów byłam, ile leków brałam. Wiem, że jest to na tle nerwowym, ale brak mi pomysłu co dalej, na przyszłe wakacje planujemy z chłopakiem ślub, więc pewnie zamiast pięknej sukienki założę kombinezon, najlepiej z golfem i jeszcze torbę papierową na łeb :D
Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli. — Arthur Schopenhauer

drapanie zmian skornych

przez Keji 15 lut 2013, 15:27
Pół nocy leżałam z pazurami wbitymi w skórę- moje przedramiona, uda i plecy to jedno wielkie zapalenie, blizny i strupy...Tyle walczyłam o to, by mieć normalną skórę, a teraz sama wszystko psuję... Cholera :/
Keji

drapanie zmian skornych

przez lutka 15 lut 2013, 22:23
witajcie, ja od dziecka jak ma ataki paniki drapie skorki przy paznokciach, potrafie nieswiadomie rozdrapac palec do rwi i nie czuje bolu, ile wysilku mnie kosztowalo, zeby przed slubem w miare wyleczyc palce, wstydze sie ich, rok temu na basenie kurzajki zlapalm tam gdzie drapie, nie mowiac o grzybicy, bleee. bardzo sie staram nie drapac, w liceum drapalam skore glowy, ale zalapalam jakies swinstwo i pojawilo mi sie lysienie plackowate, oduczylam sie od razu, jednak palce zostaly, molestuje je bardzo czesto :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

drapanie zmian skornych

przez bartek_tsw 27 lip 2015, 12:32
Ciągłe drapania się to najczęściej oznaka świerzbu. Tu są wypisane inne objawy tej choroby oraz metody leczenia: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/07/objawy-i-leczenie-swierzbu-czyli-ciagle.html

drapanie zmian skornych

przez nieboszczyk 27 lip 2015, 12:54
to podchodzi pod otępienie organiczne którego objawami wizje nieraz absurdalne i komiczne.starczy świąd skóry zamienia się w latające robaczki,a oddawanie gazów w aniołki które wydostają się z tejże części ciała jak to opisywał A,Kępiński
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

drapanie zmian skornych

przez alone05 27 lip 2015, 15:01
mi często wychodzą jakieś zmiany na skórze, takie czerwone kropki i lepiej ich nie rozdrapywać, bo to pogarsza sprawę

drapanie zmian skornych

przez foutre 13 lip 2016, 22:43
U mnie problem tyczy się rozdrapywania pryszczy... Męczę się z trądzikiem przeczosowym (http://www.tradzik.pl/tradzik-przeczosowy/). Chyba najbardziej przykrym, co może spotkać kogoś, kto ma problemy na tle nerwowym... Denerwuje się dużo, brakuje mi pewności siebie, a na to wszystko w dodatku to. To nie jest rozdrapana rana na plecach, czy głowie, a - niestety - na twarzy. Jest mi wstyd wyjść tak na ulicę. Mocno to przeżywam. Rozpoczęłam już terapię z lekarzem, na którą wysłał mnie dermatolog po obserwacjach stanu mojego leczenia. Niby już wiem, na czym polega mój problem i stąd się bierze, ale nie umiem sobie z nim poradzić. Szukam sposobu. Jeśli jest choć jedna osoba, która ma to, co ja - niech da znać! Razem raźniej. Byłoby mi niesamowicie miło usłyszeć kilka słów pocieszenia, że się da z tego wyjść... :oops:

Sortuj wg