Tokofobia-strach przed ciążą i porodem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Tokofobia-strach przed ciążą i porodem

przez betty_boo 24 maja 2010, 16:58
dlaczego sie z Tobą nie kontaktuje? ani Ty z nim? jesli nie jestem zbyt wścibska?

przez Magdaa 24 maja 2010, 17:16
betty_boo napisał(a):dlaczego sie z Tobą nie kontaktuje? ani Ty z nim? jesli nie jestem zbyt wścibska?

Napisałam Ci na priv. Generalnie ze szma*ami nie ma co szukać kontaktu ;)
Magdaa

przez amandia 24 maja 2010, 19:05
Magdaa napisał(a):... Myślę, że będę czuć wstyd przed przyznaniem się rodzicom że jestem w ciąży, wstyd przed karmieniem (a nie daj Boże przy ludziach!) ... ale chęć posiadania dziecka jest dla mnie silniejsza niż jakikolwiek strach, lęk czy wstyd ;)

Mam dokładnie to samo, ten wstyd. Nie wiem z czego to wynika. Ale tak skutecznie zaczęłam sobie obrzydzać macierzyństwo, że aż sama siebie nie poznaję, bo zawsze chciałam mieć dzieci. Strasznie wkurza mnie ta moja nerwica :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez isabella_28 24 maja 2010, 21:17
amandia, Dziewczyny nie ma nic na sile!!!
....z obcą babą Ja raz byłam z facetem który miał dziecko z poprzedniego związku. Ciężko mi to było zaakceptować, ale zrozumiałam że ja też byłam takim dzieckiem jak jego córka, i po tym już ją prawie że pokochałam
Madzia ludzie adoptuja obce dzieci,a tu tym bardziej bym miala czesc mojego Ukochanego,wiec nie ma nawet porownania:))
isabella_28

przez linka 24 maja 2010, 21:20
Hmmm a to dla mnie ciekawe i dziwne.....wstyd? Kurcze a napiszcie dziewczyny dlaczego akurat to uczucie? Przed kim wstyd?
Oczywiście jeśli to nie zbyt osobiste pytanie ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isabella_28 24 maja 2010, 21:36
Ja jesli bym,,wpadla'' to bym wyjechala z UK napewno.Wstyd to tutaj chodzic w ciazy,pozniej z wozkiem i byc Polka.
isabella_28

przez Magdaa 24 maja 2010, 21:42
linka napisał(a):Hmmm a to dla mnie ciekawe i dziwne.....wstyd? Kurcze a napiszcie dziewczyny dlaczego akurat to uczucie? Przed kim wstyd?
Oczywiście jeśli to nie zbyt osobiste pytanie ;)

Hmmm... ja bym czuła wstyd chyba przed tym, aby powiedzieć rodzicom. Może dlatego, że nigdy ze mną o seksie nie rozmawiali jak byłam nastolatką, mama o moim 'pierwszym razie' dowiedziała się z mojego pamiętnika, chciała mnie ciągać po ginekologach, miałam KOSZMAR w domu... Mam spaczoną psychikę :? Od kilku lat żartują sobie do mnie z seksu, przyjażnimy się, wiedzą że się teges majonez z moim chłopakiem (no przecie mieszkamy razem itd), czasem nawet gadają o wnukach...
Ale chyba przez to, że u mnie w domu seks był raczej tematem tabu w czasie kiedy może potrzebowałam o tym porozmawiać, że miałam takie jazdy przez pierwszego chłopaka... Było mi wtedy strasznie wstyd, czułam się jak dziw... :oops: :-| Mama tylko powiedziała że mam brać tabletki. A nikt mi nawet nie wspomniał że seks grozi nie tylko ciążą ale i wirusem hiv, a ja sobie skakałam z kwiatka na kwiatek nieświadoma zagrożenia (a raczej świadoma, ale kompletnie o tym nie myślałam), i myślałam tylko o tym aby nie zaciążyć... :evil: Głupia.
Chyba dlatego czułabym wstyd... żeby im powiedzieć, że jestem w ciąży, i żeby oglądali moje piersi przy karmieniu... Nie, nie, nie!
Magdaa

przez isabella_28 24 maja 2010, 21:46
żeby oglądali moje piersi przy karmieniu
O Matko ,a po co mialabys im je pokazywac??Jesli juz bys chciala karmic to jest bardzo intymna sprawa!!Magda!!
isabella_28

przez Magdaa 24 maja 2010, 21:56
Isabella- wiesz, pewnie będzie tak że jak urodzę to mama będzie mi pomagać przy dziecku- ja nie mam za bardzo wprawy, a facet musi pracować jednak i większość czasu go nie będzie. I na pewno będzie się zdarzać że będę musiała nakarmić dziecko jak akurat ktoś u mnie będzie, na pewno taka sytuacja się zdarzy. Przecież nie będę mamy z pokoju wyganiać bo chcę nakarmić dziecko...

Śmiertelniczka- to była moja wina. Zostawiłam mój pamiętnik na ławie w salonie u rodziców. Mama nie wiedziała czyj to zeszyt i otworzyła żeby zobaczyć co to jest- czy moje, czy siostry, czy jakiś jej pracownik zostawił... Było tam zapisanych tylko kilka stron. Akurat tych najbardziej pikantnych :oops: :pirate:
Magdaa

przez ania__75 24 maja 2010, 22:02
dziewczyno, dorośnij!

przez isabella_28 24 maja 2010, 22:03
Magdaa,
Matki bym sie nie wstydzila
isabella_28

przez Magdaa 24 maja 2010, 22:14
ania__75 napisał(a):dziewczyno, dorośnij!

My się znamy?

isabella_28 napisał(a):Magdaa,
Matki bym sie nie wstydzila

Hehe widzisz, najlepsze jest to, że ja się mogę rozebrać przed każdym bez problemu, absolutnie nie wstydzę się swojej nagości, ale rodzicom w życiu nie pokażę moich piersi itp. Może przez to, że raz mama znalazła moją umowę dot. sesji zdjęciowej, i było tam zaznaczone że od mody po akt (wiadomo, że fotograf nie będzie wykreślał ;) Nie robiłam aktów) a moja mama jak znalazła tą umowę to mi markerem czerwonym te słowo AKT w umowie popodkreślała i przykleiła tę umowę na drzwi mojego pokoju- jak przyjechałam do nich w odwiedziny (miałam wtedy 19 lat i już mieszkałam na swoim).

Więc ja dziękuję, przy nich nie chcę się rozbierać, wstyd mi :?
Magdaa

przez isabella_28 24 maja 2010, 22:23
O rany!Dobrze,ze ciaza nie bedzie mnie nigdy dotyczyc hehe:)
isabella_28

przez amandia 24 maja 2010, 22:27
Śmiertelniczka napisał(a):Pewnie chodzi o wstyd przed członkami rodziny, że uprawiały seks, obawy przed tym, co sobie oni na ten temat pomyślą, jak będą to sobie wyobrażać... Faktycznie, dla niektórych może to być nieco krępujące.

Tak dużo w tym racji. Jakoś seks u mnie w domu też był tematem, o którym rzadko się rozmawiało. Niby wiedziałam, że mogę pogadać o tym z rodzicami, ale jakoś nie wyszło. Choć miałam bardzo dobre dzieciństwo, to chyba w pewnym momencie mając naście lat na pewien czas straciłam z rodzicami ten dobry kontakt - trochę tego żałuję, bo pewnie uniknęłabym w życiu kilku rozczarowań, ale nic, trudno.
Wracając do tematu, niestety mam sporo lęków i natręctw, u których podstawy leży właśnie seks, lub coś z nim związanego, i strasznie się tego wstydzę, że akurat ten temat dominuje w mojej nerwicy :oops: :oops: I tak jak napisała Śmiertelniczka, to chyba własnie taki wstyd, dotyczący tego, że ludzie (głównie członkowie rodziny) zobaczą we mnie dorosłą kobietę, bo do tej pory zachowuję się dość niedojrzale, skutecznie się ukrywam np. zamiast podkreślać atuty urody, chowam je pod swetrami, właśnie wstydząc się, że ktoś będzie patrzył na mój biust itd... Wiem że to głupie i dość męczące, ale wynika chyba z mojej niskiem samooceny :roll: Nie sądziłam jednak, że moje lęki kiedyś doprowadzą mnie do tego, że nagle będę obawiała się mieć dziecko (którego bardzo pragnę).
Ostatnio edytowano 24 maja 2010, 22:30 przez amandia, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg