Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Co pomaga się wyleczyć z nerwicy i jak to zrobić?

przez qwas 20 lip 2009, 21:20
A zdajesz sobie sprawę, że popadłeś ze skrajności w skrajność i nic dobrego z tego nie wyjdzie? Nie chcę zapeszać, ale we wszystkim zawsze umiar wychodzi na zdrowie. Ja tam jem jak jadłem. Dodałem wartościowsze jedzenie, ale i pizzerek sobie nie odmówię, a i kawy od czasu do czasu.

Zresztą jeśli uprawiamy jakieś sport (jak ja) to nie można mówić o samych warzywach i owocach bo jest to po prostu nierealne.

przez takitam 20 lip 2009, 22:49
jest realne jest :) zalezy jaki sport ... jak by wszystko ogarnac fajnie poukladac w calosc to sie da dostarczyc wszytko oczywiscie zalezy co mamy na celu ja narazie rezygnuje z tluszczow bo chce sie oczyscic z toksyn i uzupelnic omege-3 a pizza czy hambacz od czasu do czasu wiadomo nie zaszkodzi ... nie wiem czemu uwazasz ze do sportu Ci jest tluste mieso potrzebne?? gotowana piers z kurzczaka i tunczyk :D do tego wazywa i owoce i przedewszystkim weglowodany i ser twarogowy np ... najlepszy przepis np na silke :)
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez qwas 21 lip 2009, 00:01
:D A gdzie ja powiedziałem, że tłuste mięso? Wiem jedno, że jeśli mamy mówić o wegetarianizmie, lub wegaństwie (tak to się odmienia?) to na pewno trzeba uwzględnić w swojej diecie często znienawidzone glony, szpinaki, i inne badziewa często smakujące jak beton lub mąka.

Kurczak to też mięso, a wydawało mi się, że mówiłeś o całkowitym zakazie jedzenie mięsa.

Co do tłuszczów to nie przesadź z tym. Musisz zachować odpowiednie proporcje Omegi 3 i 6 i 9. W każdym innym przypadku nie polepszasz sobie sytuacji ogólnej tylko zmieniasz na równie złą.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 21 lip 2009, 11:44
no co ty zalezy co masz na celu ... ja wspominalem o kurczaku bo gadales cos ze trenujesz ... jak ja cwiczylem to tez mialem rozne diety takie typowe masowki z niczym dobrym sie nie da przesadzic a pozatym trzeba umiec obserwowac swoj organizm jak sie po czym czuje a ja po zarciu jakie do tej pory stosowalem czyli typowe schabowe ziemniaki i zadnych surowek wszystko tluste smazone to czulem sie lipnie bardzo a teraz zobacze jak sie bede czul po odzywianiu zdrowym na maxa nie wiem czemu sugerujesz ze zmieniam cos na gorszne nie wiedzac nawet co wkladam do ust :D
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez qwas 21 lip 2009, 11:48
Mówisz skrajne rzeczy i tyle. Wyeliminujesz tłuszcz zawarty np w tłustym mięsie, margarynie to będzie kiepsko itd. Ja po prostu bazuję na typowych przykładach ludzi popadających ze skrajności jednej w skrajność drugą. Pasujesz mi pod schemat i tyle. A że mogę sie mylić to owszem - przecież to tylko forum.

przez takitam 21 lip 2009, 12:18
nie wiem gosciu co jest w tlustym miescie i margarynie :D oprocz syfu a co do schematow to zobaczymy :) ja sie nie kwalifikuje nigdzie raczej ale co prawda to prawda to wkoncu tylko forum... :D zaczyna mnie smieszyc ta rozmowa :)
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez qwas 21 lip 2009, 12:30
Omega 6 chłopaku. Kłopot w tym, że dostarczamy jej za dużo i w złych proporcjach względem Omegi 3 i 9. Jak wyeliminujesz potrzebne Ci tłuszcze to marny Twój los podobnie jak bez sławnej już Omegi 3.

Człowiek jest tak, a nie inaczej stworzony, że musi jesć wszystko by być zdrowym. Nic na to nie poradzimy, a suplementami diety wszystkiego nie nadrobimy (o czym nas informują na każdym opakowaniu takiego suplementu - to tylko dodatek, a nie zamiennik zróżnicowanej diety)

Dlatego zalecam umiar. Dobrze, że myślisz w tym kierunku, ale wyleczysz się z jednych problemów a nabawisz się drugich.

przez takitam 21 lip 2009, 13:04
chlopaku dlatego pije olej lniany i siemie lniane jem rybki i to mi starczy :D tos teraz pojechal poo calosci :D wcale nie trzeba jesc wszystkiego a zreszta zdam relacje jak bede po ... nie jadal zadnych suplementow nie wiem skad Ci to przyszlo do glowy ... co do omegi 3 to wlasnie zeby ja przyswoic trzeba zrezygnowac na jakis czas z omegi 6
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez qwas 21 lip 2009, 13:16
"co do omegi 3 to wlasnie zeby ja przyswoic trzeba zrezygnowac na jakis czas z omegi 6"
Bzdury.

przez krystian2222 26 lip 2012, 00:32
Jaki jest najmocniejszy lek na otępienie/zamroczenie, uczuciu bycia pijanym, jakby się widziało co drugą klatkę, na moje to jakiś objaw derealizacji, bez znaczenia na skutki uboczne

przez beti31 26 lip 2012, 10:56
Witam jestem nowa na forum czytam to co piszecie poniekąd się zgadzam ale nie do końca, ja miałam zrobione wszystkie możliwe badania oczywiście są ok. Diagnoza nerwica lękowa ( agorafobia ). Bralam na początku afobam na uspokojenie + pramolan poszłam na psychoterapie grupową i pomogła odrzuciłam leki. Od około miesiąca znowu ostre ataki paniki nie wiem sama co robić nie chce mi sie wychodzić z domu nawet spotykać ze znajomymi masakra. Chodze teraz na psychoterapie indywidualna mało pomaga, dużo zaczęłam czytać książek o pozytywnym nastawieniu i jak pokonać strach nie wiem czy mozna do konca wyleczyc nerwice ale leków nie polecam trzeba sobie samemu radzic znalezc jakieś hobby, uprawiać sport dobrze się odżywiać. Pozdrawiam

przez tomakin 28 lip 2012, 18:51
widzę ktoś wykopał temat i teraz co chwilę dostaję PM'a

żeby każdemu nie odpisywać po kolei - nerwicę lękową "leczy" się w 2-3 tygodnie, ZAWSZE. Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, gdy ktoś zastosował się do zasad samoleczenia i po kilku tygodniach nie był CAŁKOWICIE zdrowy. Tak, to działa właśnie w ten sposób. Tak, psychiatrzy kłamią mówiąc, że psychotropy to jedyne wyjście - kłamią, bo tak naprawdę psychiatra to coś w rodzaju natrętnego agenta reklamowego farmaceutyków. Jego rolą nie jest leczenie, ale zarabianie. I owszem, mam głęboko gdzieś, czy ktoś uwierzy i wyleczy się w parę tygodni, czy nie uwierzy "bo to spiski" i będzie ćpał psychotropy następne 10 lat.

A wszystko w temacie samoleczenia, co do najmniejszego szczegółu, jest opisane tutaj:

http://zdrowiej.vegie.pl/viewtopic.php?t=4240

przez diatas 30 lip 2012, 18:29
i że to ma niby działać na ludzi którzy się czegoś boją? chyba autor zapomniał przeczytać co napisał
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez nomorewords43 12 sie 2012, 18:38
takitam napisał(a):tak witaminka B ogolnie na uklad nerwowy jest dobra ... co do eliminacji to juz nie pije nic co ma sztuczne barwiniki i koserwanty, zrezygnowalem z soli i cukru ... zastepuje miodem :) ogolnie przez pare dni jest pociad do miecha i do serow szczegolnie jak sie zaglada do lodowki a tam sam syf jakies parowy ... albo jak ktos je przy mnie hamburgera to mi sie slinianki uruchamiaja automatcznie :D moim jedynym bledem teraz jest to ze nie umiem sobie skomponowac jakos fajnie diety bo narazie mam tak ze jem co mi wpadnie w lape (owoce warzywa) i tyle;d nie mam jakis dan fajnie skomponowanych :D o oczywiscie wszystko surowe ale trzeba sie teraz elegancko wyedukowac i luzno bedzie ;d

Zgadzam się z Panem, ale przeciętny neurotyk uważa, że jego nerwica jest wyjątkowa, bo jest w pewnym sensie. I wiedza o zdrowej diecie i suplementacji trafi do tych x(?) % neurotyków, którzy są już na tę wiedzę gotowi. Uważam, że nie ma lepszej rzeczy, jak dobrze odżywiona i wysuplementowana mądra wegetarianka - jeśli podziwia się taką kobietę (podziwia a nie kocha) to chce się być jak ona i przechodzi się samemu na zdrową dietę, suplementację a kto wie, może nawet na jakieś umiarkowane praktyki duchowe i wyrównuje się poziom energii w istocie.Jest harmonia i jest lepiej.
-pozdrawiam - nomorewords43
nomorewords43

Sortuj wg