Jak radzicie sobie z nadpotliwością dłoni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jak radzicie sobie z nadpotliwością dłoni?

przez mrru 15 kwi 2008, 19:40
Jestem ciekawa w jakim stopniu nadpotliwośc utrudnia Wam życie? Może nie jest to tak wielki problem, ale korzyści nie przynosi. Jak radzicie sobie z "mokrymi dłońmi" w sytuacjach codziennych, np. w sklepie, w szkole, w towarzystwie innych osób? Ja często się wstydzę podać drugiej osobie mokrą dłoń, kiedy się z nią witam, trudniej jest mi też pisać w szkole. Oczywiście nie zawsze pocą mi się dłonie, ale często. Stosuję różne preparaty, które zalecił deramtolog, staram się mniej denerwować, ale i tak problem wciąż jest.
mrru

przez mariusz123567 15 kwi 2008, 20:07
ja nigdy nie mialem tego problemu ale dziewczyna ostatnio zwracala mi uwage :( wkurza mnie to ;p

przez Zahn 15 kwi 2008, 20:55
Czasami mam ten problem... rozwiązuje go starając się trzymać w ręku chusteczkę higieniczną. Prymitywna metoda, ale skutkuje.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nanom1 15 kwi 2008, 21:06
Kod: Zaznacz cały
Jestem ciekawa w jakim stopniu nadpotliwośc utrudnia Wam życie? Może nie jest to tak wielki problem, ale korzyści nie przynosi.

Tylko dłonie ? .Mi niezależnie od pory roku (lato<->zima) i branych środków farmakologicznych, pocą się dłonie,pachy,plecy i jeszcze inne częsci ciała:/ -dłonie to pikuś.Nie żebym Ciebie nie rozumiał :( .
Zawsze to się dzieje gdy wychodze z domu.(Etiaxil ,antidral nie pomagają i do tego szczypie :/)

Kod: Zaznacz cały
Jak radzicie sobie z "mokrymi dłońmi" w sytuacjach codziennych, np. w sklepie, w szkole, w towarzystwie innych osób?

W odpowiedzi na zadane pytanie -wcale sobie z tym problemem nie mogę poradzić.

przez IceMan 15 kwi 2008, 21:47
Ogólnie zauważyłem że ta nadpotliwość przynajmniej u mnie wynika wyłącznie ze stresu. A raczej wynikała. Proponuję się na tym nie skupiać, ani specjalnie nie drażnić/denerwować. Im więcej się zwraca na to uwagi tym bardziej dłonie się pocą. Jeśli się to zignoruje - po pewnym czasie w znacznym stopniu samo przechodzi.
Przyjaciel forum

przez mrru 16 kwi 2008, 17:35
nanom1

Rzeczywiście szczypie! Etiaxil pomógł mi tylko na nadpotliwość pod pachami, faktycznie, teraz w ogóle nie pocę się w tym miejscu, ale nie wiem dlaczego nie pomaga mi stosowany na dłonie ;/
mrru

przez IceMan 16 kwi 2008, 17:44
Chyba się ściera/zmywa. Przynajmniej miałem takie odczucie przy antidralu.
Przyjaciel forum

przez mrru 21 kwi 2008, 19:45
IceMan

Antidral mi kompletnie nie pomagał. Stosujesz jakiś skuteczny lek?
mrru

przez IceMan 21 kwi 2008, 19:59
Właśnie w moim przypadku Antidral był skuteczny. I praktycznie w 80% wyeliminował problem, to co pozostało mi nie przeszkadza.
Przyjaciel forum

przez mrru 30 kwi 2008, 20:29
Pomóżcie, proszę!
mrru

przez staram się 01 maja 2008, 15:01
bzdurny problem jeśli moja nerwica miała by polegać na pocących sie dłoniach to mógł bym ją stale mieć

przez ALEKS*OLO 01 maja 2008, 15:07
staram się napisał(a):bzdurny problem jeśli moja nerwica miała by polegać na pocących sie dłoniach to mógł bym ją stale mieć

:? moze dla ciebie bzdurny :? , ale jak ktos sobie nie radzi i jemu to przeszkadza w funkcjonowaniu to nie dziwota ze woła o pomoc...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez staram się 01 maja 2008, 15:10
a co mi sie stanie jak mi sie spocą łapki no przestań

przez ALEKS*OLO 01 maja 2008, 15:15
a co mi sie stanie jak mi sie spocą łapki no przestań

:? wiesz co to jest tak smao jakbys powiedział '' qr** a co ci sie moze stac w grupie ludzi?''
mam fobie spoleczna i powiedz , ze przecierz mi sie nic nie stanie ale ja i tak swoje wiem...
juz to ktos pisał ze kazdy indywidualnie podchodzi to swojej przypadłosci i zawsze jest tak ze wydaje musie ze jego jest najgorsza , a ty teraz stwierdzasz ze to sa głupoty ...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Sortuj wg