Strach przed ludźmi ? + Mała ankieta

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Strach przed ludźmi ? + Mała ankieta

przez _Smutasek_ 26 lis 2008, 22:14
to tak źle na Ciebie leki podziałały?

ja mam nadzieję, że jak już dostane leki, to nie zeschizują mnie jeszcze bardziej.
No, ale i tak nie ma o czym gadać teraz, skoro nie wykonałam jeszcze tego telefonu.

Tak sobie myślę, że jutro zadzwonię i się umówię na wizytę. Mam nadzieję, że mi się to uda, bo już nie mam siły tego wiecznie odkładać, chce zacząć widzieć jakieś światełko w tunelu..

Czytam właśnie wątek o tych, którym udało się wyzdrowieć i jestem w siódmym niebie, to daje niezłego kopa, żeby się wreszcie wziąć za siebie, a przede wszystkim nadzieję, że toto można faktycznie zwalczyć, wyleczyć i wreszcie zacząć normalnie żyć. Chyba byłabym wtedy najszczęśliwszą osobą na ziemi :)

wróbelku, trzymam kciuki za Ciebie, najważniejsze, że zaczęłaś się leczyć, teraz powinno być tylko lepiej, oby :)
I'll draw another line for you
That way you know I'm hip, that way you know I'm cool
I'll smoke another smoke for you
I'll blow back in your mouth and you can blow back too

przez Haley_Beesley 25 mar 2009, 19:03
hej, mam na imię Nina. Postanowiłam ze sie na początku przedstawie 8) no i mam 15 lat ale z tego co widzę to tu sami dorośli są ? czy sie myle...?
Czytam te wasze wypowiedzi i powiem szczerze : ciesze sie. Nie myślcie ze jestem durna, ciesze sie nie dlatego ze w tym siedzicie, tylko ze ja nie jestem sama. Mam wszystko to samo co Wy może oprocz tego jedzenia przy ludziach kompletnie tego nie rozumiem. Możecie ze mna pogadac moze komuś przemówie do rozsądku :P chodzi o to ze mlaszczecie ? :lol: Anyway od niedawna w sumie wiem ze mam tą debilną fobie. W sumie to tylko podejrzewałam ale jak zobaczyłam objawy "sztuczne ziewanie" to mi kopara opadła. Mam taki głupi nawyk i niekiedy ludzie sie ze mnie śmieja. Ktoś jeszcze jest śpiący na niby ??
It's always nice to be expected and not to arrive , isn't it ?

przez Betka 26 mar 2009, 10:45
Hej!
Mój zestaw lęków: lęk przed dużą grupą ludzi, lęki przed ośmieszeniem(wyniesione ze szkoły)lęk przed mężczyznami na ulicy,, lęk przed związkami z ludźmi(przyjaźń, miłość itp.)- traumatyczne wydarzenia z przeszłości.
Lęk przed pająkami - zostało z dzieciństwa :D Lęk przed samotnością i opuszczeniem :?

Biorę już od 6 miesięcy tabletki najpierw rexetin, potem citabax .Jest po nich naprawde dobrze, z tabletkami łatwiej.
Często tłumacze sobie racjonalnie że tak naprawdę mój lęk jest urojony, wynajduje 5 lub więcej prawdopodobieństw dlaczego się ludzie śmieją odsuwając podejrzenia od swojej osoby że ja jestem powodem drwin. Neguje też moje myśli które pojawiają się w różnych sytuacjach np. jazda autobusem.
Trudniej o pokonanie lęku przed związkami staram się jakoś nie odsuwać od ludzi na których mi zależy na razie nie wychodzi :(
Lęk przed pająkami powoli przełamuje ostano nawet wzięłam wyrzuciłam zdeptanego pająka do kible :lol: Postępy!!!!
Jedynie samotność i odrzucenie najbardziej mi przeszkadzają :( długo jeszcze będę zmieniać swoje odruchy i reakcje na pewne sprawy. Jak zwykle potrzeba czasu :D Czyli pozytywnie ;D Bo coś się zmienia

Hej Nina nie chodzi o mlaskanie... jak zwykle chodzi o lęk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg