znajomi

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: znajomi

przez serek87 18 sty 2010, 22:53
niestety..powiem wam ze ja malo nie wybuchnelam smiechem jak mi jedna kolezanka powiedziala ze nerwica jest genetyczna...ludzie nie maja pojecia o tej chorobie jak i o depresji.dziewczyny mowia ze maja depresje jak je facet rzuci,tna sie zeby zwrocic jego uwage.owszem dla nich moze byc to w danym momencie straszna tragedia,ale nie bardzo maja pojecie co mowia...moim zdaniem powinno sie duzo mowic o tym, w telewizji,pisac w kobiecych pisamch,nie tylko kobiety choruja ale mowie za swoja plec bo sama jestem kobieta.powinno sie zapoznawac ludzi z ta choroba tak zeby tolerowali ja i traktowali tak jak grype czy co kolwiek innego...
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez Gringo 18 sty 2010, 23:57
bee84 napisał(a):"to chodź się bzyknąć - przejdzie Ci" ...

Prosci ludzie, proste rozwiaznia :D :D

niestety..powiem wam ze ja malo nie wybuchnelam smiechem jak mi jedna kolezanka powiedziala ze nerwica jest genetyczna...ludzie nie maja pojecia o tej chorobie jak i o depresji.dziewczyny mowia ze maja depresje jak je facet rzuci,tna sie zeby zwrocic jego uwage.owszem dla nich moze byc to w danym momencie straszna tragedia,ale nie bardzo maja pojecie co mowia....

Ja kiedys cos przy jednym znajomym napomknalem, ze mam nerwice, a ten na to ze smiechem, ze: "ty? przeciez jestes spokojny", wiec darowalem sobie tlumaczenie, zreszta po co, nawet rodzina by nie zrozumiala, jak ktos zlamie noge, to niby sie rozumie jego sytuacje, ale bolu i tak nie czuc, a tam przynajmniej cos widac, przy nerwicy i depresji to czlowiek chyba musi nisko upasc, zeby ludzie zrozumieli, ze naprawde cierpi.
moim zdaniem powinno sie duzo mowic o tym, w telewizji,pisac w kobiecych pisamch,nie tylko kobiety choruja ale mowie za swoja plec bo sama jestem kobieta.powinno sie zapoznawac ludzi z ta choroba tak zeby tolerowali ja i traktowali tak jak grype czy co kolwiek innego...

O depresji to juz od kilku ladnych lat sie mowi i w prasie i w tv, na onecie co pewien czas cos jest, ale o nerwicy to niewiele, a jak juz to tylko o trzesacych sie rekach i bolach glowy i natretnych zachowaniach....
Gringo

przez polakita 19 sty 2010, 01:14
Gringo napisał(a):O depresji to juz od kilku ladnych lat sie mowi i w prasie i w tv, na onecie co pewien czas cos jest, ale o nerwicy to niewiele, a jak juz to tylko o trzesacych sie rekach i bolach glowy i natretnych zachowaniach....

Właśnie! tak jest jak mówisz. Dlatego do akcji możemy wkroczyć my - znerwicowani i wyjaśnić OSOCHOZI !!! :lol:
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Donkey 19 sty 2010, 10:00
A czy widzial moze ktos z Was jakis film dokumentalny o nerwicy?

przez serek87 19 sty 2010, 10:35
wydaje mi sie ze musi byc jakies stowazyszenie ludzi chorych na nerwice.powinno sie otworzyc kampanie spoleczna w kierunku uswiadamiania spoleczenstwa.ludzie czesto nie reaguja na oznaki ataku u osoby chorej.moja znajoma tez choruje na nerwice lekowa.byla kiedys w centrum handlowym i przegladala ubrania.nagle dostala ataku.mowiac kolokwialnie zesrala sie w spodnie zsikala i zaczela dusic w pewnym momencie padla na ziemie ale byla jeszcze przytomna.nikt nie zareagowal,mowila ze pamieta jak przez mgle ze probowala cos powiedziec ale sie nie dalo a ludzie chodzili dookola i mieli to w nosie.dopiero oblsuga sklepu zareagowala.powinno sie uswiadomic spoleczenstwo ze osoba chora kiedy dostaje ataku potrzebuje pomocy tak samo jak osoba ktora ma bol zamostkowy!
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez Victorek 19 sty 2010, 11:13
A ja tam nie wiem czy takie uświadamianie by cokowiek dało, i ja osobiście nie wiem czy bym chciał, i tak czy tak osoba zdrowa jak posłucha czy nawet obejrzy jakiś fim dokumentany to i tak tego nie skuma, i tak będą to mieli gdzieś. Ja się nie dziwie temu, gdybym sam tego nie miał to wydawało by mi się to pewnie dziwne i nie zrozumiałe. Zauważcie sami próbujecie coś komuś wyjaśnić a i tak ta osoba nie potrafi zrozumieć, moze jedynie próbować, ale nie wczujes ie nigdy w wasz prawdziwy stan bo zresztą i po co skoro ich problem nie dotyczy.
Bardziej bym był za tym, żeby prowadzono po prostu większe badania jeżei chodzi o takowe zaburzenia, choćby w Polsce na temat depersonalizacji coś się pokazało a tu nic n aten temat nie ma, psychiatrzy robią wiekie gały. Lekarze rodzinni o nerwicy wiedż tyle co ja o wydobywaniu ropy naftowej. Służba zdrowia przede wszystkim powinna być lepiej pod tym kątem poinstruowana i więcej po prostu wyuczona.
Myśę że udzieani epomocy komuś np. jak pisze serekzależy bardziej od wrażliwości ludzi, chęci udzielenia pomocy i wikłania się w takie rzeczy, jak np. atak w sklepie, skoro twoja koleżanka upadła, itd. to również pewnie gdyby miała bóle sercowe to by nikt jej nie pomógł...
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez serek87 19 sty 2010, 13:48
no w sumie to masz racje...tylko wiesz czego ja bym chciala unikanc?glupiego nazewnictwa-ona jest psychiczna,ona jest nienormalna...jesli ja mowie o sobie ze jestem pojebem albo ze jestem psychiczna to jest to ok i robie sobie z tego jaja...ale jesli ktos robi to z pogarda w glosie...to mnie scina czuje sie naprawde jak jakas wariatka!

przez Gringo 19 sty 2010, 14:18
polakita napisał(a):Właśnie! tak jest jak mówisz. Dlatego do akcji możemy wkroczyć my - znerwicowani i wyjaśnić OSOCHOZI !!!

Mnie takie rzeczy nie kreca, nie identyfikuje sie z choroba, dla mnie to stan przejsciowy, jakos nie czuje zebym tego potrzebowal, ale jesli sa osoby ktore w stowarzyszeniu, w grupie czulyby sie lepiej, to moga zaczac naglasniac, wyjasniac i jednoczyc sie : )

Victorek napisał(a):Bardziej bym był za tym, żeby prowadzono po prostu większe badania jeżei chodzi o takowe zaburzenia, choćby w Polsce na temat depersonalizacji coś się pokazało a tu nic n aten temat nie ma, psychiatrzy robią wiekie gały. Lekarze rodzinni o nerwicy wiedż tyle co ja o wydobywaniu ropy naftowej.

Dokladnie, zastanawialem sie nad tym co robia w Polsce psychoterapeuci i psychiatrzy. Ja gdybym byl psychiatra, psychoterapeuta, to na pewno probowalbym robic jakies badania, opracowywac nowe metody, naglasniac, rozmawiac z chorymi, itd. Mi sie wydaje, ze ludzie, ktorych zawodem jest pomoc innym(szczegolnie jesli mowa o psychice), sami to przeciez wybrali powinni byc chociaz troche zainteresowani, zaangazowani.
Victorek napisał(a):Służba zdrowia przede wszystkim powinna być lepiej pod tym kątem poinstruowana i więcej po prostu wyuczona.

Jak ktos chce to sie wyuczy, najwidoczniej Ci, ktorzy nie wiedza, podchodza lekko do wykonywanego przez siebie zawodu, albo nie maja doswiadczenia,
Victorek napisał(a):Myśę że udzieani epomocy komuś np. jak pisze serekzależy bardziej od wrażliwości ludzi, chęci udzielenia pomocy i wikłania się w takie rzeczy, jak np. atak w sklepie, skoro twoja koleżanka upadła, itd. to również pewnie gdyby miała bóle sercowe to by nikt jej nie pomógł...

To typowe zachowanie, tylko nieliczni pomagaja, reszta odwraca glowy.

Serek87:
Swiata i ludzi nie zmienisz, mozesz jedynie nauczyc sie nie czuc sie zle (nie latwe, ale mi sie udalo), gdy ktos Cie obraza, nic innego nie pozostaje.
Gringo

przez arturk 19 sty 2010, 22:33
bee84 napisał(a):Gringo ... no mnie też szlak trafia jak takie rzeczy słysze ... nic tylko iść sie po takim tekście powiesić . ....

... ale najbardziej interesujące są komentarze osobników płci męskiej, którym opowiadam o swoich lękach ...... zawsze słysze ... "to chodź się bzyknąć - przejdzie Ci" ...
... nie wiem czy inne laski tez mają takie doświadczenia?? heh

tylko te fajne laski tak maja, a swoja droga to pomaga :D naprawdę :) ja sam robię to jak mam okazję, i po lekach, nie próbowałaś nigdy?

Sortuj wg