Jacy byliśmy przed... jak zmienilo sie Nasze zycie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jacy byliśmy przed... jak zmienilo sie Nasze zycie

przez carlos 09 cze 2009, 22:42
Jaki ja byłem przed nerwicą?
To zależy na jakim etapie.
Nie chce mi się jakoś dużo rozpisywać.
Długo byłem zamknięty w sobie i odcięty od społeczeństwa, ale później byłem wesoły, otwarty i pełen marzeń, życia i energii.
Teraz moje życie obróciło się o 180 stopni.

przez Oliwnica 09 cze 2009, 22:57
ja marzę o tym, żeby powrócić do normalnego życia, żeby być taką osobą jak kiedyś... nie zamartwiać się i przede wszystkim pozbyć się tych czarnych myśli, które nie pozwalają mi normalnie funkcjonować :(
boję się cokolwiek planować, bo nie wiem czy dożyję i co będzie za kilka miesięcy...straszne...

przez betty_boo 10 cze 2009, 04:56
u mnie podobnie jak u zbira...

poza tym kiedys wydawalo mi się że moge przenosic góry, nie bylo dla mnie rzeczy niemożliwych,byłam zmotywowana do róznych działań.

dzisiaj wydaje mi się że moje życie to puste dni których nie ma czym wypełnić. ciągle potrzebuje czyjejś pomocy. mam żal do niektórych osób. w pracy czuję się niedoceniana i wykorzystywana i w dodatku sie w nia angażuję i przejmuję się nia!

odsunęłam się nawet od mamy , bo nie chce ciągle jej narzekać.

żyję przeszłością albo jakimiś nierealnymi wizjami, nawet trudno je nazwać marzeniami. denerwuje mnie cywilizacja i codzienna rutyna, niezdrowe jedzenie, brak czasu na sport, hałas na dworze. jestem niezadowolona ze swojego mieszkania.

wszędzie jest mi zle i ciągle na coś czekam... a kiedy to przyjdzie okazuje sie kolejnym niespełnieniem...

miewam problemy ze snem (jak dzisiaj).

wydaje mi się ze umrę nie zostawiając po sobie nic cennego.

jest we mnie bardzo głęboki smutek ukryty pod pozorami "sukcesów".

ukrywam w sobie wiele rzeczy, czuję się w tym wszystkim samotna i pozostawiona sama ze sobą...

jestem cyniczna i zgorzkniala, nie umiem kochac. nie mam wartosci ani ideałów, o które chcialabym walczyc.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 10 cze 2009, 15:26
pozytywnie nastawiona do ludzi, kochająca każdy aspekt życia, budząca się rano z myślą 'ale bosko jest żyć!', mająca pasje i zapał do wszystkiego, wpadająca w zachwyt z byle powodu, spełniająca krok po kroku swoje marzenia i przede wszystkim pełna entuzjazmu i twórcza.

nic z tego nie zostało :?
Korba

przez depresyjny86 10 cze 2009, 16:16
Jaki ja byłem?chyba zawsze byłem taki sam,zawsze bałem sie ludzi - co doprowadzilo mnie w pewnym stopniu do nerwicy.Nie mialem przyjacioł,kolegów,zapalu do robienia czegoś,nigdy nie byłem człowiekiem twórczym i zdolnym,mialem marzenia ale do dzisiaj te marzenia się nie spełniły,jednak mimo wszystko kiedys nawet byłem usatysfakcjonowany swoim życiem...a poza tym,dzięki nerwicy(tak,dzięki nerwicy) stałem sie bardziej wrażliwy na ludzkie problemy,heh no i to dzieki nerwicy znalazłem to forum i poznalem wielu wspaniałych ludzi:)
:)

przez karolina22 11 cze 2009, 16:42
a Ja kiedyś .. byłam bardzo rozgadana szalona .. kochałam się w miejscach publicznych przekuwałam sobie różne części ciała sama ..co do głowy by mi teraz nie przyszło .. aż strach .. Kiedyś wciąż zgłaszałam sie do odpowiedzi i wygłaszałam mowy przed klasa.. a teraz .. to już tylko wspomnienia

przez Sorrow 11 cze 2009, 18:26
Nigdy nie miałem żadnego przed :smile: .

przez monika03 04 lip 2009, 19:20
przed było pieknie teraz nie ma nic:(((((
monika03

przez betty_boo 05 lip 2009, 10:20
psychoterpauta powiedział mi zeby nie traktowac tego okresu w zyciu jako cos złego.

to ze teraz sie zminilismy moze prowadzic do nastepnych zmian, takich, które beda nam sie bardziej podobały.

moze jestesmy bardziej świadomi pewnych spraw, i ta swiadomosc rodzi ból?

przez dzidzius22 18 sie 2009, 14:29
moje-bardzo.to co bylo kiedys nie wroci i jestem niestety tego swiadoma.nie moge sobie darowac ze gdy bylam jeszcze zdrowa nie korzystalam w pelni ze swojego zycia.a moze zawsze bylam chora...
DZIEN DZISIEJSZY JEST NAJWAZNIEJSZYM DNIEM TWOJEGO ZYCIA
WCZORAJSZY - DOSWIADCZENIEM
JUTRZEJSZY - NIEWIADOMA

przez Aniaa22 19 sie 2009, 21:51
jaka jestem ...hym...zupelnie inna niz bylam i to wiem napewno...teraz jest jakby wszystko na odwrot..kiedys bylam wieczna optymistka, beztroska do granic , stale usmiechnieta , bardzo pewna siebie i odwazna.... a teraz ..jestem dokladnie taka jaka nie chce byc..:(ale wierze ze jeszcze bedzie dobrze ..musi byc.. pozdro

[Dodane po edycji:]

jaka jestem ...hym...zupelnie inna niz bylam i to wiem napewno...teraz jest jakby wszystko na odwrot..kiedys bylam wieczna optymistka, beztroska do granic , stale usmiechnieta , bardzo pewna siebie i odwazna.... a teraz ..jestem dokladnie taka jaka nie chce byc..:(ale wierze ze jeszcze bedzie dobrze ..musi byc.. pozdro
Życie ma fatalne poczucie humoru....

przez pepik 20 sie 2009, 09:59
Wesoły, bez zmartwień, radzący sobie w każdej sytuacji, kreatywny i mogący robić 1000 rzeczy na raz, ambitny i dążący do celu.

Teraz mam kłopoty z poskładaniem paru sensownych zdań do kupy, rozkojarzony,w ciągłym napięciu i obawie przed tym, co będzie.Otępiały i w innym świecie. Obolały i zgorzkniały, pełen złości na świat i ludzi :(

przez Sorrow 21 sie 2009, 00:14
Jak to jest mieć jakieś "przed"?

przez wciacia 23 sie 2009, 09:19
Sorrow! to zależy. ale wydaje mi się ,że jak ktoś miał jakieś 'przed' to ni było ono fajne. bo przecież doprowadziło do stanu obecnego.
pamiętam moje 'przed' które trwało 9 lat i doprowadziło do depresji.to nic przyjemnego.
ale uczy wyciągać wnioski.
9lat przemocy psychicznej-depresja-wyleczenie-postanowienie,że już nigdy żaden facet nie będzie mnie żle traktował.
wciacia

Sortuj wg