Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez karmelowa 24 maja 2013, 10:33
Ból,ucisk głowy i tym bardziej sztywność karku może mieć przyczynę w kręgosłupie. Ja nie miałam niby sztywności karku tylko silny ból tyłu głowy i uczucie strasznego ścisku. Dostałam jakieś leki od migreny które mi nie pomagały ,w trakcie brania.Po upływie jakichś 2 miesięcy przestało mnie bolec. Ale neurolog też dała mi skierowanie na RM kręgów szyjnych.

przez icrew 25 maja 2013, 09:11
Od 6 dni biore Venlectine, jesli chodzi o ciezki oddech ktory trwa od lipca 2012 roku non stop w roznym nasileniu to znacznie sie zmniejszyl.
Ale jesli chodzi o scisk w glowie to odczuwam go od jakiegos czasu jeszcze bardziej.
Do tego bardzo czesto mdlosci.
Od ostatniego ataku lęku odczuwam znacznie bardziej kregoslup w okolicy ledzwiowej i szyjnej.

Teraz nie jestem pewien czy z tym kregoslupem poprostu wyszlo mi teraz po latach cwiczen i siedzenia przy kompie czy nadal mam te bakterie co leczylem dlugi czas i niszcza mi organizm...
Badania wszystkie wychodza ok, a jesli chodzi o bakterie to tylko IgG.

przez Saska 25 maja 2013, 14:01
A u mnie z duszności przeszło na to, że oddycha mi się za szybko i za głęboko, a nie mogę tego uspokoić ... Jak o tym nie myślę jest ok, ale jak myślę to mnie to wkurza bo boję się, że nie złapię takiego pełnego wdechu....
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez icrew 25 maja 2013, 15:13
No to ty i ja mamy nerwice lekowa niestety.
A jak u Ciebie jest ze sciskami w glowie? A szczegolnie z tylu glowy, kark itd.

przez kapustka87 30 maja 2013, 12:16
icrew mysle, że u Ciebie te ściski w glowie to od kregoslupa. Ja mam z kolei klucia w odcinku piersiowym najbardziej. Chociaz po cieżkim tygodniu pracy, a mam prace siedzącą praktycznie caly czas w jednej pozycji, to boli mnie caly kregoslup, czasem aż barki i szyja dretwieje. Zauwazylam też, że ta niemożność wzięcia glebokiego oddechu teraz zdarza mi sie częściej w pracy niż w domu. Albo w domu jestem spokojniejsza, albo mam faktycznie ucisk w kregoslupie co nasila sie podczas tego wymuszonego siedzenia.

Saska a jak Twój oddech? Uspokoił sie trochę? Jak juz miałam taki moment, że co chwila łapałam się na tym okropnym uczuciu, stwierdziłam, że może wysiłek fizyczny pomoże. Bałam się jak cholera, żebym przypadkiem się nie udusiła jak się zasapie, ale pomyślałam, że muszę to przezwyciężyć. Teraz jak sie porządnie zmęcze przy ćwiczeniach to czuję się o niebo lepiej.

przez Saska 30 maja 2013, 19:01
U mnie jest trochę lepiej :) Czasem nie mogę złapać tego pełnego wdechu i od razu mam wrażenie, że zaraz się uduszę, ale po chwili go łapię i jest dobrze. Uczę się oddychać przeponą i to mi chyba na prawdę pomaga :)
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Będę iść!

przez icrew 01 cze 2013, 22:24
Biore Venlectine juz od okolo 2 tygodni i jest duzo lepiej z oddechem u mnie.
Czasami jeszcze odczuwam ten nacisk w mostku i ciezki oddech ale juz duzo mniej.
Ciekawe czy z czasem mi to calkiem minie...

przez Saska 02 cze 2013, 12:36
Kurcze, a mnie męczy teraz zbyt szybkie i głębokie oddychanie .... Dziwne to....
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Będę iść!

przez dusznomi 01 lip 2013, 10:25
u mnie zaczelo sie wszytsko juz dawno temu, nie bede sie rozpisywac i zanudzac. Mam ataki wieksze i mniejsze...
i oczywiscie moja najwieksza zmora jest problem z oddechem!
a kiedy zaczynam martwic sie oddechem...serce bije jak szalone, kreci mi sie w glowie, robi niedobrze, dochodzi ten zajebisty strach, pieczenie w klatce itd...
wczoraj w nocy znow sie zaczelo, oczywiscie w najmniej oczekiwanym momencie i TYM RAZEM POWIEDZIALM STOP!
wczesniej czekalam na ten atak i prosilam zeby juz bylo PO...pierwsza mysla bylo pogotowie!
W piatek wyszlam ze szpitala mialam cale mnostwo badan i to tylko mnie utwierdzilo w tym, ze to moja glowa szwankuje!
Kiedy wczoraj moja przyjaciolka nerwica zaczelas sie rozkrecac, sporzadzilam liste OD A DO Z co teraz bedzie po kolei...i czekalam na kolejne objawy, kulo w klatce to czekalam na strach, przyszedl strach to czekalam az mi sie w glowie zakreci i tym oto sposobem doprowadzilam moja nerwice do NERWICY. Ale najlepiej dalam jej popalic, jak kiedy juz serce chcialo mi wyskoczyc zamiast wsiasc w auto i jechac do szpitala, ja siadlam na rower i pedalowalam jak szalona krzyczac sama do siebie "masz franco"... wymeczylam sie okropnie. I ....mimo ze ta klipa nie chiala odposcic w koncu sie poddala, bo bylam tak zmeczona ze nie mialam juz siely sie z nia bawic. Nie boje sie juz raka, nie boje sie zawału, nie boje sie ataku...doszlam do wniosku wczoraj, ze moja nerwica boi sie ze przestanie sie BAĆ!!! to jest prawdziwa walka, pregrywalam z nia tyle razy, ale nie poddam sie! Nie i koniec, bede walczyc do poki bede mogla. Nie biore lekow, jedynie witaminy. Od kilku miesiecy nie wiem czy przespalam spokojnie chociaz jedna noc, ciagle sie budzilam ze starchem a dzis! Wstalam o 10, zasnelam o 1! oczywiscie teraz tez mnie wszytsko boli, kluje, a moj oddech jest plytki! teraz moja kochana nerwica atakuje zoladek...a niech atakuje! do lekarza mam przez ulice, jakby co! Poza tym jade do czestochowy, a tam w szpitalu mnei jeszcze nie widzieli! hahaha...może moja nerwica poprostu ma taki fetysz i kocha szpitalne zakamarki :)

jest mi ciezko, ale nie moge sie poddac, bo zycie jest tylko jedno i ja mam zamiar przezyc je tak jak chce, a nie tak jak ona mna bedzie kierowac.
Pewnie i tak dzis bedzie mnie meczyc i oslabiac...ale tyle w zyciu mi przeszlo kolo nosa. Mialam tyle szans na wyjazdy, na zabawe i wogole, ze wszytskiego rezygnowalam BO ONA! Bo balam sie ruszyc z domu, zeby franka nie przyszla w trakcie dobrej zabawy w czasie spaceru po gorskich lasach, w drodze na wakacje! O nieee....teraz ja stawiam warunki i albo moj mozg sie uspokoi, albo zaczne go faktycznie karmic lekami, a tego bardzo bym chciala uniknąć.
Validol- czasem sobie biore, ale nie uspokaja mnie, dla mnie to cukierek mietowy! Nie raz biore 2 naraz :) wtedy jestem lekko senna, ale lęk pozostaje!
Koniec chowania glowy w piach, teraz to ja jestem SPRITE a moja nerwica PRAGNIENIE !!!!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez tęcza 21 paź 2013, 12:25
Witajcie,czy ktoś nadal boryka się z dusznościami,brakiem możliwości wzięcia głębokiego oddechu i uciskiem na klatkę piersiowa??ja mam to przez dwa lata już i najgorsze że 24h ;(czy naprawdę nerwica mogła mi ''paść'' akurat tylko głównie na oddech??
Proszę osoby o podobnym problemie o kontakt,bo już naprawdę od czytania w necie i myślenia co może powodować te dolegliwości dostaje juz szału.

przez hania33 21 paź 2013, 16:19
tęcza, ja to mam caly czas , to nerwica..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez mietowy2 22 paź 2013, 22:11
ja mam to samo, tyle, ze uczucie ciezkosci jest ponizej mostka, w rejonie przepony. blokuje mi sie oddech na maxa :/

moje najwnowsze odkrycie: http://www.youtube.com/watch?v=t5Ao--mbIho

i filmiki Elliota Hulsa (to bardziej dla facetów), mowi o tym, ze problemow, ktore stworzyla glowa nie mozna przez glowe rozwiazac a jedynie przez cialo.
oddech to moja idealogia

przez tęcza 23 paź 2013, 08:17
Ale żeby tak nawet jednego oddechu głębokiego na dwa lata?:-(i nie zapowiada sue na zmianę,a jak tu iść do pracy jak nie ma się żadnej regulacji oddechu a wiadomo że nawet wchodząc po schodach czasem trzeba odetchnąć tak samo przy pracy fizycznej.jeszcze up mnie z ubezpieczenia wywali bi już się krzywia,nie wiem co juŻ robić

przez icrew 01 lis 2013, 22:26
Witam ponownie.

Lecze nerwice lekowa od paru miesiecy. Jak zaczalem brac leki to sie znacznie polepszylo.
Biore obecnie Venlectine 75mg dziennie, a bralem Hydroxizinum 3x10mg dziennie ale ostatnio zmniejszylem juz do 1x10mg wieczorem.

Pare miesiecy bylo super, a od okolo 2 tygodni jakby mi wrocil objaw ciezkiego oddechu, uczucie ciezkosci w mostku.
Od 2 dni sie to jeszcze nasililo, dorzucilem Hydroxizinum do 3x10mg z powrotem ale na razie ten objaw mam... ciezkosc w mostku taki scisk i ciezszy oddech. Ciekawe czy to minie? Jak myslicie?

Sortuj wg