Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez buka 16 sie 2011, 14:45
ja dzis w nocy nie mogłem oddechu złapac,miałem schize ze sie udusze,co za kurestwo:/

przez czarna_kropka 18 sie 2011, 00:04
ehhh. też tak mam. ucisk w klatce, zaciśnięte gardło, nie mogę złapać oddechu i właśnie robię to coś dziwnego z ziewaniem ^ Sama nie wiem co mi może pomóc na to, w sensie pomóc akurat w momencie "dziania się". próbuję oddychać do torebki, ale to własnie raz daje efekt, raz nie... a jak już sobie wkręcę, że się uduszę to już w ogole wytrzymać ze sobą nie mogę... ~
ehh, ręce opadają.

przez *Monika* 18 sie 2011, 01:01
czarna_kropka, Mam za sobą takie jazdy. To z napięcia nerwowego tak się ziewa, a potem to już jazda na całego.
Wspólczuję.
Ja chodzę na psychoterapię od października 2009 r.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarna_kropka 18 sie 2011, 22:58
I pomaga Ci? tzn. wiem, ze to nie efekt natychmiastowy, ale czy coś się zmienia? Ja chcę iść, ale jakoś tak.. nigdy nie miałam przekonania do niefarmakologicznych uzdrowień, nie wiem jak to określić..

przez Thazek 18 sie 2011, 23:21
czarna_kropka, Terapia pomaga i tak jak napisała Monika1974, też chodzę na terapię od ponad dwóch lat.
NA początku miałem wielkie problemy z oddychaniem a teraz tylko sporadyczne i sobie z tym radzę.
Terapia jest skuteczna ale trzeba na to dużo czasu. :smile:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności).

przez hhig 19 sie 2011, 23:53
marcja napisał(a):Spojrz na swoja twarz, kiedy sie "dusisz"-jestes wtedy siny/blady lub masz blade usta i spojowki??? Jesli nie, to nie dusisz sie;)

A co jeżeli tak?
Jak ja patrzę na siebie czasami jak mi duszno to jestem blady prawie zielony.
Co do snu to nigdy żadnych problemów ze snem nie miałem - zasypiam jakieś 3 cm ponad poduszką kładąc się spać :)
Przez kilka ostatnich dni miałem taki zapieprz w pracy że nie miałem czasu myśleć o dusznościach, a wracając z pracy byłem zbyt zmęczony i wszystko było w porządku.
Dziś zrobiłem sobie taki test - usiadłem sobie w dobrze dotlenionym miejscu i zacząlem sam sobie wkręcać że zaczyna mi się robić źle coraz gorzej że nie mogę "oddechnąć" do końca, że tak jakbym miał coś w nosi co blokuje dobry przepływ powietrza i co.... no efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - musiałem iść się położyć i uspokoić bo złapało mnie nielicho.
Wyszło więc na to że problem tkwi po stronie softu i w następny piątek udam się do lekarza pogadać co z tym można zrobić.
His Hero Is Gone

Powrót nerwicy? napady duszności

przez wwxp7vista 26 sie 2011, 11:57
Witam!
Od tygodnia mam problem z oddychaniem (rzadko kiedy mogę złapać pełny oddech), wszystko się zaczęło kiedy zacząłem pić colę (2-3l dziennie), po pewnym dniu w nocy nie mogłem złapać pełnego oddechu tak jest do teraz, dodam, że wcześniej mój stan psychiczny był spowodowany nadużywaniem napojów energetyzujących i polegał on na tym, że strasznie szybko waliło mi serce. Czy to może nie być nerwica tylko jakaś choroba i czy to może być spowodowane piciem coli wprawdzie ma ona kofeinę ale nie wiem w jakiej ilości i czy warto z tym iść do lekarza?
Ostatnio edytowano 26 sie 2011, 12:08 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połaczono ze wzgledu na tematykę

przez sleeping pill 01 paź 2011, 15:39
A ja do wszystkich, którzy nie mogą odetchnąć... Też mam ten problem. Męczy mnie od kilku lat, praktycznie nieustannie, raz bardziej, raz mniej. Jest to uczucie jakie niektórzy opisywali...jakby nie można było odetchnąć, ziewnąć, nabrać wystarczającej ilości powietrza. Momentami przeradza się w to w próby głębokiego oddychania co powoduje panikę. Niestety nie mam na to sposobu!!! Zauważyłam, że większość ludzi czasami wzdycha, ziewa i nie zawsze im się to udaje, ale oni nie zwracają na to uwagi, więc zapominają o tym i żyją dalej. A my nie. Ja ciągle się na tym skupiam i to jest mój podstawowy problem. Jakbym nie potrafiła zrozumieć, że nie ma takiej możliwości, że się uduszę. Chyba najlepiej byłoby to zaakceptować i olać, żyć dalej, ale czasami jest to bardzo, bardzo trudne. Piszcie o tym jak sobie radzicie...może razem coś wymyślimy :)

Dodam tylko, że chodzę na terapię od kwietnia, ostatnio trochę mniej regularnie i efekty są takie sobie. Dużo zrozumiałam, ale objawy są tak, jak były :(

przez kicikici 01 paź 2011, 17:21
ja problemy z oddychniem juz milam w wieku 14 latek bo w szkole lapaly mnie ataki dzis wiem ze to byla nerwica ale mnie dziwi ze juz w tym wieku...
potem odchodzilo potem wrocilo po latach..3 lata temu wzywalam karetke myslac ze sie dusze. Lekarz pomylke zrobil myslal ze mam astme i mi dal pompke do astmy. Oczywiscie jak mialam atak i nie moglam oddychac karetke przyjechal i mnie sprawdzili i mowia ze to atak paniki a nie zadna astma.
Nie wiem co mam czasami myslec bo bardzo czesto mam problemy z oddychaniem, i czuje czasem jak by mi ktos dmuchal tam powietrze do pluc czuje nadmiar powietrza i sie na nim dusze. Kiedys robilm spirometrie i bylo ze mam nie wydolnosc takze kompletnie niewiem.

█▄█ █▀█ ▀█▀
█▀█ █▄█ ♥█ giяℓ

przez *Monika* 01 paź 2011, 22:13
wwxp7vista, sleeping pill, Problemy z oddychaniem, przeważnie niemożność wzięcia głębszego oddechu to objaw z napięcia wewnętrznego, chociaż może wydawać się, że to inny powód.
Jeśli badania nie wykazały odchyleń od normy, pozostaje przyjęcie do wiadomości, że to objaw somatyczny zaburzenia np. lękowego.
Polecam psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez sleeping pill 08 paź 2011, 14:53
Ja chodzę na terapię, choć terapeutka zasugerowała mi, że powoli możemy kończyć. Ja tak nie czuję, bo nadal mam silne objawy.
Wiem, że to z napięcia. Wiem, że nie ma opcji udusić się, a i tak jak przychodzi to do mnie nie potrafię sobie poradzić. Macie jakieś sposoby?

przez ozi198 11 paź 2011, 15:59
Iść na konkrolne badania czy nie isć?
Witam wszytskich .Znowu od pewnego czasu mam problem z oddechem jakby nie dochodzilo mi powietrze takie ciezkie jest .Mialem echo serca kilka razy bo wzcesniej omdlenia znaczy uczucie omdlenia kolatania serca itp .Teraz te pluca boje sie ze za ktoryms razme nei wezme powietrza ;/ CO tam mnie moze zaciskac ? Mialem spirometrie bylo ok .Zdjecie pluc tak samo .CO myslicie ? ZOna mowi ze jak gram w gry i sie denerwuje wetdy po jakims czasie wlasnie takie sa objawy ale zeby po 2 czy 3 dniach od denerwowania sie dopiero cos mi bylo? Moge w ktoryms momencie nie nabrac powietrza? Zawsze saturacje mam prawidlowa .Nie pale
Ostatnio edytowano 11 paź 2011, 19:40 przez *Monika*, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
ozi198

przez smutnaona 11 paź 2011, 16:17
idz do lekarza..

przez ozi198 11 paź 2011, 16:36
ale do jakiego ? i po co?
ozi198

Sortuj wg