Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

problem z oddechem

przez hhig 11 sie 2011, 11:58
Dzieki za odpowiedzi.

Czyli jednak wychodzi na to ze bede musial sie udac na wizyte do psychiatry.
W sumie z linkow ktore Monika1974 mi podrzucila (dzieki) dowiedzialem sie bardzo wiele sle jednoczesnie pojawilo sie jeszcze wiecej niejasnosci.
Czy na pewno psychiatra, a nie psycholog???

Za 2 tygodnie jak bede w PL pojde do psychiatry to chyba mi powie jezeli powinienem chodzic do psychologa (chociaz z drugiej strony straci klienta wiec....).

Narazie pojde do tutejszej przychodni czy innego szpitala i powiem zeby zrobili mi full test aby wykluczyc jakiekolwiek "hardware'owe" problemy, a jezeli nic nie wykaze no to trzeba bedzie sie zajac sprawa software'u.
His Hero Is Gone

Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności).

przez ozi198 14 sie 2011, 11:12
czy jakies inne badanie musze zrobic?

Witam moja historia jest juz znana na forum ale, chce sie jeszcze dopytac czy musialbym jeszcze jakies dodatkowe badania zrrobic?Mowie teraz juz o miesiecznej dusznosci ciagle potrzebuje ziewac zeby wywolac gleboki wdech z ktorym mam problem podczas wysilku rownierz .Czasem mam taka dusznosc w sobie jakbym nie mial tleny a czasem ze musze nabrac gleboko powietrze i nie zawsze sie da;/>mialem echo seerca w lutym drugi raz robione i jest ok bo wczesniej mialem omdlenia szybki puls itp.Ekg wielokrotnie tez dobrze .Tydzien temu spirometria bo myslalem ze moze astma i tez ok.Ciagle jezdze po lekarzach i kazdy mowi ze to nerwica czy na pewno?Tarczycie tez mam dobra.Sluszalem ze np moze to byc od przepukliny rozworu przełykowego czy warto zrobic jeszcze to badanie czy myslicie ze to zbedbe skoro nikt mnie na to nie kieruje?Chodze na psychoterapie indywidualna 5 miesiac odstawilem amitryptyline ale znow wrocilem do niej .
Ostatnio edytowano 16 sie 2011, 15:21 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
ozi198

przez Korba 14 sie 2011, 11:33
Myślę, że w takich sprawach warto posłuchać lekarzy.
Chyba że nie daje Ci to spokoju, to zrób to dodatkowe badanie i już.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ozi198 14 sie 2011, 11:46
a jezeli ktos sie myli? jezli bedzie kiedys tak ze nie nabiore powietrza i bedzie final hm?jest taka opcja?
ozi198

przez *Wiola* 14 sie 2011, 12:23
ozi198, Raczej nie, nigdy o takim wypadku nie słyszałam.
Moderator

przez ozi198 14 sie 2011, 18:59
a ile to sie moze utrzymywac nos stop? mam juz miesiac z przerwa od tego oddechu moze kilka godzin dziennie ale poznie wraca boje sie cwiczyc bo wtedy jeszcze trudniej sie oddycha co robic? co i gdzie mnie tam blokuje?
ozi198

przez Miniaa 14 sie 2011, 19:05
Ale ta psychika potrafi płatać figle. Według mnie to zwykła hipochondria i nerwica.

Powodzenia w leczeniu
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez marcja 15 sie 2011, 20:41
Zrob probe histaminowa, jako jedyna wykluczy astme. Spirometria nie wystarczy.

Ale uwazam, ze to z pewnoscia nie astma, a wytwor psychiki. Miewam tak samo, np. od wczorajszego wieczora mnie trzymaja takie dusznosci...Nie mina dopoki o nich nie zapomnisz, choc wiem, ze nie jest latwo ;) Spojrz na swoja twarz, kiedy sie "dusisz"-jestes wtedy siny/blady lub masz blade usta i spojowki??? Jesli nie, to nie dusisz sie;)

przez ozi198 16 sie 2011, 13:06
marcja ale lekarze mowia ze to nie astma bo wtedy jest szfiszczacy oddech i sa napady a nie calymi dniami to mam wiec nie wiem;/? a ani siny nie jestem ani blady a jak to mam to robia saturacje i jest ok 99 % co myslisz?

-- Wt sie 16, 2011 12:23 pm --

czy przy astmie tez sie nie chce jesc i pic? bo ja jak mam wieksza czesc dni te sciski to nie moge nic jest nie czuje glody nic;/
ozi198

przez ozi198 16 sie 2011, 13:25
czy przy astmie tez sie nie chce jesc i pic?
mam dusznosci od miesiaca to moj najwiekszy problem. nie mam juz zawrotow ani stanow omdlenia (no chyba ze sie zhiperwentuluje) mialem spirimetrie echa serca holtery tarczyce itp i jest niby ok a ja wciaz nie moge normalnie ddychac i co zz tym idzie wtedy wlasnie nie moge jesc ?gdyby to byla astma to czy wtedy tez nie mozna jest czy to na ban z nerwow?
Ostatnio edytowano 16 sie 2011, 14:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu
ozi198

przez kasia_s1201 16 sie 2011, 13:29
Słuchaj ja mam TO SAMO co TY jest to strasznie męczące ciągle ziewam najgorsze jest to ze nie moge ziewnąć czasami. Hmm.. mi sie też wydaje ze mam astme miałam robioną spirometrie wyszła niby dobrze, ale wyczytałam gdziś że spirometria 100% nie daje .. Oprócz tego astma daje jeszcze inne objawy takie jak : świsty w oskrzelach, kaszel itp... Miałam robione też rentgen płuc niby wszystko ok... Mam identyczne objawy po prostu NON STOP SIE DUSZE ;/ Czasem ( około 4 razy dziennie) tak sie nakręcę że mi brakuje powietrze, ZE WPADAM WLASNIE W TEN ATAK paniki tj serce wali szybko (ok 150/160 uderzen) zawroty glowy i inne i wlasnie dlatego boje sie nawet sama w domu zostać... :(((

ozi198 sama niewiem co nam moze pomoc ale tylko chyba dobrze dobrana psychoterapia... Wydaje mi się, że nasza duszność moze być spowodowana właśnie tym napięciem mięśni ... ale mnie nawet to męczy w nocy i nad ranem jak się obudze tez nie moge odddychać przez jakieś 5-10 minut...

przez ozi198 16 sie 2011, 13:38
masia_s1201 ja to mam od miesiaca prawie dziennie chwilke mnie odblokuje i znow jest boje sie chodzic nawet ;/ chodizlem niedawno na nordwalking po 10 km i bylo ok a terazna pietro nei wejde bo sie boje ze sie udusze;/ napisalem ci wiadmosc priv jak jak spie to spie jak wstane badz po otworzeniu oczu taka mala dusznosc nie wiem czemy jak bym spad na zebrach czy cos takiego hm ile juz to masz ?
ozi198

przez kasia_s1201 16 sie 2011, 13:41
wyslalam do ciebie wiadomość. Ja się boję wręcz wysiłku fizycznego ostatnio po bieganiu 10x bardziej sie dusiłam ...;/

Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

przez *Monika* 16 sie 2011, 14:11
ozi198, Gdyby to była astma to najprawdopodobniej miałbyś diagnozę,że na nią chorujesz.
Jeśli obawiasz się,że chorujesz na astmę, udaj się do lekarza, nich zweryfikuje Twoje obawy.
Nie rozumiem co ma wspólnego astma z przyjmowaniem pokarmu i płynów.

Jeśli lekarz wykluczy astmę, najprawdopodobniej Twoje duszności mają podłoże lękowe. Proponuję wizytę u psychiatry i psychoterapię.

I jeszcze jedno...proszę nie pisz postów o tej samej tematyce w różnych wątkach bo w ten sposób zrobi się bałagan na forum.
Rozumiem, że masz problem, ale powinieneś pójść z nim do secjalisty. Tu diagnoz nie stawiamy, co najwyżej radzimy co należałby zrobić.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg