Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

przez depresyjny86 27 sie 2008, 14:35
Ja też mam klopoty z dusznościami a nie mam świstu...zwłaszcza mam duszności wtedy kiedy się położę,albo siedzę przez dluższy czas..wczoaj to juz myślałem o wzywaniu pogotowia bo aż tak mnie dusiło.Zauważyłem że kiedy się położę albo siedże i póżniej się duszę to coś mi spływa do oskrzeli i częśto musze kaszleć żeby pozbyć się tego czegoś.
Bethi spirometria jest to badanie polegające na tym,że przykładasz usta do takiej.hmmm rurki i nabierasz powietrza i dmuchasz w nią z całej pary do momentu kiedy już nie będziesz miała siły albo kiedy lekarz powie stop i potem na podstawie tego ile powietrza wydmuchałaś lekarze są w stanie coś stwierdzić,<sorry ze tak to troche nieumiejętnie wytlumaczyłem ale inaczej nie umiem ;) >.
:)

przez ewaryst7 27 sie 2008, 15:07
człowiek nerwica, duszności mam od dziecka. I zawsze ( jak dotąd) na tle nerwowym...czasami jest mi duszno tak bardzo , że oczy wyłażą mi orbit :D oooo jak ja tego nienawidzę!

przez Pstryk 27 sie 2008, 18:44
Dziękuję Wam Kochani za wyjaśnienia. Jutro idę po skierowania.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wróbelek Elemelek 27 sie 2008, 21:00
no, duszności są beznadziejne:/ na tle nerwowym oczywiście, bo nic nie można z nimi zrobić :? jak robiłam spirometrie to też miałam duszności, i byłam pewna że mi wyjdzie źle, ale babka powiedziała ze w porządku...
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez kajmanka 27 sie 2008, 23:10
ja mam astme oskrzelowa, zdiagnozowana jakies dwa lata temu, na tle alergicznym.. tak jak wrobelek napisala i czlowiek nerwica, oddech jest swiszczacy, co u mnie wlasnie sie objawialo, do tego najczesciej kaszel, nocne dusznosci.. jezeli zauwazylas u siebie takie objawy, idz do alergologa pulmologa, on zleci Ci zrobienie testow plus spirometrie do tego dokladny wywiad..
i jezeli potwierdzi diagnoze astmy, to spokojnie, z tym da sie normalnie zyc.. oczywiscie leki wziewne trzeba brac regularnie, ale to kwestia przyzwyczajenia.. ja mam jeden wziew dwa razy dziennie + lek antyhistaminowy, a jak mam gorsze dni, jakis stan zapalny np. to do tego drugi wziew.. a jak dostaje ataku, co naszczescie nie czesto sie zdarza, to mam lek szybko dzialajacy, rozszerzajacy pluca..
najwazniejsze, jak ma sie dusznosci, to pojscie do specjalisty, aby wykluczyc astme, bo przeciez przy nerwicy dusznosci to norma... i trzeba miec swiadomosc czy to dusznosc na tle psychicznym czy patologia oskrzeli..
Kasia

przez kajmanka 27 sie 2008, 23:13
aa jeszcze co do spirometrii, to mi niestety nie wychodzila, ba nawet nie moglam jej zrobic, bo odrazu sie hiperwentylowałam :|
teraz jak mam ataki dusznosci, musze badac sie sama w domu pikflometrem, urzadzenie ktore bada wydolnosc pluc..
Kasia

przez wróbelek Elemelek 28 sie 2008, 09:58
noo, spirometria jest bardzo nie przyjemna, zwłaszcza za pierwszym razem... ale bethi, na pewno dasz sobie rade;) ja mam często tak że jak się położę i leże na plecach, to od razu nie mogę oddychać i mi zaczyna świszczeć wszystko, kaszle i wogóle masakra;) nie wiem czemu akurat jak leże na plecach :P
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez Pstryk 28 sie 2008, 15:16
Nie obawiam się astmy jako choroby - wiem, że są gorsze i że z nią można normalnie funkcjonować. Gorzej będzie z chodzeniem po lekarzach i tymi badaniami - ciężko mi się zmotywować :roll: Ale coraz ciężej mi zaczerpnąć powietrza, właściwie czuję się jakbym miała non stop kamień na klatce piersiowej. Bardzo płytko oddycham co powoduje często zawroty głowy. Kaszel mam od nawet nie wiem kiedy, tak się do niego przyzwyczaiłam. No i te świsty :shock: Dobra, trzea się tym zająć ;)
Pstryk

przez depresyjny86 28 sie 2008, 15:42
Kajmanka jakie bierzesz leki i w jakich sytuacjach?
Ja nie mam świszczącego oddechu a mialem podejrzenie astmy oskrzelowej i dusznosci......w tym roku one powróciły ale w gorszej formie...płytko oddycham co powoduje tak jak u Bethi u mnie zawroty głowy....w dodatku mam cos takiego,że jak mam dusznosci to boli mnie w klatce piersiowej i robi mi się słabo od tego oddychania ...po prostu mam częste skurcze oskrzeli czyms wywołane.......Spirometrie miałem w tamtym roku robioną i wyszła super.... no wlaśnie to było przecież w tamtym roku.....Zauważyłem że najgorzej jest jak się położe albo siedzę gdzieś długo..wtedy dusze siena maksa i na dodatek mam wtedy zawsze nos zapchany i chce mi sie kaszleć.1ego ide do lekarza i zobaczymy co powie

przez Pstryk 28 sie 2008, 16:41
Mnie klata zaczyna boleć jak już dłużej się duszę.
Pstryk

przez kajmanka 28 sie 2008, 19:27
człowiek nerwica dwa razy dziennie mam pulmicort. Jak mam zaostrzony stan, jakas infekcja np, to do tego jeszcze Serevent. A jak mam atak duszności, badz wiem ze bede miala kontakt z silnym dla mnie alergenem, to Ventolin, ktory natychmiast rozszerza oskrzela.. Poza tym raz dziennie clarityne, to juz lek antyhistaminowy..

Jezeli macie same dusznosci bez swiszczacego oddechu, to raczej nie astma, a po prostu stara poczciwa nerwica.. tylko ze takie podejrzenie trzeba wykluczyc, bo nie leczona astma, predzej czy pozniej moze dokopac,szczegolnie w starszym wieku..

a jak Twoje serce? wszystko ok?
Kasia

przez depresyjny86 28 sie 2008, 21:09
Niby na ekg i ukg wszystko ok......ale jak mam problemy z oddechem to po dłuższej chwili boli mnie strasznie w klatce piersiowej....a wlaściwie to kłuje mnie gdzies w prawej stronie serca..
Bierzesz to samo co ja Pulmicort i Ventolin<Ventolin w takich naprawde ekstremalnych sytuacjach>:)Ja jeszcze Oxodil biore.

przez kajmanka 28 sie 2008, 21:21
hmm, no ale w koncu masz zdiagnozowana astme??
Kasia

przez depresyjny86 28 sie 2008, 22:20
Miałem w tamtym roku podejrzenie astmy oskrzelowej..i w sumie miałem isc do lekarza żeby stwierdził w końcu czy to astma czy nie ale czułem się na tyle dobrze że wszystko olałem<przestałem brać pulmicort i oxodil>....no i kilka miesięcy póżniej zaczeły się duszności narastaly coraz bardziej...i są do teraz.

Sortuj wg