Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: MOJA SMUTNA OPOWIESC...:|

przez Kaska22 03 paź 2008, 19:05
Ja już nie wiem, jak mnie boli tylko łeb przez 7 lat,dodatkowo mam lęk przed guzem i ciagle o tym myślę to mam nerwicę czy nie?Pogubiłam się,każdy z Was coraz to na cos innego "choruje" a mnie tam nic nie złamie,jak cos za boli to nie wnikam,tylko ten łeb !!!
Kaska22

Re: Moja historia od A do Z po raz ostatni

przez Kaska22 03 paź 2008, 19:08
Ciesze się że nie będzie kopa, ciesze się tez że się odważyłam tylko tak kurde się zastanawiam czy to ta nerwica bo wszyscy z Was mają różne dolegliwości a ja tylko ten łeb i wszystkie objawy z nim zwiazane. Nie boje się innych chorób a nawet jak się przestraszę to za parę godzin mi mija, potrafię sobie racjonalnie to przetłumaczyć, a z głową tak nie jest.
To co to w końcu ze mną jest?

---- EDIT ----

Ludzie bardzo się boję, nie pomaga mi już nic, żadne tłumaczenie, głowa mnie boli a im bardziej mnie boli tym bardziej się denerwuje i tak ciągle. Weźcie coś mi napiszcie bo już nie mogę. Co chwila obiecuję sobie, że wezmę się za siebie, na chwilę mi przechodzi, a nawet jak boli to w to nie wnikam, jednak po 5 minutach się poddaję i dalej mam lęki i ból. Juz nie wiem co mam robić. Jestem taka słaba psychicznie!!

---- EDIT ----

A jeśli chodzi o wizytę u psychiatry to pomijając fakt że strasznie się jej boję to zastanawiam się jak wygląda taka wizyta, oczywiście wiem, że każdy lekarz ma swoje podejście, ale ogólnie chodzi mi o to czy wejdę, powiem co się dzieje i od razu dostanę prochy, czy też będzie jakaś rozmowa, psychiatra jakoś mnie nakieruje, postara się wytłumaczyć cały mechanizm?
Jak to powinno wyglądać? I co myślicie, czy od razu po wizycie u psychiatry zapisać się do psychologa na wizytę czy brać te prochy, które dostanę?
Pytam bo nie mam pojęcia jak zrobić, żeby było dobrze, a wielu z Was na pewno ma już doświadczenia i może coś poradzić.
Kaska22

Re: Mam nerwice - Pierwsze wrażenie

przez ewa125 03 paź 2008, 19:36
ULGA!! ze wreszcie wiem co mi jest i ze nie jest to schizofrenia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewa125 03 paź 2008, 19:40
kaska -> jezeli zrobilas badania na glowe (chyba tomografia jest najdokladniejsza ) i nic nie ma to chyba nerwicowe...

jednak trzeba robic badania jak kogos cos boli bo nie wszystko to nerwica. mnie nic nigdy nie bolalo (poza brzuchem czasami ), odczuwalam tylko lek, dd, zawroty glowy czyli wszystko od strony psychiki. jezeli jednak kogos boli glowa, stawy, miesnie to powinien zrobic badania bo w przypadku stawow i miesni to np. moze byc borelioza. jezeli nic nie wychodzi to zostaje nerwica

przez cud-kobieta 03 paź 2008, 19:42
u mnie łeb też jest nr jeden.
czasami dochodzą tylko inne przypadłości, typu rak wątroby, albo hiv.
głowa mnie boli od 12 lat...mam migreny. po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, jakoś to się ustabilizowało i ataki migreny mam raz w miesiącu. czasami jednak, jak się trafi maraton bólowy, to i 3 tygodnie potrafi trzymać.
w ogóle mam obsesję na punkcie głowy. guz mózgu, wylew, SM, tętniaki...
teraz jest tak, że od tygodnia mam jakieś dziwne zawroty głowy. nawet nie zawroty, mam wrażenie, jakby mnie bujało w środku, w uchu... do tego od 3 dni boli mnie głowa (ból typowo migrenowy), więc nakręcam się dodatkowo.

Re: objawy...

przez iwonaa1 03 paź 2008, 20:46
witam ! od jakiegoś miesiąca mam dziwne naprężenie, czasami aż lekkiego bólu jakby tylnej części języka albo górnego odcinka szyi..takie dziwne uczucie trochę przyduszające i czasami czuję że mięśnie języka/szyi są już zmęczone. Wiem że mam nerwicę, byłam u laryngologa nic nie wykrył. Tarczycy też nie mam. Raz to mam a raz nie. Czy to może być przez tą nerwicę???

Re: czy te objawy to nerwica lękowa?

przez SZUKAMPOMOCY79 03 paź 2008, 23:15
Nawiązują do Twojej wypowiedzi:

strach przed pójściem do jakiegoś nowego miejsca np kawiarnia, kino, biblioteka, w tym też zawiera się strach przed pójściem do lekarza dentysty itd.
MAM DOKŁADNIE TAK SAMO, szczególnie dentysta mnie przeraża, boję się że coś wpadnie mi do gardła i się udławię :(

strach przed nowymi, ludźmi od razu zakładam, że mnie nie polubią albo że się wygłupie przy jakiejś sytuacji
RÓWNIEŻ... nawet idą po ulicy słysząc śmiech myślę, że to ze mnie :(

żyję przeszłością - mam do siebie za złe, że w przeszłości mogłem coś zrobić inaczej dzięki czemu moje życie byłoby teraz lepsze
TEŻ TAK MAM, gdybym mogła cofnąc czas o 11 lat POSZŁABYM NATYCHMIAST DO PSYCHIATRY!!! Radzę CI to im szybciej tym lepiej, ja sama się boję i nie mam odwagi ale to forum i ludzie bardzo pomagają :)
Behind Enemy Lines

przez bimbro 04 paź 2008, 00:35
Wróbelek Elemelek ja właśnie też dusiłem emocje np. gniew byłem na kogoś wkurzony ale nie dałem poznać tego po sobie bo bałem się reakcji ludzi na moje zachowanie. Z innymi emocjami było podobnie i zacząłem iść po pochylni w dół co mnie doprowadziło do tego stanu w ktorym teraz jestem.

SZUKAMPOMOCY79 odnośnie śmiechu na ulicy w gorsze dni też tak mam wydaje mi się, że ze mnie się smieją albo inna sytuacja kiedy wydaje mi się, że wszyscy na mnie patrzą (obserwują).
Dziękuję za twojego posta, zawsze wydawało mi się, że tylko ja odbbieram trochę inaczej rzeczywistość (poprzez lęki itd). Świadomość że człowiek nie jest samotny z tym problemem jest bardzo pocieszające.
A odnośnie pójścia do psychiaty jeżeli masz z tym problem to np. nie możesz spytać się kogoś bliskiego aby poszedł z Tobą?

Ja powiedziałem o swoim problemie rodzicom. Było cięzko się przełamać (nie jestem człowiekiem wylewnym a szczególnie jeżeli chodzi o własne problemy) , ale teraz żałuję, że nie zrobiłem tego kilka lat wcześniej. Gdybym to zrobił moje życie wyglądałoby zupelnie inaczej.

przez tomakin 04 paź 2008, 02:16
Nie rozumiem tylko, czemu takie osoby jak wróbelek elemelek, które mają zdiagnozowaną faktyczną przyczynę kłopotów (i bynajmniej nie jest to nerwica, wbrew temu co lekarze chcieli jej na początku wmówić), wypowiadają się w takich tematach w ten sposób.

przez Foesk 04 paź 2008, 06:01
bimbro jestem z Toba mam identyczne objawy co Ty. Wczoraj bylem u lekarza psychiatry o wszystkim mu powiedzialem.Fobia spoleczna i nerwica chodzi ciagle za mna. Jak na razie dostalem jakis leki trzeciej generacji.szkoda tylko ze na efekty trzeba czekac prawie miesiac.

Powodzenia zycze nie poddawaj sie tylko. :smile:

Pozdrawiam.

Re: Czy to nerwica, depresja czy co??

przez antoine 04 paź 2008, 09:52
Linka656 , mam nadzieję że u Ciebie idzie ku lepszemu. Życzę dużo spokoju i pogody ducha :)

przez krysiunia 04 paź 2008, 09:54
hej tomakin....a czemu tak mowisz co dolega innego niz nerwica wrobelkowi ??? :shock:
krysiunia

Strach mimo diagnozy...

przez Misiek 04 paź 2008, 10:10
Zrobiłem morfologie, EEG i EKG. Pani doktor powiedziała że organicznie wszystko jest w porządku... psychiatra zrobił mi testy i zdiagnozował nerwice lękową... A ja mimo to ciągle się boję że to jakas śmiertelna choroba, że umieram :(
Czy to jest "normalne" ?? Wy też tak macie... ??

Re: Mam nerwice - Pierwsze wrażenie

przez Misiek 04 paź 2008, 10:31
Ja to chyba jakoś dziwnie na to patrze... hmm wszyscy czują ulgę, a ja się zadręczam... :(

Sortuj wg