Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Jestem juz po wizycie u lekarza i jestem przerazona

przez Misiek 02 wrz 2008, 22:54
Praktycznie każdy lek ma możliwe skutki uboczne, ale wcale nie jest powiedziane że akurat Ty będziesz je mieć...

przez offtopic 02 wrz 2008, 22:58
Tak szybko zabrzmiała diagnoza? Na pewno ten specjalista jest specjalistom ?
Nie ma leków bez skutków ubocznych, na ulotce muszą wypisać wszystko co może powtarzam może się dziać po zażyciu.
Wóz albo przewóz jeśli chcesz poczuć się lepiej musisz zaryzykować, z tego co wiem masz też przypadłość hipochondrii więc łatwo nie będzie ale póki się nie przemożesz to się nie przekonasz.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez ESTER 02 wrz 2008, 23:09
newicówka to nieprawda , ze Coaxil nie ma działań nipożądanych wogóle.Są osoby które żle tolerują ten lek a Ty dobrze więc tak samo może być z Xetanorem.Możesz wogóle nie mieć żadnych działań niepożądanych które sa wymienione na ulotce. Radzę spróbować.
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwicówka 02 wrz 2008, 23:21
OFFTOPIC
Czy hipochondria ma cos do zazywania xetanoru??
Czy mozecie mi napisac jakie najczesciej wystepują skutki uboczne i czy te mysli samobójcze to u osob ktore kiedys chciały sie targnac na swoje zycie?? Ja sie boję ,że się uduszę,wiec nie wyobrazam sobie,ze mogłabym miec mysli samobójczych skoro tak bardzo chce zyc

misiek
nie jestem az taka szczesciara,zeby nie miec skutków

ester
To prawda,coaxil tolerowalam dobrze,ale ponoc wiekszosc tak go toleruje,mowi,ze to cukierki,mailam sie nie nastaiwac na pomoc tego leku,ale jednak pomogł mi,teraz kiedy zaczelam go zazywac ponownie--po porodzie juz nie dziala,a zazywam 6 miesiecy wiec dzialac nie bedzie,a musze sprobowac czegos nowego tylko problem w strachu,strachu,ze cos mi sie po nim stanie,ze umre czy coz podobnego

przez ESTER 02 wrz 2008, 23:37
Ja mysle , ze nie masz żadnej hipochondrii tylko zaburzenia lękowe z napadami lęku panicznego i agorafobie.Mysle też , że jesli chodzi o nowe leki to lęk przed nimi wynika z tego , ze traktujesz je jako coś z zewnątrz co mogłoby wprowadzić jakieś zamieszanie, zaburzyć w Twoim organizmie,zrobić jakąś krzywdę, zaszkodzić.Poprostu nie ufasz nowym lekom.Pomyśl sobie , ze ten xetanor to jest coś co ma Ci pomóc a nie zaszkodzić to po pierwsze a po drugie wyobraż sobie , ze lek ten służy do tego aby przywrócić harmonię w Twoim organizmie a nie jeszcze bardziej zaburzyć.
ESTER

przez Misiek 03 wrz 2008, 08:52
Pomyśl sobie że może bez leków będzie Ci o wiele wyjśc z tego...

przez nerwicówka 03 wrz 2008, 08:59
ester
Na razie robię rozeznanie o tym leku i odstawilam wczoraj coaxil-bo jego mozna tak z dnia na dzień,odczekam kilka dni i może się przemogę z tym xetanorem.Chciałabym wiedziec-od ludzi,którzy go zażywali,jakie najcześciej towarzyszyły im skutki uboczne i jak długo one będą odczuwalne

misiek
Ja iwme,ze bez leków będzie ciężko-niestety wiem to i gdyby tylko dało sie bez leków wyleczyłabym sie,ale moja nerwica,jest juz na tyle zaawansowana,mózg przesiąkniety myslami o uduszeniu,żę nie ma szans,żebym bez leków pokonała to cholerstwo

przez rolingstone 03 wrz 2008, 09:31
ale próbuj też z psychoterapią. same leki nie są dobrym wyjściem. co do skutków ubocznych - nie musisz mieć wszystkich. czasem ma się połowę, a czasem prawie wcale. nie przejmuj się i najlepiej nie czytaj ulotek :)
Nerwicę można pokonać :)

przez nerwicówka 03 wrz 2008, 10:03
rolingstone
Właśnie nie dam rady nie czytac ulotki-ale może jakoś się przemogę,jesli skutki uboczne nie są az tak straszne

przez Misiek 03 wrz 2008, 10:13
A propo ulotek... to kiedyś na jednej takiej leku antydepresyjnego przeczytałem że skutkiem ubocznym mogą być stany depresyjne... :smile: Paranoja co nie :?: :?:

przez rolingstone 03 wrz 2008, 10:18
nerwicówka napisał(a):rolingstone
Właśnie nie dam rady nie czytac ulotki-ale może jakoś się przemogę,jesli skutki uboczne nie są az tak straszne

W ulotce - jak ktoś to już napisał - firma ma obowiązek umieścić wszystkie skutki uboczne. ale nie ma co panikować i się nakręcać, naprawdę. tylko spokojnie z wiarą - czekać na skutki pozytywne. pozdrawiam i życzę poprawy :)
Nerwicę można pokonać :)

przez Misiek 03 wrz 2008, 10:22
Dokładnie... to że tam pisze że mogą wystąpić to wcale nie znaczy że wystąpią i to wszystkie naraz... :smile:

przez betty_boo 03 wrz 2008, 11:01
dokładnie!nie martw sie na zapas. na kazdym leku sa wypisane skutki uboczne bo musza byc, chyba nawet na aspirynie której na pewno nikt nie boi sie zazywac.

przez aldara.35 03 wrz 2008, 11:53
Ja niestety Ci nie pomogę bo do lekow mam dokladnie taki sam stosunek jak Ty,więć świetnie Cię rozumiem,bardzo sie boje jakiejkolwiek zmiany.Probowalam kilka razy i bylo zle,niestety nie wiem czy lek mial dzialania uboczne,czy sobie je sobie wmowilam.A jak czytam o przeczekaniu dzialan niepoządanych...to podziwiam osoby ktore daja temu rade.

Sortuj wg