Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

30-latka z nerwicą

przez Argish 13 lut 2015, 20:58
monique88, możesz dla swojej pewności udać się do jeszcze jednego by być spokojną, ale jeśli lekarz uważa, że jest ok to na pewno tak jest :D
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

30-latka z nerwicą

przez monique88 13 lut 2015, 21:03
Mam wrażenie,że mogę szukać dotąd aż znajdzie się jakiś który mi coś w końcu znajdzie,poniewaz mam wrażenie że nie odpuszczę dopóki nie zdziagnozują mi jakiegos stwardnienia albo raka....co pół roku mam inną "chorobę",ja lub mój syn.... :-| Mam hydroxizinę i sympramol ale po tym tylko śpię.Jak się uspokoję objawy "stwardnienia" pewnie urojonego.... są łagodniejsze i jak sobie o nich przypomnę zaczynają się od nowa. Potrafię nawet wymiotować z nerwów i boję się własnego cienia. Nie wiedziałam,że mozna się bać samej siebie,.... :hide:

30-latka z nerwicą

przez magnolia84 13 lut 2015, 21:06
monique88, przejrzyj wątki w dziale nerwica lękowa, a szczególnie ten, gdzie ludzie wyszukują sobie choroby, chodzą po wszystkich specjalistach jakich tylko się da i ostatecznie niczego nie znajdują. Hipochondria to nieodłączna paskuda nerwicy. Porozmawiaj z psychoterapeutą o ewentualnej farmakoterapii.
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

30-latka z nerwicą

przez monique88 13 lut 2015, 21:07
Tak zrobię.Dziękuję

Jak normalnie funkcjonować. pomocy

przez Andrew7826893 15 lut 2015, 01:10
Cześć. Byłem na swojej pierwszej wizycie u psychiatry. Stwierdził u mnie nerwice, lęk napadowy. Zanim zacząłem terapie przez około 1,5 miesiąca brałem 1mg Afobamu dziennie.

Teraz dostałem Mozarin 10mg. Przez pierwszy tydzień mam brać 0,75mg Afobamu i 5mg Mozarinu. Po tygodniu Afobamu 0,5 a Mozarin zwiększyć do 10mg.

Mam pytanie do tych co przechodzili ten lek. Czy to normalne czuć się fatalnie na początku. Odkąd stosuję dawkę jak wyżej wróciły mi cało dniowe uciski na klatke i duszności trwające cały dzień. Do tego czuje się strasznie zamulony i często dopada mnie lęk. Czy to normalne na początku kuracji tak jak to w moim przypadku ?

Spowodowałem dziś nawet wypadek samochodowy :(.

Mam jeszcze jedno pytanie często mam takie uczucie dławienia w środku jakby mnie coś zasysalo od środka. Nasila mi się to bardzo gdy się położe. Gdy tylko się położe co chwila czuje to zasysanie i do tego duszności, a to oczywiście powoduje lęk no i koło się zamyka.

Zjadłem już dziś 175mg Hydroksyzyny a te duszności i zasysanie nie odpuszcza. Szczególnie jak się położe to mnie chwytabco chwilę i jestem na granicy napadu paniki.

Co robić pomóżcie

Dodam, że jutro rano to będzie 3 dzień jak zmniejszyłem dawkę Afobamu i zacząlem vrać Mozarin

przez *Monika* 15 lut 2015, 04:05
Andrew7826893, Uczęszczasz jeszcze na psychoterapię?
Obrazek
Główny Moderator

przez Andrew7826893 15 lut 2015, 13:08
Myślałem właśnie o psycho terapii. Po prostu odkąd biorę ten Mozarin to wszystko się nasiliło ale podobno na początku brania może tak być.

przez *Monika* 15 lut 2015, 14:28
Andrew7826893, Tylko psychoterapia, a leki jako leczenie wspomagające.
Obrazek
Główny Moderator

przez Andrew7826893 15 lut 2015, 15:04
Ok dzięki za tydzień mam wizytę u psychiatry to porozmawiał z nim o tym.

przez kosmostrada 15 lut 2015, 15:14
Andrew7826893, Z mojego doświadczenia wynika, że na początku brania leku z reguły czujemy się gorzej. Przetrwaj okres "zakotwiczania" się, a będziesz u lekarza to powiedz mu o swojej reakcji, albo każe Ci jeszcze poczekac, albo zmieni lek. Trzymam kciuki! A propos wypadku to po wielu lekach nie wolno prowadzic, miej to na uwadze.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez Andrew7826893 15 lut 2015, 17:45
Dzięki za wsparcie. Ten psychiatra mówił, że po Afobamie w takiej ilości to jakbym jechał po 0,5L wódki, ale po Afobamie kompletnie nic nie czułem, a na tym Mozarinie całe dnie czuje się otępiały, zmęczony i mam problem z koncentracją. Po tym mozarinie naprawdę czuje się dziwnie za kierownicą, myślę, że ten wypadek to wlaśnie po tym leku. Jakbym miał problem z oceną odległości czy coś. Do tego mam zawroty głowy i nieraz obraz mi się rozmazuje.

Dziś jeśli chodzi o uciski i duszności jest trochę lepiej.

przez kosmostrada 15 lut 2015, 18:19
Andrew7826893, No widzisz, może już idzie ku lepszemu. :great: Jak tak się czujesz, nie jedź samochodem, bo stanowisz zagrożenie. A afobam, pod kontrolą lekarza odstawiaj, bo paskudztwo uzależnia. Powodzenia!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez Andrew7826893 15 lut 2015, 18:46
No właśnie odstawiam pod okiem psychiatry.

Pierwszy tydzień 5mg Mozarinu i 0,75 Afobamu ( brałem 1mg) a drugi tydzień 10 Mozarinu i 0,5 Afobamu. Teraz się czuję jakbym był na jakimś głodzie. Ręce mi się trzęsą, czuje się otęoiały niewiem co zrobic z rękami i cholerna senność. Masakra.

Jazdy niestety nie unikne, bo na codzień jeżdże ciężarówką.

Nerwica,zawroty głowy,derealizacja, ciągłe myśli o chorobie

przez meopp 16 lut 2015, 18:56
Witam mój problem jest taki ze dopiero 29 lutego mam wizyte u psychiatry,mam 22 lata,od miesciąca kiedy zaprzestałem całkowiecie pić alkoholu mam duzo dolegliwosci,tzw chyba zapijalem moje dolegliwosci alkoholem az do momentu ktore alkohol wywołał dwa razy wieksze objawy i nasilenie tych objawów.Głowne objawy to zmeczenie,sennosc,apatia,ZAWROTY GŁOWY OD RANA DO WIECZORA + DEREALIZACJA(CHYBA KAZDY WIE I NIE MUSZE JUZ MOWIC JAKIE TO UCZUCIE) a najbardziej jakby zamknołem sam w sobie sie w tej chorobie, wstaje z lozka mam zawroty glowy i do wieczora, czy jem obiad,czy biore prysznic wciac mysle co mi dolega i jak z tym walczyc tzw skupiam uwage na tej chorobie ktorą wlasnie napewno mi to pogarsza.Kto tez tak mial i jakie pierwsze kroki zrobil w tym? Biore tez atarax na poczatku chyba pomogl a pozniej juz nie.Jakby nie interesuje mnie życie na swiecie tylko jestem w tej chorobie zamkniety i ciagle mysli o niej i nic innego mnie nie interesuje czy rozmowa z kims bliskim itp.Czy to tez moga byc objawy depresji wlasnie zamkniecie sie w tej chorobie, albo to jest np nerwica natrect czy jakas fobia. Prosze o pomoc i jakie pierwsze kroki zeby nie myslec o tej chorobie.

-- 17 lut 2015, 13:18 --

Odswiezam

Sortuj wg