Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Zalatana23 19 lis 2013, 13:12
Witaj JD31!
Moja nerwica zaczęła się właśnie po śmierci mojego taty. Miałam wtedy jakieś 18 lat i dzięki dobrej terapii udało mi się z tego wyjść.
Niestety przy kolejnym ciężkim przeżyciu objawy wróciły i tak wracają i ustępują do dzisiaj.
Moja psycholog określiła to jako moją wyuczoną reakcję w sytuacjach z którymi nie umiem lub nie mogę sobie poradzić.
Twoje przeżycie mogło przyczynić się do nawrotu.
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

przez JD31 19 lis 2013, 18:42
Jak zacznę sobie sama tłumaczyć swoje dolegliwości, to dochodzę do wniosku, że to przez śmierć taty wszystko wraca, ale po jakimś czasie jakbym o tym zapominała i zaczynam myśleć nad chorobami, które wywołują takie objawy :(
Teraz też, siedzę przed kompem a wszystko mi przed oczami wiruje, jest mi niedobrze.
Różne choroby, zabiegi, operacje mam za sobą i muszę powiedzieć, że czegoś gorszego od napadu lekowego nie doświadczyłam :why:
Jakby mi ktoś obiecał, że po wyrwaniu wszystkich zębów bez znieczulenia to badziewie się ode mnie odczepi, to bym się zgodziła bez namysłu!!

przez Zalatana23 20 lis 2013, 15:09
To prawda, atak lęku/paniki to najgorsze z uczuć jakiego doświadczyłam. Wczoraj wieczorem dopadło mnie na fotelu u dentysty. Jakoś dotrwałam do końca ... Ledwo doszłam do domu :-(
Ale doszłam i przeżyłam po raz kolejny, choć myślałam, że teraz to już naprawdę coś mi się dzieje :bezradny:
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 21 lis 2013, 21:59
ja codziennie zaluje wielu rzeczy z przeszlosci,codziennie rozpamietuje dawne sytuacje,codziennie nie moge sie pogodzic z tym co przeszedlem i nadal przechodze.uczucia relaksu nie zaznalem od lat.nie mam pomyslu co z tym zrobic dalej.psychologowie i psychiatrzy nie pomagaja na tyle ile bym chcial.dla 27letniego mezczyzny to jest dramat nie móc pracowac , byc z zwiazku z kims,nie moc prowadzic samochodu.ciagla pustka i poczucie zycia bez sensu...
We Are The Champions 2016(L)

przez JD31 23 lis 2013, 18:39
Na poniedziałek zapisałam się do psychologa, zobaczymy co powie i jak mi będzie mógł pomóc. Liczę na jakiś cud:)
Dzisiaj czuję się fatalnie, mam mdłości i zawroty głowy od wczoraj, oczywiście już z 10 chorób sobie w związku z tym znalazłam, wiem, że to pewnie nerwy ale nic na to nie poradzę. Miała robione badania krwi ostatnio, anemii nie mam, neurolog mnie widział 3 lata temu też było ok, to samo laryngolog i okulista, więc tłumaczę sobie, że to nerwy, ale jakoś nie dociera:(

przez gosiulek 27 lis 2013, 09:31
Witajcie!
Chciałabym Wam opowiedzieć w skrócie historię mojej nerwicy...i trochę się wygadać...nerwowa byłam chyba od dzieciństwa....zawsze wszystko strasznie przeżywałam i analizowałam po wiele razy różne sytuacje...dzieciństwo nie było takie złe poza tym,że mój tata czasem miał ciągi alkoholowe i w domu były awantury.Mamy się bałam...była dla mnie często surowa i jej słowa często mnie raniły...nie mogłam koleżanek zapraszać do domu...i czasem czułam się odludkiem...pierwszy epizod zdarzył się kilka lat temu po śmierci mojej cioci,która niespodziewanie zmarła na raka...nie wiedziała,ze go ma bo była tylko przeziębiona...w międzyczasie chorowała na raka już moja mama i jej rodzona siostra...zachorowały w tym samym czasie...kilka lat mojego życia to szpital,chemioterapia mojej mamy i jej walka z chorobą,którą przegrała prawie dwa lata temu...dużo siły dawał mi wtedy mój mąż...
Zaczęło się od strasznego kołatania serca...pogotowie i nic...potem był kardiolog i holter i znowu nic...poszłam do lekarza rodzinnego który stwierdził,że to nerwica...przepisał xanax i pramolan...a po tych lekach myślałam,że zejdę...zmieniłam lekarza...miła Pani doktor przepisała mi seronil i jakoś się polepszyło...w międzyczasie były gorsze momenty ale jakoś tam było...od trzech miesięcy jest tragedia...budzę się rano z lękiem...miewam w nocy kołatania serca i drętwieją mi ręce... latem w gorący dzień miałam napad tężyczki i cała zdrętwiałam...zawroty głowy i uczucie duszenia i kluchy w gardle... boję się sama zostać w domu i z niego wychodzić...mam małe dziecko...czekam na wizytę u psychiatry,która będzie za tydzień.
Obrazek

przez magnolia84 27 lis 2013, 13:23
gosiulek, witaj.
Każdy z nas ma pewne "zaplecze", które przyczyniło się do takiej, a nie innej kondycji naszej psychiki. Musimy z tym walczyć. Nerwusków tu jak mrówków ;) Każdy się zmaga na swój sposób...
Bierzesz Xanax w czasie napadów lęku?
magnolia84

przez zima 27 lis 2013, 13:31
gosiulek, kazda reakcja ma gdzies swoj poczatek. nie przepracowalas jakiejs traumy najprawdopodobniej.

jak bedziesz walczyc mozesz wygrywac wojenki, ale ale calej wojny nie wygrasz. bestia, ktora nosisz w sobie chce Ci cos powiedziec czego Ty nie chcesz sobie uzmyslowić.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez gosiulek 27 lis 2013, 13:57
magnolia84 napisał(a):gosiulek, witaj.
Każdy z nas ma pewne "zaplecze", które przyczyniło się do takiej, a nie innej kondycji naszej psychiki. Musimy z tym walczyć. Nerwusków tu jak mrówków ;) Każdy się zmaga na swój sposób...
Bierzesz Xanax w czasie napadów lęku?

Nie byłam jeszcze u psychiatry i póki co wspomagam się ziołowymi tabletkami...ale za tydzień wizyta...
Obrazek

przez magnolia84 27 lis 2013, 14:03
Mam nadzieję, że dostaniesz dobry lek.
magnolia84

przez gosiulek 27 lis 2013, 14:27
magnolia84 ja też mam taką nadzieję,że mi to wszystko pomoże i jakoś z tego wyjdę chociaż trochę...
Obrazek

przez magnolia84 27 lis 2013, 14:28
wyjdziesz
tylko trochę cierpliwości
magnolia84

przez neon 27 lis 2013, 14:46
zima napisał(a):gosiulek, kazda reakcja ma gdzies swoj poczatek. nie przepracowalas jakiejs traumy najprawdopodobniej.

jak bedziesz walczyc mozesz wygrywac wojenki, ale ale calej wojny nie wygrasz. bestia, ktora nosisz w sobie chce Ci cos powiedziec czego Ty nie chcesz sobie uzmyslowić.

A tobie co mówi? :angel:
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Michał Drwał 28 lis 2013, 14:52
Witam mam pytanie czy kotoś z Was ma Ucisk w Głowie i biały osad na języku przy Nerwicy lękowej
Ostatnio edytowano 04 gru 2013, 23:47 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Sortuj wg