Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Marta Żurowska 08 paź 2013, 23:43
Wiem, bo mam takie doswiadczenie z moimi pacjentami, ze w sytuacji gdy lęk jest tak duzy, ze nie moga isc do psychiatry i na psychoterapie to najpierw lekarz do domu, a psychoterapia na samym poczatku via skype. Gdy leki juz dzialaja i pacjent jest po kilku sesjach gotowy na eksperymenty (bo jednak w atakach paniki to poznawczo-behawioralna psychoterapia przoduje) to zaczyna sie terapia w gabinecie.
Psycholog

przez Yakuzaboy 09 paź 2013, 13:11
Cześć.
Miałem podobny problem z kimś bardzo bliskim z rodziny. Taki stan spowodowany był bardzo traumatycznym przeżyciem. Ostatnie tygodnie przed udzieleniem pomocy osoba ta nie wychodziła z domu tylko leżała w łóżku + pseudo leki nie od psychiatry a od sąsiada, który jest lekarzem (ogólnym). Zapisywał estazolan itp - to bardziej na sen niż na taki stan.

Na przemian jeszcze z inną osobą z rodziny robiłem zakupy, płaciłem rachunki itp. Aż pewnego dnia postanowiliśmy z małżonką pomóc. Umówiłem się z psychiatrą i miałem termin ale osoba stwierdziła że nie jest psychicznie chora i nie potrzebuje takiej pomocy i, że sama sobie pomoże.

Następny termin przypadł dopiero po paru miesiącach. I wtedy na siłę zabrałem tą osobę. Że niby gdzieś jedziemy, że ja potrzebuję pomocy. Zabrało to razem z ubraniem się i umyciem jakiś cały dzień. Wieczorem pojechaliśmy do psychiatry. nie do mnie należy oceniać czy jest on dobrym lekarzem czy nie. Jest profesorem i ma bardzo dobrą opinię. Rozmowa wcale nie była długa. Zapisał leki. Pamiętam jak na mnie ta osoba krzyczała wtedy - masakra jakaś! Że co ja sobie myślę itp. Zostałem zbrukany!

I mijał czas - raz były górki raz doły - aż do wyrównania leków. Dodatkowo także była wizyta u psychologia i terapia. Pamiętam, że była to rewolucja w życiu tej osoby. I tak do końca nie wróciło wszystko do normy ale może ta osoba pracować, jeść, spotykać się z ludzmi - poznał też partnerkę - a ma ok 70 lat:)

Kosztowało to pracy całej rodziny, zdrowia jednej osoby. Krótko - pacjent nie tak jak ty - on nie chciał się leczyć - Ty chcesz! Jemu tak było dobrze - raz usłyszałem tylko dziękuję. Ale nie robiłem tego dla dziękuję. Teraz i tak przypisuje sobie zasługi sobie, że sam z tego wyszedł itp. Nie pamięta juz jak swa lata leżał w łóżku.

Moim zdaniem, przy wsparciu żony i rodziny jesteś w stanie normalnie funkcjonować. Po poście widać, że bardzo chcesz być zdrowy! Że Ciebie to męczy! Jest przecież żona, praca, rodzina. Nie gadaj o samobójstwie! Nie jestem w stanie poczuć tego co Ty czujesz- musi być bardzo źle ale od tego są inni aby pomóc! Idź na terapię. Przemóc się - poproś żonę o pomoc! Pamiętaj, że nie jesteś sam! Na początku będzie bardzo ciężko! Nie tylko Ty tak masz!

Zrób to - ogarnij się nawet jak będzie to kosztować Ciebie bardzo dużo wysiłku. dla siebie, dla rodziny. Wiem po poście jaki napisałeś, że dasz radę. Napisz tylko kiedyś jak poszło i że wysiłek się opłacał!!

Pozdr.
Ostatnio edytowano 09 paź 2013, 19:04 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z powodu dubla postu autora

Zyć w spokoju, czy narażąc sie na stres

przez wieslawpas 12 paź 2013, 14:23
Co pokazują Wasze doświadczenia, jest lepsze w wyjcu z nerwicy - życie w spokoju, to znaczy nie podejmowanie działań, które wygenerują
stres? Przykładowo siedzenie w mieszkaniu, oglądanie TV i tak dalej w celu przeżycia spokojnego dnia? Czy podejmowanie "wyzwań" na przykład
pójście do pracy po dlugotrawalej nieobecności, wyjazd do znajomych którzy mieszkają gdzieś dalego. Wiecie co mam na mysli - takie przkraczanie
wlasnych ograniczeń, kosztem nerwów i roztrzęsienia pożniej.

Dużo ostatnio zmieniam i podejmuje takich "wyzwań", ale po każdym mam roztelepane nerwy. I wtedy myślę sobie po co mi to było.
lepiej było spokonie siedzieć w domu. Z drugiej strony, człowiek chciałby też jakoś normalnie funkcjonowac.

Zawsze mam taki dylemat z tym. Co bardziej pomoże się wyleczyć ten spokój, czy te nerwy?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 12 paź 2013, 14:33
wieslaw

Czy czasem Ciebie leki (paroksetyna chyba?) tak nie nakrecaja na te nerwy? Kiedys tak nie miales?

przez hania33 12 paź 2013, 14:37
lubudubu, wieslawpas, już chyba bierze inny lek..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Siding Spring 12 paź 2013, 14:39
Rozumiem...moze to ciągle objawy odstawienne? SSRI nie schodza w 2-3 tyg z organizmu. Nie wierzcie do konca lekarzom. No chyba ze braliscie bardzo krotko..

przez hania33 12 paź 2013, 14:40
wieslawpas, Nie gniewaj eis , ale również zauważyłam , ze odkąd bierzesz inny lek jesteś bardziej nerwowy..

-- 12 paź 2013, 14:41 --

lubudubu, jak np , bierze się 2 miesiące , co może się dziać?

Obrazek

przez Siding Spring 12 paź 2013, 14:46
To zalezy jakie mialas skutki uboczne podczas brania. Jezeli dokuczaly Ci dosyc silne objawy jak problemy ze wzrokiem, bole miesni , zmeczenie miesni, sennosc i zawrotoy glowy, nerwowosc, silne pobudzenie na przemian z sennoscia a pomimo to zaciskalas zęby i bralas dalej to po odstawieniu te skutki moga chwilowo nasilic sie a potem bedzie stopniowo malec ale tak jak pisalem. Im dluzej brane leki tym wieksze prawodpodobienstwo , że czlowiek bedzie sie meczyl dluzej po odstawce.

No ale jak obecnie zyjesz i nie narzekasz na uboki po lekach to odstawienie chyba nie bedzie az takie zle ale jest mozliwosc ze skutki uboczne troche potrawaja...

Juz nie raz zabieralem sie , zeby wyskrobowac post krytykujacy ssri ale jakos brakuje czasu . Moze nawet nie czasu a chęci bardziej;/

przez hania33 12 paź 2013, 14:49
lubudubu, Ja najgorzej z tymi mięśniami miałam ..czasem zdarza się jeszcze czasem.

-- 12 paź 2013, 14:52 --

Ponieważ ja myślę o przestaniu brania paro, a brałam ok . 2 miesięcy ...zobaczę jak to będzie..najlepiej czuje się , jak nie ma jej w organizmie.

Obrazek

przez Siding Spring 12 paź 2013, 14:53
Długo juz bierzesz? Podejrzewam , że skutki uboczne nie sa dla Ciebie az tak dokuczliwe skoro konytnujesz terapie?

ps..

doczytalem druga częsc Twojej wypowiedzi..Dlugo bierzesz wiec nie masz co liczyc ze bedzie w tej kwestii lepiej. Skoro gorzej czujesz sie na paroksetynie to chyba nie ma sensu dalszego jej brania?

przez hania33 12 paź 2013, 14:58
Jestem spięta , mam jeszcze czasem drżenie mięśni , to mnie wkurza najbardziej.

Obrazek

przez Siding Spring 12 paź 2013, 15:00
Co lekarz na to? ...Pewnie jakis rozluzniacz chcial zapisac?:)

przez hania33 12 paź 2013, 15:02
lubudubu, Lekarz by kazał przestać brać , lecz nic innego by nie zapisał...on jest idiota.

Obrazek

przez Siding Spring 12 paź 2013, 15:05
No i slusznie chyba mowi? Skoro gorzej czujesz sie na paroksetynie to lepiej odlozyc.

Idiota bym go jeszcze nie nazywal:P

Sortuj wg