Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Bubu89 03 wrz 2013, 20:30
Przepraszam, chodzi o lęki.
Chodzi mi głównie o to czy podejmowanie ryzyka w stresujących sytuacjach może w jakiś sposób pogorszyć mój stan, spowodować np omdlenie itp czy raczej powinienem się przełamywać.

przez hania33 03 wrz 2013, 20:33
Bubu89,

Witaj

Wszystko może się zdarzyć...w nerwicy lękowej , bierzesz leki? Chodzisz na psychoterapie?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez 0Rh+ 03 wrz 2013, 20:34
Bubu89, A już myślałem ,że chcesz na zjeździe jednej znanej partii propagować idee tej drugiej ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 03 wrz 2013, 20:34
0Rh+, :D

Obrazek

przez Twoja_Cisza 03 wrz 2013, 20:38
Bycie bohaterem swojego życia to akt odwagi.... próbuj.

przez Bubu89 03 wrz 2013, 21:00
Nie biorę leków ani nie chodzę na psychoterapię.
Jesteś świeżo po wizycie u neurologa a za miesiąc mam pierwsza wizytę u neuropsychologa.
A już myślałem ,że chcesz na zjeździe jednej znanej partii propagować idee tej drugiej

W sumie można było mój post zrozumieć też w taki sposób:D

przez 0Rh+ 03 wrz 2013, 21:35
Bubu89, Lęki leczy się po przez dozowanie sytuacji , motywów przynoszących lęki . Warto robić to pod okiem fachowca. Powodzenia.

przez PoznacSiebie 03 wrz 2013, 21:39
Chodzi mi głównie o to czy podejmowanie ryzyka w stresujących sytuacjach może w jakiś sposób pogorszyć mój stan, spowodować np omdlenie itp czy raczej powinienem się przełamywać.

powiadają że lęki trzeba przełamywać :8):
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez wieslawpas 03 wrz 2013, 22:16
Witam,

Chcialem zapytac czy znacie jakis lek albo inna metode radzenie sobie z napieciem?
Nie mam na mysi lęku.

Pozdrawiam

Wieslaw
Ostatnio edytowano 20 wrz 2013, 20:46 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez Kalebx3 03 wrz 2013, 22:17
Chcialem zapytac czy znacie jakis lek albo inna metode radzenie sobie z napieciem?
Nie mam na mysi lęku.

Ha ! Pytanie za 100 punktów .
Podpinam sie i nie liczę ,że ktoś mi pomoże w tym co męczy mnie od dzieciństwa >>>Znikam.
Było juz tyle pomysłów,że nawet nie zliczę.
Może joga , weganizm ? Tyle odpowiedzi co ludzi>
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez hania33 03 wrz 2013, 22:21
Czasem masaż jest bardzo dobry, muzyka relaksująca..chociaż z nasza nerwica trudno do końca wygrać,, :(

Obrazek

przez bercik1910 04 wrz 2013, 14:54
Witam! Mam 21 lat i moj problem pojawil sie okolo 2 lat temu w skrocie co sie wydarzylo i jakie sa objawy : a wiec 2,3 roku temu poznalem cudowna dzieeczyne wszystko bylo swietne kazdy dzien byl super! Skoczylem szkole poszedlem do pracy pracowalem tylko na noce 24 do 8 wstawalem.o.kolo 14 zeby juz spotkac zir z moja dziewczyna. W wyniku tego wytrzymalem tam jakies 3 miesiace az nagle doslownie z dnia na dzien wielki atak paniki i leku! Z kazdej strony chcialem krzyczec i plakac jednoczesnie... Po tym ataku ani spac ani nic a do pracy trzeba isc wiec poszedlem to byl najgorszy.dzieb w moim zyciu! Wszystko mnie stresowalo! Nie wiadomo co ale caly czas bol brzucha kolatanie serca drzenie rak placz caly czas chcialem plakac! Nie moglrm spac ani.jesc... Tylko sam ze soba w glowie gadalem co.moze byc przyczyna i stwierdzilem ze moze to cos nie tak z dziewczyna bo to z nia caly czas.sie widuje... I w tym samym momecie jak o tym pomyslalem jak grom zjasnego nieba przyszla mysl ze ja nie.kocham... nie moglem sie pozbyc tej mysli za wszelka cene sie staralem nic! Zrezygmowalem z pracy wiec siedzialem w domu i caly czas myslalem caly czas czulem bol brzucha i.wielki stres! Zerwalem z nia ( mysl ze ja nie kocham dala za wygran) ale to.nie przynioslo zadnego pozytywnego skutku! Te same nerwy te same bole i.myslenie o.niej jak bym stracil cos najwazniejszego po tygodniu spotkalen sie z nia wszystko jej wytlumaczylem i doszlismy do wniosku ze nalezy isc do psychiatry. Wizyta za 3 tyg w miedzy czasie poszedlem do lekarza piereszego kontaltu po cos na sen bo caly czas nie spalem dostalem melatonine i piereszej nocy przespalem cala noc. Rano czulem sie lepiej duzo lepiej ale stres pozostal i te mysli o milosci mojej do niej. Po wizycie u psychiatry uslyszalem ze to nerwica lekowa przepisala hydroksyzyne i elicee po wzieciu hydro objawy sie tonowaly byly malutkie i.mysli tez byly slabsze i szybko przemijaly. Po 3 tyg ulga budze sie rano nie ma bolu brzucha nie ma tych musli.jest.cudownie jeszcze przez misiac bralem elicee hydro bardzo zadko a pozniej w ogole rowniez zapominalem o elicee i genialnie wymyslilem ze jestem zdrowy i koniec z prochami. Nie bralem nic i caly czas bylo dobrze nie.bylo tej mysli o braku uczucia az do zimy czyli jakies 6 miechow pozniej i znowu wszystko identyczne! Ta sama mysl ten sam stres brak ochoty na nix czy w domu czy w pracy caly czas stres i.najgorsza ta mysl. Po miesiacu dalem rade sobie wmowic ze to przez pogode i jakos.zima zeszla jeden dzien lepszy drugi gorszy co jakis czas ta mysl o niekochaniu i az do dzis tak mam. Jednak 2 tyg temu na wakacjach padl mi samochod co wywolalo stres masakryczny i od 2 tygodni tylko mysle o tym uczuciu do niej znowu dni sa bardzo zle placze i w ogole nie mam na nic ochoty jak jest przez chwile lepiej i pomysle ze widze.sie z dziewczyna to xnowu stres co to moze byc drodzy koledzy i kolezanki? Czemu w zle dni jest ta mysl a w dobre jej nie ma? Mial ktos podobnie? Czemu mysle akurat o uczuciu do niej a nie np. O przyjazni z kolega? Prosze o jakas pomoc rade prosze...
Ostatnio edytowano 20 wrz 2013, 20:55 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Moje problemy - psycholog czy już tylko psychiatra i leki?

przez Luluu 10 wrz 2013, 05:07
I co, zapisałeś się do lekarza? Zainteresowałeś mnie swoją historią i czekam aż napiszesz co u Ciebie. :D

przez gargul 12 wrz 2013, 21:14
wieslawpas, mi pomaga zmiana otoczenia. Spakuj się i wyjedź z rodziną za miasto. Na małą wędrówkę. Jak nie masz z kim wyjechać to możesz nawet sam, ale w takim przypadku lepiej żebyś miał się czymś zająć, na czymś się skupić (np. muzyka).
Najlepszą metodą jest wypad gdzieś na weekend do małego hoteliku. Jest już poza sezonem i ceny potrafią być na prawdę zaskakująco dobre. Przy okazji można pozwiedzać, czy udać się na masaż.

pozdrawiam
gargul
pozdr, gargul
----------
Stres? Wpędzanie się w chorobę, głupotą innych...

Sortuj wg