Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez lew 17 lis 2012, 19:18
jasaw,
U psychologa nie ale u psychiatry. Jestem z małego miasta i nie wiem czy jest u nas jakaś psychoterapia. Po za tym to raczej jest kosztowne a ja kasy nie mam. Pozostaje mi wierzyć w siłę psychotropów. Może jak lekarstwa pozwolą mi stanąć trochę na nogi to poszukam jakiejś psychoterapii.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez jasaw 17 lis 2012, 20:28
lew, ja chodzę na psychoterapię w ramach NFZ, też nie stać byłoby mnie na prywatne wizyty, jestem rencistką. Warto poszukać w internecie, bo są prywatne ośrodki, które mają podpisane kontrakty z funduszem. Kiedy już będziesz w odpowiedniej formie, zainteresuj się tym..szczerze polecam... :D

-- 17 lis 2012, 20:30 --

Czy próbowałeś wyciszać się korzystając z relaksacji??? Jeśli będziesz zainteresowany, mogę wysłać Ci kilka linków na pw, do wyboru...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez lew 18 lis 2012, 01:28
jasaw,
Możesz wysłać te linki jak najbardziej z ciekawością przejrzę.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 18 lis 2012, 01:33
lew, zajrzyj na pw :D :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez maria06 19 lis 2012, 16:57
Trace nadzieje,że kiedyś wyzdrowieje. Czuje jakbym była na skraju przepaści. Nie poddaje się,walczę,ale..chęci w moim przypadku to niewiele. W jaki sposób odzyskać w sobie radość?????chęć do życia???

Czy ktoś chorując na podobne zaburzenie może powiedzieć mi,że można z tego wstać na nogi??
Dążenie do wol­ności jest wielką siłą człowieka. Antoni Kępiński

przez kejtino 20 lis 2012, 09:17
mam juz dosc tej choroby, juz nie mam sil z nia walczyc. nic sama nie jestem w stanie zrobic bo sie boje, nie moge jak kazda inna kobieta wyjsc z domu pochodzic po sklepach. chciala bym juz wrocic do normalnosci.

przez cinka 20 lis 2012, 20:23
ja staje na nogi...dzięki lekom z bardzo podłego stanu.

secretladykkk, tylko co bedzie po ich odstawieniu?juz raz to przerabiałam...:(

przez Goguś 26 lis 2012, 20:45
Witam. Mam pytanko.
Od roku... być może ponad roku leczę się na nerwicę lękową... Biorę już gdzieś z 11 miesięcy Parogen. Dawka 40MG dziennie. Stan mojej nerwicy lękowej znacznie się poprawił, nie odczuwam już prawie żadnych lęków... Niestety zawsze musi być jakieś ale... Od pół roku weszły mi natręctwa... Wszystko sobie zapisuje w telefonie co mam w danym dniu zrobić bo jak zapomnę o jakieś rzeczy to łapie mnie lęk(nie duży ale łapie) oraz straszne rozdrażnienie. I tak to lepsze niż nerwica lękowa bo idzie z tym żyć...
Mój psychiatra mówi że to przejściowe i mi przejdzie za jakiś czas, ja jestem zdania że to od leków lecz psychiatra twierdzi że zdecydowanie nie...

A więc mam dwa pytanka:
1. Wybieram się teraz na studniówkę... Czy jest możliwość wypicia jednego piwa lub drinka? Jak coś się stanie to skutki będą trwałe czy po prostu będę zkacowany na nastepny dzien? Przypomnę że odkąd mam nerwice nie wypiłem ani jednej kropli alkocholu...
2. Czy miał ktoś kiedyś do mnie podobną sytuację lub słyszał o takiej? Że z nerwicy lękowej się wyleczył i weszły mu ciul wie skąd natręctwA?

Pozdrawiam :)
I właśnie to jest najgorsze w tym wszystkim, Czekanie...

W sumie to jest takie pytanie retoryczne, bo tak na prawdę nikt nie wie czy coś Ci pomoże...

przez kamilwin 26 lis 2012, 21:39
Goguś Ja odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie podejdę do sprawy trochę od dupy strony, ale tak się zastanawiam - jaki jest sens picia jednego drinka albo piwa? ;) Ja to jak piję, to piję. Jak nie piję, to nie piję ;) Reasumując, jak miałbym wybierać między wypiciem jednego drinka i strachem przed jakimiś komplikacjami, a nie piciem alkoholu i brakiem tej obawy, to wybrałbym to drugie.

Dobrej zabawy na studniówce życzę!
"Sztuka Zarządzania Strachem"

Mój Lęk - czy tylko ja tak mam?

przez Pomocy77 29 lis 2012, 23:30
Witam!

Mój lęk to paniczny strach przed śledzeniem, inwigilacją itd...
Walczę z nim od ok 10 lat, do tej pory jakoś dawałem sobie radę, ale
niestety ten miesiąc jest najgorszy od wszystkich jakie przeżyłem...
Boję się panicznie tych którzy mnie śledzą...

Przyznam się że kiedyś po zawodzie miłosnym, wpadłem w złe towarzystwo...
pojawiły się substancje psychoaktywne, które najprawdopodobniej przedawkowałem czyli
brak kontroli nad sobą itd...Wycofałem się z tego gdy zauważyłem że źle to na mnie działa,
niestety było za późno, teraz mam lęki, fobie, paniczny strach...

Czy jestem sam z taką przypadłością?
Spotkaliście się z podobnymi przypadkami?

Pozdrawiam!

przez ylva 02 gru 2012, 00:17
Nie wiem, czy ktoś mnie tu jeszcze pamięta, czy nie. Od kilku m-cy mam diagnozę. Ci, którzy radzili, żeby przestać robić badania, źle radzili ;) Mam przewlekłą boreliozę. Od kilku m-cy się ostro leczę. Różne objawy zaczęły znikać już w pierwszych 2 tygodniach przyjmowania leków. Antybiotyki usunęły rzekomą nerwicę serca, rzekomą nerwicę żołądka...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez Babilon 04 gru 2012, 07:51
szukaj pomocy u psychiatry. Ja tuz już sporo na forum podobnych przypadków czytałam więc na pewno nie jesteś z tym sam.

przez Saraid 04 gru 2012, 08:36
Pomocy 77 chodziles na terapie?
Saraid

przez Artex 04 gru 2012, 23:08
Piszę w imieniu mojej Mamy , która choruje na nerwicę lękową. Główne objawy to lęki (bez przyczyny),brak apetytu (uczucie sytości i zablokowania przełyku) zdezorientowanie , przyspieszone bycie serca oraz podwyższone ciśnienie.Te objawy nasilają się zwłaszcza nad ranem po przebudzeniu.
Obecnie Mama przyjmuje parogen (1/2 tabletki rano) oraz po 1 tabletce Miansecu popołudniu i wieczorem.

W związku z powyższym mam kilka pytania :

Czy przyjmowane leki mogą powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego oraz brak apetytu? Czy są to objawy towarzyszące tej chorobie?
Czytając forum na ten temat przeważają opinie że przy tym schorzeniu ciśnienie może się obniżać.

Miansec Mama przyjmuje od prawie 2-óch miesięcy , natomiast Parogen od 6 dni - prośba o informacje czy obecnie odczuwalne nasilenie wyżej wymienionych objawów związane jest początkowym etapem leczenia tymi lekami i ustąpi po dłuższym okresie (jakim?) zażywania i ich prawidłowego przeciwdziałania chorobie? Czy nasilone objawy świadczą o złym działaniu tych leków?

Liczymy na Waszą pomoc - zwłaszcza osób , które leczyły/leczą się przy pomocy tych 2-óch leków.

Pozdrawiamy i czekamy na odpowiedzi..
Ostatnio edytowano 11 gru 2012, 02:37 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Sortuj wg