Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez pysiunia 02 wrz 2012, 22:22
SmugaCienia napisał(a):Nerwica zaczęła się u mnie po śmierci mamy gdy miałam 11 lat, czyli trwa już lat 7. Zostałam w domu sama z ojcem alkoholikiem.
Zaczynało się od tego, iż wydawało mi się, że widzę dziwne postacie, że bałam się zostać sama w domu, bałam się sama spać, pójść sama do łazienki, generalnie bałam się wszystkiego. Później porzuciłam to w zapomnienie, w wieku 14 lat zorientowałam się, że jestem lesbijką, spotkałam się z akceptacją u rodzeństwa jednakże nie akceptowałam siebie samej. Miałam myśli samobójcze jednak nie chciałam umierać i od tego czasu wszystko się rozkręciło. Zaczęłam mieć lęki, że na prawdę umrę, chodziłam po szpitalach, neurologia, kardiologia, guz mózgu, może rak, może chore serce, mdlałam, bałam się wychodzić z domu, wymiotowałam. A ojciec dalej pił. jako 14 latka musiałam go ze schodów zbierać i wstydzić się przed sąsiadami. Jednak nadal wszystko bagatelizowałam. Na terapie się zdecydowałam gdy zaczęłam bać się snu. Nie chciałam spać, bo byłam pewna, że umrę, jeszcze do tego natręctwa, poczucie winy za picie ojca, chodzę na terapie od 2 miesięcy do bardzo dobrej psychoterapeutki, zastanawiam się czasem ile trwać jeszcze będą te lęki. Chciałabym mieć to wszystko z głowy i żyć tak jak większość moich rówieśników. Może kiedyś się uda.

SmugaCienia, na pewno kiedyś uda Ci się to i będziesz szczęśliwa.
Jesteś w trudnej sytuacji rodzinnej, nie mając mamy a w domu ojciec alkoholik. Nic dziwnego, że masz dolegliwości nerwicowe.
Możesz jednak już teraz zrobić coś dla siebie samej, coś co zaprocentuje w przyszłości i sprawi, że będziesz czuć się lepiej.
Przede wszystkim musisz pokochać siebie - taką jaką jesteś, bez warunków :-)
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez SmugaCienia 03 wrz 2012, 15:54
Kika7, dziękuję za dobre słowo;) Racja, muszę pokochać siebie, może kiedyś się uda, bo podobno jeśli nie kochamy siebie - nie jesteśmy w stanie pokochać kogoś innego. Zatem zabieram się do pracy nad sobą;)
"Poszukiwanie to wszystko w co wyposażono nas. Odnawianie w duchu dobrych myśli, zachowań"

przez pysiunia 03 wrz 2012, 22:49
SmugaCienia napisał(a):Kika7, dziękuję za dobre słowo;) Racja, muszę pokochać siebie, może kiedyś się uda, bo podobno jeśli nie kochamy siebie - nie jesteśmy w stanie pokochać kogoś innego. Zatem zabieram się do pracy nad sobą;)

Drobnostka :-) jesteśmy tutaj po to, by sobie pomagać :-)

Tak, jeśli pokochasz siebie - poczujesz własną wartość.
Bądź dla siebie dobra, nie krytykuj siebie. Staraj się zaakceptować siebie taką, jaką jesteś.
Na pewno oprócz wad masz wiele pozytywnych cech.
Nikt z nas nie jest idealny.

Jesteś młodą osobą, życie dopiero przed Tobą.
Jeśli chodzisz na psychoterapię do dobrego terapeuty i jesteś zmotywowana - to poprawa samopoczucia murowana.
Ozdrowienie nie przychodzi natychmiast. Jest to proces, na którego wyniki trzeba poczekać.

Szkoda życia na zamartwianie się. Jeśli nie ma Cię kto kochać - DZIAŁAJ - pokochaj samą siebie ;-)
Zobaczysz, wtedy inni będą mieć inny stosunek do Ciebie.
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SmugaCienia 05 wrz 2012, 21:15
Kika7 Ileż motywujących słów, raz jeszcze dziękuję;) Problem, lub nie problem ale jestem w związku i w tym względzie jestem szczęśliwa, jednak nie potrafię zrozumieć jak można mnie kochać, może kiedyś do tego dojdę;)
"Poszukiwanie to wszystko w co wyposażono nas. Odnawianie w duchu dobrych myśli, zachowań"

przez agulka24211 06 wrz 2012, 15:49
czesc jestem tu nowa mam na imie agnieszka mam 28 lat dwojke dzieci i kochajacego meza tez choruje na nerwice lekowa od 2 miesiecy i juz mam dosc tej choroby nie wiem co robic moje lęki polegaja na tym ze cały czas boje sie ze dostane ataku serca lub ze jestem chora na serce a to dlatego ze dopadły mnie nerwobole czyli kłucie w mostku lub bol w klatce piersiowej byłam u lekarza zrobili mi EKG oraz Usg serca zrobili mi wszystkie badania i wszystko wyszło w porzadku lekarz stwierdzil nerwice i przepisal mi lek chydroxyzyne ale ja sie boje tego brac bo mysle sobie ze jezeli to serce to po tych lekach jeszcze gorzej sie poczuje no ale jak bylam u lekarza to on mi powiedzial ze to tylko moja nerwica i moje lęki przed tym miałam bardzo mocne ataki nerwicy czyli bol w klatce piersiowej szybkie, bicie serca dusznosci takie objawy jak przy zawale serca pojechalam na pogotowie tam powiedzieli ze o serce nie mam co sie bac bo jest zdrowe nie raz mam kłucia w mostku i bol plecow i juz mysle ze to od serca nic mi sie nie raz nie chce tym bardziej sie boje jak jestem sama w domu maz w pracy dzieci do szkoły wtedy mam takie mysli ze nie moge sobie z tym poradzic a do tego doszly nudnosci i brak apetytu bylam z tym u lekarza powiedzial ze to sa objawy nerwicy i ze to narmalne w takim stanie nie mam sie komu wyzalic na ten temat mam nadzieje ze sobie tutaj popiszemy i nie bede soma z tym problemem pozdrawiam

przez pysiunia 06 wrz 2012, 21:25
agulka24211 napisał(a):to sa objawy nerwicy i ze to narmalne w takim stanie nie mam sie komu wyzalic na ten temat mam nadzieje ze sobie tutaj popiszemy i nie bede soma z tym problemem pozdrawiam

Cześć Agulka
Skoro na pogotowiu oraz lekarz, u którego byłaś powiedzieli Ci, że to nerwica - więc na pewno cierpisz na nerwicę.
Ona "daje" bóle w klatce piersiowej. Wydaje się nam, że to stan przedzawałowy.

Napisałaś, że cierpisz na nerwicę lękową. Czy lekarz postawił Ci taką diagnozę ?
Jeśli nie możesz sama funkcjonować, a masz dzieci - radziłabym brać lekarstwo, które złagodzi objawy nerwicy.

przez agulka24211 07 wrz 2012, 09:37
tak moj lekarz rodzinny powiedzial ze mam stany lekowe i przepisal mi chydroxyzyne ale ja jej nie biore bo sie boje pare razy mialam robione ekg i tez nic nie wyszlo powiedzieli ze serce mam zdrowe ale ja sie caly czas boje ze to jest serce

przez pysiunia 07 wrz 2012, 12:11
agulka24211 napisał(a):ja sie caly czas boje ze to jest serce

Po cóż zamartwiać się?! Lepiej zrobić badania i zobaczysz.

przez agulka24211 07 wrz 2012, 12:50
robiłam ekg oraz usg serca byłam u kardiologa i wszystko jest ok badania z krwi tez mam dobre

przez pysiunia 11 wrz 2012, 16:17
agulka24211 napisał(a):robiłam ekg oraz usg serca byłam u kardiologa i wszystko jest ok badania z krwi tez mam dobre

Z tego wniosek, że pewnie jest tak, jak powiedział lekarz z pogotowia.

przez agulka24211 14 wrz 2012, 08:40
witam mam pytanie czy ktos z was bral lek o nazwie PRAMOLAN :-|

przez Kuba92 14 wrz 2012, 22:42
Witam!!

Chciałbym się dowiedzieć jak, czy można się wyleczyć z nerwicy ? Czyli? Za pomnieć co było wcześniej a zacząć żyć teraz od nowa bez nerwów ? Nie chce opisywać moich problemów bo jest ich bardzo dużo. Od jakiś 10 lat mam nerwy a mam dopiero 20 lat i na dzień dzień dzisiejszy jest co raz gorzej. Co byście polecili ? Jakieś może leki bez recepty ? Bo udanie się do lekarza to nie jest dobry pomysł jak dla mnie.
Mam takie problemy:
Bez senność
Ciśnienie
szybsze bicie serca
bóle żołądka
Zawroty głowy
ból głowy
Zmęczenie
itp....

przez New-Tenuis 14 wrz 2012, 22:55
Kuba92, idź do psychoterapeuty, psychiatry.

A bez recepty: melisa, kozłek lekarski, Neospasmina, Nervosol.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez pysiunia 14 wrz 2012, 22:56
Kuba92, Warto wiedzieć, że nerwica to choroba emocji. Polega na wewnątrzpsychicznym konflikcie między świadomymi i nieświadomymi tendencjami. Jest uwarunkowana nieświadomymi problemami, nad którymi chory nie panuje. Terapia nerwic jest często trudna i długotrwała.

W leczeniu nerwicy pomocna jest farmakoterapia /niweluje objawy/ i psychoterapia /likwiduje przyczyny nerwic/.
Bardzo pomocna jest terapia poznawczo-behawioralna.
Najlepiej jest swoje zdrowie powierzyć specjaliście. Bardzo ważne są spotkania z psychologiem.

Sortuj wg