Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez blackbird 06 cze 2012, 17:35
booboo, Patrycha23, dzieki za szybki odzew.
Patrycha23, co bralas w przeszlosci ze wyciszylo te objawy?

-- 06 cze 2012, 16:37 --

klaudia24, to straszne :( wspolczuje bardzo .

przez Patrycha23 06 cze 2012, 17:39
felipewwa, tak właśnie jest paradoksalnie ataki przy nerwicy lękowej najczęściej nie mają nic wspólnego z sytuacją w której się pojawiają. Zazwyczaj jest tak, że dotyka Cię i zaskakuje wtedy kiedy najmniej sie tego spodziewasz.

-- 06 cze 2012, 17:47 --

blackbird, brałam już to samo co teraz - paroksetynę.
In my mind there's something strange that I can't change..
.... .... ....
Największe wyzwania życie stawia przed najsilniejszymi!

F41.0

przez *Oleńka* 06 cze 2012, 19:56
klaudia24, niestety życie już takie jest, że nie znamy dnia ani godziny kiedy przyjdzie i na nas czas, taka jest kolej rzeczy, bardzo smutna, bardzo bolesna - ale to jest częścią życia :( Tak jak różne choroby, na które zapadamy my i nasi bliscy, trzeba być silnym w takich chwilach i wierzyć w to, że będzie dobrze, pamiętaj, że nadzieja umiera ostatnia ! Lekarze nie są nieomylni, już nieraz można było się o tym przekonać ! Pamiętaj bądź silna, wspieraj bliskich, nie poddawaj się nerwicy ! Z autopsji wiem, że organizm w tak ciężkich sytuacjach potrafi niesamowicie chronić nasz mózg - zapewne są to jakieś mechanizmy obronne organizmu ! Bądź dzielna ! Pamiętaj będzie dobrze !
*Oleńka*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez felipewwa 06 cze 2012, 20:28
Patrycha23, Tak właśnie myślę większość moich objawów bądź ataków nadchodzi w zupełnie niestresogennych sytuacjach.

blackbird, tak u mnie też występuje nadwrażliwość a zwłaszcza na dźwięki.

Słuchajcie, pomimo, iż są takie dni, że czuje się przez cały dzień w miarę dobrze co dla porównania jeszcze w kwietniu mi się w ogóle nie zdarzało wręcz co dzień czułem się nie najlepiej to ostatnio dopadł mnie atak o, którym wcześniej pisałem i towarzyszył mu ból głowy, uczucie jakby mi ktoś naciskał na tył bądź przód głowy, trzymał się jeszcze następnego dnia później już było lepiej ale kiedy ostatnio miałem w pracy kocioł i podjąłem duży wysiłek bół wrócił. Wprawiło mnie to ostatnio w taki niepokój, że znowu mam uczucie miękkich nóg(słabość) i pocą mi się dłonie czyli ogólnie łapie mnie lęk. Ktoś z was może zmagał się z dziwnym uczuciem bólu głowy ?

przez Adam Smith 06 cze 2012, 20:48
felipewwa, Z bólem głowy i z setką innych objawów przyszło mi się zmagać , a wszystkie ustąpiły na terapii gdy zrozumiałem błędne koło lęku , który wywołuje tak dokuczliwe objawy somatyczne ;)
Adam Smith

przez felipewwa 06 cze 2012, 21:05
Wiem, że trochę marudzę ale po prostu ostatnio uczucie słabości jest wyjątkowo silne/dokuczliwe i o ile z lżejszym sobie dawałem rade to ostatnio już po prostu łapie mnie załamka bo myślałem, że to idzie ku lepszemu a już te dziwaczne i pojawiające się również przy wysiłkach "uciski na głowie" to "wisienka na torcie" mojego zdegustowania i podirytowania dolegliwościami. czy nie mogę po postu być zdrowym gościem :P ?

przez Adam Smith 06 cze 2012, 21:11
felipewwa, Możesz być i będziesz , ale tu potrzebna jest ciężka praca nad sobą , więc się nie martw , nawet o te uciski , bo je też miałem , a przeszły wtedy , kiedy przestałem się ich bać i się nimi przejmować ;)
Adam Smith

przez felipewwa 09 cze 2012, 16:52
Co racja to racja, chociaż ja wole te 17 stopni niż np. 32. Ogólnie jak mam jakieś wzmożone dolegliwości nerwicowe przez jakiś okres to wole brzydszą pogodę. nie wiem jak wy :)

przez Iwonka1981 11 cze 2012, 15:31
Dołączam się i podpisuje pod tym obiema rękoma. Kiedy jest gorąco na dworze bywa, ze czuję się jak w piekle. Osaczona, niezdolna do podejmowania decyzji i dopada mnie taka beznadzieja, jakich mało. Za to kiedy jest chłodniej na dworze, siadam spokojna do komputera, nie czuję presji za to takie dziwne ale za to bardzo przyjemne uczucie bezpieczeństwa. Teraz w sumie nie łykam już żadnych leków na receptę, tylko czasem jakieś leki ziołowe i delikatne herbaty z apteki. Z tego da się wyjść, tylko tak jak już niejedna osoba tu pisała, do ego potrzeba naprawdę dużo pracy nad sobą plus sprzyjające warunki z otoczenia. Ale to możliwe, naprawdę.

przez dbd11 11 cze 2012, 17:00
Dziś dopadł mnie strach przed zawałem serca. Od razu zaczęło pobolewać mnie w klacie, ręce, mam płytki oddech- macie tak samo, że jak przeczytaćie o objawach to pojawiają się u Was? I jeszcze jedno, czy nerwica może powodować wysokie ciśnienie ?

przez Adam Smith 11 cze 2012, 17:03
Od razu zaczęło pobolewać mnie w klacie, ręce, mam płytki oddech- macie tak samo, że jak przeczytaćie o objawach to pojawiają się u Was?

Lęk może wywoływać a następnie nasilać objawy somatyczne
I jeszcze jedno, czy nerwica może powodować wysokie ciśnienie ?

Tak
Adam Smith

przez felipewwa 13 cze 2012, 06:45
A jak u was z objawami poza czysto-fizycznymi? U mnie to się ma np. tak, że miewam natrętne (wręcz wwiercające się) myśli, wtedy muszę się czymś zająć żeby dobrze odwrócić swoją uwagę i zająć głowę czymś innym. Bywa też tak, że czasami mi się coś przy słyszy. (brzmi jak obłęd hehe :) )

przez chcężyć 13 cze 2012, 21:57
Witam. Chciałbym opowiedzieć o sobie, może ktoś zrozumie, odpowie i podniesie na duchu. : ) Nerwica lękowa występowała u mnie co jakiś czas ( choć nie wiedziałem, że to mi dolega ) zaczęło się od tego, że parę lat temu w mojej szkole, jeden z uczniów miał tętniaka i zmarł.. Od tamtego czasu, co jakiś czas boli mnie głowa ( aż do dziś :( ) i też sobie wmawiam, że mam. Trenowałem i trenuję sport, jak wiecie, czasami piłkarze lub inni sportowcy umierają na imprezach/treningach, dlatego też się bałem uprawiać sporty, choć tyle lat trenowałem i mam już ponad 30 medali. Teraz przejdę do sedna. Otóż w niedzielę wieczorem, w mostku poczułem ból, duszności, bóle głowy itp.. nie wiedziałem co robić, czułem się w ten dzień, jakbym sam istniał na świecie, wszystko było dziwne.. męczyłem się z tym do 4 rano, chciałem w nocy po karetkę dzwonić, ale jakoś wytrzymałem. Na drugi dzień poszedłem do lekarza, przepisał hydroxyzinum, wziąłem tylko raz, bo za bardzo mnie otępiło, tak jakbym miał 0 myśli. Teraz walczę z tą nerwicą i bólami.. Paliłem przez ponad 1,5 roku marihuanę, czasami zdarzyły się mocniejsze narkotyki ( dlatego mam uraz do niedzieli, bo po jednej pigule w ten dzień zgłupiałem w domu przed rodzicami ). w piątek mam jechać na 3 dni na imprezę sportową, a w lipcu do Francji do pracy. Nie mogę zasnąć przed 3, póki się nie zrobi jasno : ) Przy wysiłku boli mnie nerka. Lekarz mówi, że to wszystko od nerwów, choć nie jestem tego pewien, bo zjadłem tyle odżywek w swoim życiu, że się w głowie nie mieści. Ćwiczyłem dodatkowo parę lat na siłowni i też uważałem się za nie wiadomo kogo. Odłożyłem je, tak samo jak palenie papierosów, marihuany itp. Żyję się inaczej tylko te myśli i bóle.. W nocy dzisiaj pierwszy raz w życiu obudził mnie takie kołotanie pod klatką piersiową, choć byłem spokojny.. Gdy się obudziłem po paru godzinach, to samo mi się działo, choć wtedy się z tego śmiałem.. dopiero wieczór jest dla mnie najgorszą porą.. Pozdrawiam! Staram się żyć, a nie tylko istnieć, choć to nie jest takie łatwe. P.S za miesiąc kończę dopiero 19 lat. Myślicie, że dla spokoju zrobić sobie dokładniejsze badania? Choć mój lekarz rodzinny, pomyśli, że zgłupiałem, jak go będę odwiedzał co parę dni? :P mieszkam w małym miasteczku.. Pewnie jeszcze wielu rzeczy zapomniałem, ale pierwszy raz o tym w ogóle mówię/piszę komuś.

przez Adam Smith 13 cze 2012, 22:16
Otóż w niedzielę wieczorem, w mostku poczułem ból, duszności, bóle głowy itp.. nie wiedziałem co robić, czułem się w ten dzień, jakbym sam istniał na świecie, wszystko było dziwne..

Fachowo na taki stan odrealnienia mówi się derealizacja , a pozostałe objawy somatyczne , wystąpiły na tle nerwowym .

Musisz zrozumieć , że te wszystkie objawy to tylko reakcja organizmu na napięcie psychiczne , że to tylko wytwory twojego umysłu a nie realne zagrożenie. Polecam też zapamiętać swoje myśli przed atakiem , bądż sytuacje , które mogły wywołać taki atak . Poza tym warto się wybrać do psychiatry i psychologa , by wyleczyć się z nerwicy ;)
Adam Smith

Sortuj wg