Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dbd11 06 maja 2012, 18:54
Obawiasz się rzeczy na które i tak za bardzo nie będziesz mieć wpływu, ale myślisz że jeżeli wykryjesz wcześniej to można to będzie odkręcić.
Moim zdaniem są to też najgorsze do zdjagnozowania choroby bo nienamacalne na wynikach.
I jeszcze jedno. Wszystko co napisałaś dotyczy się rzeczy które mogą nastąpić, ale nie muszą i to nazywa się "lęk nieuzasadniony". Wiem że pomyślisz sobie teraz, że ten idiota dbd11 nie zdaje sobie sprawy jakie masz objawy, ale to jest właśnie nasz problem. I tu jest jeden z ważniejszych problemów - "MY" - jesteśmy egoistami, może tego nie widzimy, ale najpierw interesuje nas to co będzie z nami.
Ktoś może pomysleć że nie myśli o sobie, tylko jak ta choroba odbije się na bliskich - i tu mamy kolejny problem - jest nam żal bliskich, czy nam jest smutno z powodu tego że oni będą cierpieć? - i znowu "MY".
Chcesz pokonać nerwicę bez specjalisty? ( piszesz że Wiesz, że ją masz) Nie wiem czy to takie proste.
Jeżeli chodzi o moje lęki:
- niepełnosprawności
- paraliżu
- stania się "warzywem"
- omdleń
- przewrócenia się, utraty czucia, zesztywnienia
Przypadek, że takie same jak twoje?
A dodatkowo:
- Pozostawienie rodziny w przypadku śmirci lub choroby
- Niuregulowania spraw z kredytem
- Braku ojca
- nie stoczenia się na dno w przypadku problemów zdrowotnych
- przemijania

przez agaton 06 maja 2012, 19:26
A ja się boję ,że nie będę w stanie wychować dobrze córci bo moja uwagę pochłaniają tylko :MOJE złe samopoczucie,MOJE objawy,MOJE problemy...
i tego się boję najbardziej ale to co Wy wypisujecie ani przez myśl mi nie przeszło dziwne nie? Czyżby nasze nerwice się różniły??

przez ylva 06 maja 2012, 21:13
Ja pierniczę, ale miałam jazdę!
Próbowałam się zalogować do takiej rzadziej używanej skrzynki mailowej i nie mogłam sobie przypomnieć hasła. I nagle nic sobie nie mogłam przypomnieć i megalęk potworny i nie mogłam sobie przypomnieć nawet numeru własnego mieszkania!!! Słabo mi się zrobiło, nogi zdrętwiały prawie, ciepło w żołądku, duszności. Miał ktoś takie coś???
Asetrin 50 mg 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agaton 06 maja 2012, 21:24
ylva napisał(a):Ja pierniczę, ale miałam jazdę!
Próbowałam się zalogować do takiej rzadziej używanej skrzynki mailowej i nie mogłam sobie przypomnieć hasła. I nagle nic sobie nie mogłam przypomnieć i megalęk potworny i nie mogłam sobie przypomnieć nawet numeru własnego mieszkania!!! Słabo mi się zrobiło, nogi zdrętwiały prawie, ciepło w żołądku, duszności. Miał ktoś takie coś???

Pewnie stale:( właśnie o tym kiedyś pisała ,że to jest najgorszy mój objaw...

przez ylva 06 maja 2012, 21:29
Zaczęłam nerwowo w myslach powtarzac swoje imię i nazwisko i adres, pomyliłam się w numerze mieszkania, przez sekundę nie mogłam sobie przypomnieć. Przemknęło mi przez myśl, że zwariowałam.

A tak w ogóle nogi mnie rupią non stop i z trudem na nich stoję, jak próbuje chodzić są sztywne. Leżę więc. Boję się, że jutro nie wstanę. Aha, i słabo mi się robi jak wstaje i ogólnie na nic nie mam siły. Mam też wrażenie, że koordynacja mi się pogorszyła... SLA? SM? Toczeń?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 21:57
ylva już jestem prawie pewna ,że to NERWICA!!! Mówię Ci ona potrafi wszystko!!!! A lekarze Cię kierują bo kase im zostawiasz... pomyśl o tym...

przez ylva 06 maja 2012, 22:14
Ale mnie nfz-owi lekarze głownie kierują na badania.
słyszałam, że na pogotowiu nerwicowcom najczęściej robią EKG i do domku a mnie trzymali dwie doby i wyszłam z 6 skierowaniami - w tym do neurologa od obwodowych uszkodzeń nerwów
a moja rodzinna karze się dalej diagnozować u neurologa

Mi się wydaje, że to jest groźna straszna choroba + nerwica, która się uaktywniła przez chorobę
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 22:20
Nie wiem ale ja mam te same objawy co ty bez leków poprostu nie potrafiłam funkcjonować normalnie....

przez ylva 06 maja 2012, 22:23
Ale w sensie że te zesztywniałe bolące nogi i ręce i trudności w chodzeniu?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 22:33
ylva ja nie potrafiłam nic normalnie najlepiej to bym się wtedy w kłębek zwinęła i spała! bolało mnie wszystko i nie potrafilam o niczym myśleć chciałam tylko spać!
A teraz wystarczy ,że zegnę palce u stóp i straszne skurcze mam:(

przez ylva 06 maja 2012, 22:41
Agaton, a jak długo Cię trzymało? Ileś dni non stop? Kiedy przeszło i jak?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 23:01
ylva trzyma mnie już 2 lata z przerwą na branie leków 6 miesięcy,potem odstawka trochę lepiej i gorzej i coraz gorzej aż w końcu masakra po roku od odstawienia lipa nie potrafiłam sobie poradzić:( ten najgorszy czas to jakoś miesiąc i powrót do leków...a teraz leki nie zdają egzaminu jak za pierwszym razem więc muszę chyba zmienić:(

przez ylva 06 maja 2012, 23:12
Jezu dlaczego nas to musiało złapać.... :-| Agaton i też masz kłopoty z chodzeniem? Nogi bolące potwornie/słabe/sztywne, jak u kaleki?
Ja już nie wiem, co ja mam robić. Żyć mi się od tego nie chce.
A dziś na dokładkę mam lęki do kwadratu...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 06 maja 2012, 23:16
Z nogami moje objawy są takie :bardzo bolące (jak przy grypie) , strzelające stawy, skaczące mięśnie i skurcze (czasem potworne) :( no ja też nie wiem czemu ale wiem jedno to jest i nie da się o tym zapomnieć nie myśleć.... więc trzeba sobie jakoś pomóc co staram się czynić lekami i na terapię się zapisalam zaczynam od czerwca...

Sortuj wg