Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agaton 04 maja 2012, 16:13
Ylva cześć a możesz napisać jeśli wiesz czy ten test na tężyczkę można zrobić prywatnie w laboratorium nie idąc do neurologa???

przez ylva 04 maja 2012, 17:03
klaudia24, wiem że łatwo gadać, ale może jakaś próba zmiany sytuacji życiowej mogłaby być pierwszym krokiem do zdrowienia?
co do $ to ja jestem przerażona - sporo badań już wykonałam wkładając w to kasę przy dużym wsparciu rodziców, ale środki się kończą a leczenie zapowiada na drogie, kiepsko to widzę, nie mam skąd brać takich kwot, że tu 200 zł, tu 500, tu 150 i tak w kółko; cholera, kogo na to stać w Polsce :/

agaton - próbę tężyczkową można wykonać prywatnie, ale u neurologa- nie u każdego, musi być to neurolog wykonujący badania EMG; nie robią tego laboratoria wykonujące np. badania krwi, to jest działka neurologa i to specjalizującego się w EMG, który musi mieć odpowiedni sprzęt, umiejętności, żeby to zrobić oraz wiedzę, żeby ocenić :)

-- 04 maja 2012, 17:51 --

Ktoś pytał chyba wczoraj lub przedwczoraj, co poza nerwicą może powodować derealizację/depersonalizację. Poczytałam dziś o tym trochę i na pewno poza nerwicą może to być depresja, ale też przewlekłe choroby infekcyjne (np. właśnie borelioza, kandydoza). Czy jeśli coś jeszcze "zgłębię" w tych tematach to mam pisać? Bo wiecie, nie chcę tak w ramach sztuki dla sztuki, jeśli być może to tutaj nikogo zbytnio nie interesuje ;)
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez klaudia24 04 maja 2012, 21:50
ylva to ja pytałam o tą derealizacje,wiec jesli bedziesz wiedziała cos na ten temat to pisz prosze.Ja czytałam ,że derealizacja wystepuje głównie w nerwicy lękowej,niestety to uczucie odrealnienia spotyka mnie coraz częsciej,najdłużej trwało tydzien i wtedy naprawde myślałam,ze zwariuje i wyląduje w zakładzie psychiatrycznym.Okropne uczucie.Patrze na własna ręke i zastanawiam sie czy to faktycznie moja ręka,wszystko jest takie dziwne jakbym była w śnie.Dlaczego,dlaczego...:(Chciałabym wkońcu normalnie życ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 04 maja 2012, 23:43
klaudia24, ja nie miałam derealki trwającej tak długo, ale krócej tak - rozumiem Cię, wiem jaki to koszmar
ostatnio zasypiając miałam przez chwilę wrażenie, że jestem kimś innym niż naprawdę, nawet nie umiem tego wyjaśnić, trwało ze 30 sekund, ale było straszne, lęk na maksa

P.S. Konsultowałam swoje badania mailowo z jakimś innym lekarzem specem od borelki - potwierdził, mam boreliozę
Asetrin 50 mg 1-0-0

Kolejny problem zdrowotny

przez Julia6 05 maja 2012, 15:32
Hej, musze sie gdzies wygadac :evil:
Przez nerwice juz sama nie wiem czy histeruzuje czy lekcewaze problem :uklon:

Niedawno pisałam o bolo glowy, ktory towarzyszy mi juz od dawna, ale od jakiegos czasu mam problem z dretwieniem nog, rak...
Pytałam lekarki powiedziała, ze to napewno nie od leków.

Mam wrazenie, ze najczesciej dretwieja mi nogi jak leze.
Nie wiem czy to krazenie, bol kregosłupa czy cos innego?

Dodatkowo mam szymy w uszach/glowie? ale to moze zatoki?

Jestem juz zmeczona :shock: wiem ,ze musze isc do laryngologa/alergologa, poniewaz mam ciagle zatkany nos, ale dodatkowo te dretwienia... neurolog?

Nie gniewajcie sie, :roll: ja oszaleje kiedys.

przez agaton 05 maja 2012, 15:48
ylva i jak tam po wizycie? Co Ci lekarz powiedział? i jakie leczenie Cię czeka?

-- 05 maja 2012, 15:49 --

klaudia24 napisał(a):ylva to ja pytałam o tą derealizacje,wiec jesli bedziesz wiedziała cos na ten temat to pisz prosze.Ja czytałam ,że derealizacja wystepuje głównie w nerwicy lękowej,niestety to uczucie odrealnienia spotyka mnie coraz częsciej,najdłużej trwało tydzien i wtedy naprawde myślałam,ze zwariuje i wyląduje w zakładzie psychiatrycznym.Okropne uczucie.Patrze na własna ręke i zastanawiam sie czy to faktycznie moja ręka,wszystko jest takie dziwne jakbym była w śnie.Dlaczego,dlaczego...:(Chciałabym wkońcu normalnie życ

Całkowicie Cię rozumiem niestety...:( uczucie to jest jednym z najgorszych w naszym choróbsku....

przez ylva 05 maja 2012, 16:19
Ja po prostu oszaleję. Wychodzi na to, że źle mu podałam te wyniki, bo że jednak ten test WB mam ujemny - wg testu nie mam boreliozy. Mam zrobić jakiś inny test jeszcze po 14 dniach brania Citroseptu - za 450 zł..., bo objawy są jak boreliozy.
Czuję się coraz gorzej, od wczoraj sztywnieją mi stawy na maxa. Boję się, że nie będę mogła chodzić. Że mnie sparaliżuje. Dziś jak szłam z tatą do samochodu pod blok to prawie zemdlałam. Nienawidzę chorób, lekarzy, tego wszystkiego. Jestem tak słaba jak trup dosłownie i nikt nie wie od czego. Czuję, że umrę. A i żyć mi się nie chce już naprawdę. Aż się boję z łóżka wstawać taka słaba jestem.
To na pewno jakaś postępującą choroba autoimmunologiczna i lada tydzień umrę w męczarniach.
Ostatnio edytowano 05 maja 2012, 16:22 przez ylva, łącznie edytowano 1 raz
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 05 maja 2012, 16:22
Dlaczego nie chcesz brać fluoksetyny?

przez ylva 05 maja 2012, 16:29
Na sztywnienie stawów, bóle mięśni i mdłości? Na swędzenie skóry i wysypkę, którą mam od trzech dni? Na zasłabnięcia? Refluks? Wymioty? Osłabienie mięśniowe? Strzelania stawów? Czy na co dbd, no na co :-| ?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 05 maja 2012, 17:25
ylva napisał(a):Ja po prostu oszaleję. Wychodzi na to, że źle mu podałam te wyniki, bo że jednak ten test WB mam ujemny - wg testu nie mam boreliozy. Mam zrobić jakiś inny test jeszcze po 14 dniach brania Citroseptu - za 450 zł..., bo objawy są jak boreliozy.
Czuję się coraz gorzej, od wczoraj sztywnieją mi stawy na maxa. Boję się, że nie będę mogła chodzić. Że mnie sparaliżuje. Dziś jak szłam z tatą do samochodu pod blok to prawie zemdlałam. Nienawidzę chorób, lekarzy, tego wszystkiego. Jestem tak słaba jak trup dosłownie i nikt nie wie od czego. Czuję, że umrę. A i żyć mi się nie chce już naprawdę. Aż się boję z łóżka wstawać taka słaba jestem.
To na pewno jakaś postępującą choroba autoimmunologiczna i lada tydzień umrę w męczarniach.

O kurna..:(( Ale ja pamiętam ,że test Wb robiłam i też przed zjadłam dużo antybiotyku podobno wtedy ona jest lepiej wykrywalna...
Ja też mam strzelanie w stawach,bóle mięśniowe i mdłości zawroty głowy i wiele wiele innych... A moja ciocia też ma stwierdzoną nerwicę a jej objawiała się kołataniem serca i właśnie bardzo swędzeniem skóry ale nie wiem czy wysypkę miała... Oj jak Cię pocieszyć chyba się nie da Pamiętaj ,że ja też cierpię może trochu Ci to pomoże:) Nie martw się będzie dobrze nie ważne kiedy ale z pewnością będzie:D A wczoraj przeczytałam historię dziewczyny z boleriozą i pomimo wszystkich objawów powiedziała jedną bardzo ważną rzecz a mianowicie ,że jak jej dusza cierpiała i miała depresję to jej choroba szalała w niej jak chciała a jak wyleczyła duszę to choroba jakby się cofała więc ylva duuużo pozytywnych myśli czasem na siłe(ja tak robię) i na tyle ile możesz zajmij się czymś na ten czas oczekiwania.... ślę buziaki:)

przez ylva 05 maja 2012, 17:31
Agaton dzięki. Ja znowu uważam, że mam chyba jednak SLA - stwardnienie zanikowe boczne. Jeśli tak, to wolałabym już umrzeć szybko i bezboleśnie, a nie męczyć się jako warzywo i być obciążeniem dla rodziny. Czuję, jakbym już umierać zaczęła. Potwornie bolą mnie nogi i są sztywne. Albo SLA. Albo toczeń. Albo ta borelka. Boję się paraliżu, non stop się czuję osłabiona jak na odlocie. Śmierć za życia.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 05 maja 2012, 17:31
A zapomniałam dodać ,że ja postanowiłam przejść na dietę poczytałam książkę A.Janusa jak nie dać się zjeść grzybom no i kiedyś takiteścik zrobiłam (trochę zabawny) po obudzeniu trzeba do szklanki z wodą napluć i obserwować swoją ślinę co 15 min przez godzinę jeśli będzie opadać w postaci niteczek to najprawdopodobniej jesteśmy zagrzybieni no i mi wyszło jak byk nie wiem na ile jest to wiarygodne ale cholewa coś trzeba zrobić najwyżej będę zdrową waryiatką hihiih niczym nie ryzykuję a może sama się wyleczę:D

przez ylva 05 maja 2012, 17:35
Agaton też czytałąm o tym teście.
Z dietą dobry pomysł. Przyłączam się.
Mi pan doktor dziś powiedział, że mam jakby początki tej candidy pewnie, bo mam okropny język, cały biały i ogólnie fuuuu.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 05 maja 2012, 17:35
Może nie będę nic odpisywał. Widać moje teksty tylko Was denerwują,a nie o to chodzi w tym forum.
Życzę zdrowia i pozdrawiam.

Sortuj wg