Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez agaton 27 kwi 2012, 21:31
dbd11 napisał(a):ylva - jedyna rzecz jak przychodzi mi do głowy na upokojenie Ciebie to, fakt że do momentu mojej przygody z nerwicą byłem honorowym dawcą krwi, i pomimo rewelacyjnych wyników ( a wiemy jakie badania podczas oddawania krwi są robione ) moje zdrowie fizyczne i psychiczne tak upadło że musiałem iść w końcu do psychiatry.
Wczoraj na terapi zrozumiałem jedną rzecz - my cholernie boimy sie porażki.A dokładnie chodzi mi o to że przynajmniej ja traktuję utratę kontroli nad nogami, skurczem, czy wzięciem tabletki uspokajającej jako porażkę. Boję się wtedy że jak raz będę musiał usiąść, oprzeć się o ścianę czy wziąć tabletkę to będzie wtedy coraz gorzej. Czy Wy tez testujecie swoją wytrzymałość - ile ustoicie, jak długo się nie denerwujecie, jak długo wytrzymacie bez tabletki, czy wasza mowa jest nadal poprawna a nie upośledzona, czy dobrze widzicie, czy Was serce nie boli. Tak się nie da na dłuższą metę!!! My nie dajemy sobie chwili odpoczynku!

Cała prawda tylko jak się temu nie dać...jak samo przychodzi:(

przez ylva 27 kwi 2012, 21:38
Ja mam duszności i się boję, że zanik/paraliż mięśni zaczął zajmować mięśnie oddechowe.
Pasują mi te moje objawy też do zespołu Guliana Barre i się boję, że jak ktoś nie zdiagnozuje tego w porę, to zostanę warzywem. A dolegliwości się nasilają. Mam nadzieję, że do jutra do tego badania o 11 nie nastąpi jakiś negatywny przełom
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 28 kwi 2012, 08:17
Zdrowia i dobrego dnia życzę - napisz jak po badaniach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 28 kwi 2012, 13:47
Mam tężyczkę.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez dbd11 28 kwi 2012, 14:24
A co to jest, i jak to sie leczy? Z kad to sie bierze?
Czy ma to coś wspólnego z nerwicą?

przez ylva 28 kwi 2012, 15:21
http://www.emg-neurolog.pl/tezyczka.pdf

dbd wklejam artykuł, bo sama jeszcze nie za wiele wiem i ciężko mi wyjasnić własnymi słowami.

To taki stan patofizjologiczny zw. z niedoborem wapnia i magnezu w komórkach. Uwaga!!! - można mieć dobry poziom magnezu we krwi i dobre wyniki, a mimo to magnezu w komórkach brakuje. Tężyczka utajona często współwystępuje z nerwicą i jakoś się to ze sobą łączy. Jest trudna w leczeniu i wysoce upierdliwa, bo daje koszmarne objawy łącznie z dusznościami. I powiem na koniec, że każdy nerwicoweiec powinien sobie zrobic test na tężyczkę, bo mi też lekarze usiłowali już wmawiać, że to "tylko nerwy" a okazało się, że nie tylko. Od dziś suplementacja magnezu, wapnia i witaminy D i posiadówy na słoneczku.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez marcol13 28 kwi 2012, 15:51
Jedyne co robiłem ze swoją nerwicą to branie anafraili 25/mg przez pół roku.Rzuciłem,bałem się uzależnienia,w sumie lekko nawet pomogło.Lęki mam nadal i nie wiem co mam dalej robić.Iść na terapie? Ona mi coś pomoże? Nie wiem czy iść, marnować pieniądze,i czas.Mam 18 lat i naprawdę nie wiem co dalej robić.Młodość mi ucieka,z tą nerwica nie da się żyć.Najgorsze co mnie w życiu spotkało..

przez agaton 28 kwi 2012, 16:34
ylva napisał(a):http://www.emg-neurolog.pl/tezyczka.pdf

dbd wklejam artykuł, bo sama jeszcze nie za wiele wiem i ciężko mi wyjasnić własnymi słowami.

To taki stan patofizjologiczny zw. z niedoborem wapnia i magnezu w komórkach. Uwaga!!! - można mieć dobry poziom magnezu we krwi i dobre wyniki, a mimo to magnezu w komórkach brakuje. Tężyczka utajona często współwystępuje z nerwicą i jakoś się to ze sobą łączy. Jest trudna w leczeniu i wysoce upierdliwa, bo daje koszmarne objawy łącznie z dusznościami. I powiem na koniec, że każdy nerwicoweiec powinien sobie zrobic test na tężyczkę, bo mi też lekarze usiłowali już wmawiać, że to "tylko nerwy" a okazało się, że nie tylko. Od dziś suplementacja magnezu, wapnia i witaminy D i posiadówy na słoneczku.

Cześć chciałam zapytać jakie badanie trzeba zrobić jakie ty miałaś? no i czy idzie prywatnie i za ile bo u nas lekarze od razu do psychiatry odsyłają z nerwicą ...no i ciekawi mnie czy lecząc to twoja nerwica przejdzie? a i jeszcze chciałam zapytać czy miewasz natręctwa myślowe? pozdrawiam:)

przez ylva 28 kwi 2012, 16:48
agaton, natręctwa myslowe miewałam kiedyś, teraz rzadziej.

tężyczkę wykrywa sie próbą tężyczkową podczas badania EMG - lekarz wbija igłę w rekę koło kciuka (dokładnie w mięsień) i pompuje łapkę takim rękawem do mierzenia ciśnienia. normalnie trwa o 10-15 minut i sprawdza się zapis (ta igiełka to elektroda igłowa). u mnie już po dwóch minutach próba została przerwana, bo ręka się zwinęła jakoś charakterystycznie i już przez to próba była dodatnia.

ja byłam na badaniu prywatnie. na badanie wraz z wizyta zapłaciłam łącznie 200 zł. państwowo ciężko to chyba wywalczyć, o ile to realne w ogóle...
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez golcia 28 kwi 2012, 17:12
U mnie wczoraj było super spokojnie. przed chwila znowu deja vu i obrazy przed oczmi noe wiadomo czy sen czy prawda. serce teraz wyskakuje z piersi. jak sobie z tym poradzic??? Może ktoś coś podpowiedzieć? Może to jakieś objawy padaczkowe lub guzowe

przez dbd11 28 kwi 2012, 17:15
Czyli nie jest tak źle. Mam nadzieje że troszeczke się uspokoiłaś i jesteś w lepszej formir.
Czytałem na temat tężyczki - no chyba jest ona powiązana z nerwicą. Idę kosieć trawę bo słonko ja w lecie!

przez ylva 28 kwi 2012, 22:15
dbd szczerze mówiąc tak średnio... Nadal czuje się okropnie źle. Poza tym nie wiadomo, czy pierwiastki będą się wchłaniać i czy nie będzie z tym kłopotu. No i nie wiadomo, skąd tężyczka. Bo mogą ją powodować nowotwory i inne choroby. Bo sama tężyczka to nie choroba, to objaw, pewien stan.
Poza tym pani doktor powiedziała, że w razie braku poprawy bedziemy powtarzać rezonans mózgu ale już z kontrastem pod kątem stwardnienia rozsianego lub zmian zapalnych w mózgu. Ale staram się o tym nie myśleć. Ale nie ukrywam, że się boję. To najstraszniejszy okres mojego życia. Czuję się słaba, chora i bezsilna.
Ale staram się nie poddawać lękowi, być spokojna, walczyć ze strachem. Póki co zaczęłam brać zapisane suplementy, poczytałam o diecie, dużo leżę bo nie mam siły, pije melisę i pomagam sobie validolem, bo antydepresantów chcę uniknąć, słucham muzyki, staram się czytać, myśleć pozytywnie, nie wczytywać się w necie w strony o potwornych chorobach i nie myśleć ciągle o tym, jak mi nieodbrze i jak wszystko boli. Jest to trudne.

http://www.youtube.com/watch?v=fcz7klh-qdI
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez agaton 28 kwi 2012, 23:39
ylva napisał(a):agaton, natręctwa myslowe miewałam kiedyś, teraz rzadziej.

tężyczkę wykrywa sie próbą tężyczkową podczas badania EMG - lekarz wbija igłę w rekę koło kciuka (dokładnie w mięsień) i pompuje łapkę takim rękawem do mierzenia ciśnienia. normalnie trwa o 10-15 minut i sprawdza się zapis (ta igiełka to elektroda igłowa). u mnie już po dwóch minutach próba została przerwana, bo ręka się zwinęła jakoś charakterystycznie i już przez to próba była dodatnia.

ja byłam na badaniu prywatnie. na badanie wraz z wizyta zapłaciłam łącznie 200 zł. państwowo ciężko to chyba wywalczyć, o ile to realne w ogóle...

Dzięki za info może też się wybiorę... ale czytając poniżej Twojego posta trochu mnie to przeraża -tężyczka która znów jest objawem .... czyli co w sumie i tak nic nie wiadomo... rany to jest jakiś koszmar czuję się jak w jakimś masakrycznym śnie..

przez dogomaniaczka 29 kwi 2012, 13:43
marcol13 napisał(a):Jedyne co robiłem ze swoją nerwicą to branie anafraili 25/mg przez pół roku.Rzuciłem,bałem się uzależnienia,w sumie lekko nawet pomogło.Lęki mam nadal i nie wiem co mam dalej robić.Iść na terapie? Ona mi coś pomoże? Nie wiem czy iść, marnować pieniądze,i czas.Mam 18 lat i naprawdę nie wiem co dalej robić.Młodość mi ucieka,z tą nerwica nie da się żyć.Najgorsze co mnie w życiu spotkało..

to nie za wiele zrobiłeś . terapia do podstawa.

Sortuj wg