Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nadjaa 25 kwi 2012, 18:21
dbd11 Ty jesteś bardz mądry facet! to co piszesz ma naprawdę sens. nie znajdujesz sobie na siłę choroby bo wiesz ze to nerwy.
ylva wg. też muałam tak, że się dusiłam i wydawało mi się ,że am zawał. jechałam nie raz na nocny dyżur i jak mi zrobili ekg, zbadali wentykacje płuc łyknęłam xanax lub hydroksyzynę było nagłe ozdrowienie.
wiem, że nic mi nie jest, ale nie potrafie sie powstrzymać. u mnie objawy zaczynają sie zwylke wieczorem, albo jak sobie cos w głowie ubzduram, że może się coś wydarzyć. to wtedy duszenie się, suchość w ustach niemożność przełykania śliny, potem xanax i ozdrowienie. więc jeżeli Wam przechodzi, choć na chwilę po lekach uspokajających np.xanax afoban itd to znaczy że to tylko lub aż nerwy...
ale to łatwo napisać, a trudno z tym żyć....

przez golcia 25 kwi 2012, 18:28
U mnie najgorszy jest ucisk w głowie z jednej strony. Już był spokój j po miesiącu spowrotem. I od razu głupie myśli

przez ylva 25 kwi 2012, 18:44
U mnie do kitu. Byłam na RTG płuc i w szpitalu chorób zakaźnych z podejrzeniem borelki, ale nie mogli mnie przyjąć nie mając pewności, że jestem chora, a weryfikuje się chorobę przez badania w przychodni przyszpitalnej a pierwszy termin badań jest w lipcu - więc zapłaciłam 200 zł i zrobiłam od ręki komercyjnie. Czekam na wyniki, do 10 dni. Mimo, że wszędzie tata mnie woził autem, po poruszaniu się ledwie co nogi bolą strasznie i drętwieją tak jakby. Czekam na diagnozę dot. tej strasznej miastenii, ale podchodzi mi to pod jakąś jeszcze straszniejszą chorobę nerwowo-mięśniową. Ledwie chodzę, boję się kalectwa. Idzie to w złą stronę... Objawy 24h/dobę i to niestety nie jakieś subiektywne, a osłabienie i ból :(
Asetrin 50 mg 1-0-0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Powrót nerwicy.

przez villah 25 kwi 2012, 20:40
Nie pij tego piwa :D

Wypisz na kartce rzeczy, które wypławają negatywnie na twoją psychike i próbuj nad nimi popracować np.

Po wypiciu piwa na drugi dzień czuję osłabienie organizmu, a także cżesto dopadają mnie myśli moralne
działanie zapobiegawcze:
Przestaje pić.... uhmmm albo nie, bo znajmoi mnie nie będą juz lubić, wezme te pigułki pewnie coś pomogą :evil: zamienie sie w terminatora :D

Ja tak jak Monika, która walczyła "kompleksowo" postanowiłem działać na wszystkich frontach i zajęło mi to rok, a Ci sie wydaje, że wyleczenie choroby to decyzja brać/nie brać.

Powrót nerwicy.

przez avasta01 25 kwi 2012, 20:59
Tak Tak Tak. Ja wszystko wiem. Ze mną jest lepiej. Bo pracuję nad sobą. Zapisałam się na psychoterapię, aż 70 km od swojego miasta, jakaś zaufana psychoterapeutka i jednocześnie psychiatra. I sobie dojeżdżam. W sumie byłam na razie raz, ale wiem co jest 5.

Naczytałam się o benzo, dlatego nawet nie wykupiłam tej recepty. Najlepsze są rehabilitacje. Bo jak mówi Monia, wypuklinę można wyleczyć w ten sposób. Nie zawsze problemy z kręgosłupem muszą kończyć się na stole. Tym bardziej że nerwy robią swoje, spinając mieśnie a my nawet o tym nic nie wiedzia :)

Villah - ja nie piję. Od czasu do czasu, smakuję. I zamiast w terminatora to wolałabym już zostać słodkim Zombie :P

przez dbd11 26 kwi 2012, 06:43
nadjaa - nie uważam siebie za mądrego. Wiesz, nie raz w głowie myślałem sobie że jak by było fajnie gdybym był kawalerem. Wolne wieczory żadnych zobowiązań itd. Ale co człowiek pozostawia po sobie wtedy. Kto nam kiedyś znicz na grobie zapali. Więc ybrałem tą drogę i jej się trzymam. Za miesiąc komunia dziecka, wczoraj spotkanie z księdzem, i nerwy.
Oczywiście przeszły po mszy i spotkaniu. Przypadek?
Nowy objaw - podczas nerwów szyje mam tak spiętą że zaczynają się mięśnie trząść - mieliście tak ?

przez dogomaniaczka 26 kwi 2012, 08:10
dbd11, ja chyba miałam..

eh ja jestem chyba najdziwniejszym przypadkiem ze wszystkich..ostatnio nie mam ataków, nie mam fizycznych objawów lęku, mam myśli, które mnie męczą, denerwuję się w myślach...a serce? serce nic..nawet nie czuję, że bije. Oczywiście teraz się denerwuję, że to coś nie tak z sercem, to takie dziwne uczucie idę do sklepu denerwuję się w myślach a serca nie czuję..przyzwyczaiłam się do tego że moje serce bije mocno i szybko i teraz jak tak nie jest to oczywiście myślę, że to jakaś choroba, wyobrażam sobie siebie jak padam na chodnik albo co..i cały czas sprawdzam czy biję, mierzę puls ( który zazwyczaj jest koło 70) i zamartwiam się czy przypadkiem mi serce nie stanie..boże jakie to głupie :roll: :roll: ma się objawy to źle, zniknęły to też nie dobrze :roll: :roll:

przez ylva 26 kwi 2012, 18:03
Umieram, zdycham, mam słabe nogi i ręce, bolą mnie mięśnie potwornie. Słabnę, czuję się jakbym stała nad grobem i jestem prawie przekonana, że mam sla. Ale niech się dzieje co się chce, umówiłam się na spacer i idę na dwór!
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez golcia 26 kwi 2012, 18:38
Czy ktoś z was miewa uciski z jednej strony głowy przy skroni? bo już nie wiem czy to guz. boję się. nawet skóra mnie boli na głowie.

przez dogomaniaczka 26 kwi 2012, 18:51
golcia, ja miewałam jakiś czas temu uciski..przeszło..przyszło co innego :roll:

przez sobska 26 kwi 2012, 19:02
golcia napisał(a):Czy ktoś z was miewa uciski z jednej strony głowy przy skroni? bo już nie wiem czy to guz. boję się. nawet skóra mnie boli na głowie.

Golcia to normalne. Jest to tak zwany uciskowy ból głowy, jest nawet osobny temat na tę przypadłość. Ma podłoże psychogenne. Najczęściej dopada skronie lub potylice. Mnie dzisiaj boli w potylicy. Relaks, głęboki oddech, muzyka ambiente i przejdzie!

ylva napisał(a):Umieram, zdycham, mam słabe nogi i ręce, bolą mnie mięśnie potwornie. Słabnę, czuję się jakbym stała nad grobem i jestem prawie przekonana, że mam sla. Ale niech się dzieje co się chce, umówiłam się na spacer i idę na dwór!

Ylva witaj w klubie! Nie ma to jak zdychać co godzinę ;)

przez dogomaniaczka 26 kwi 2012, 19:09
ja się dzisiaj cały dzień dziwnie czuję :roll: :roll:

przez sobska 26 kwi 2012, 19:17
dominika92 napisał(a):ja się dzisiaj cały dzień dziwnie czuję :roll: :roll:

A dzisiaj co dolega ;) ?

przez dogomaniaczka 26 kwi 2012, 19:18
sobska, nie odczuwam bicia serca :P nawet jak zaczynam się denerwować to tylko myśli, serce nie przyśpiesza..więc n pewno stanie, na pewno to jakaś wada, coś mi jest itp itd...:P

Sortuj wg