Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez keram 26 kwi 2008, 20:27
elo stary, nie panikuj, odprez sie, moze piwko, moze sie połóz, pusc jakis dobry kawałek i pomysl o czyms przyjemnym:) np jak bedzie pieknie jak wyzdrowiejesz:D przeciez jest tyle do zrobienia i do osiagniecia:)
"Dopóki walczysz, jestes wygrany"

Nie wiem czy to nerwica?

przez andi2005 27 kwi 2008, 22:45
Proszę Was jeszcze o pomoc mam nerwicę tak określił psychiatra, Moje objawy to lęk o własne zdrowie.Ale ja cały czas źle się czuję . Szukam chorób i myślę że coś mi poważnego jest Zawsze byłem strasznie nerwowy, ale co mi sie ostatni przytrafiło spowodowało że muszę brać leki. Objawy przed leczeniem to były ataki lęku, złe spanie,brak chęci wstania z łóżka wymioty z nerwów, parastezje na całym ciele, szum w uszach, złe widzenie, czasem takie uczuie jak bym miał zemdleć. Zrobiłem TK, rezonas głowy, EEG żeby wykluczyć guzy.SM. Byłem u laryngologa z uszami wszystko ok. Byłem u 3 okulistów, mówią że wszystko ok.EKG serca ok, drobne nieprawidłowości Neurolog stwierdził że mam mogrenę z aura oczna bo czasem widzę punkcik który się przesuwa i potem boli mnie straszne głowa,

Moje pytanie jest takie , ponieważ mimo że biorę xanax mam następujące objawy(2 x dziennie Xanax 0,5 mg SR) : szum w uszach (taki pisk)- pojawił się przed braniem xanaxu gdy byłem w stresie i trwa do dzisiaj, czasami takie uczucie jak bym miał zemdleć, uczucie złego widzenia, zmęczony, mdłości. Już nie wiem gdzie mam szukać pomocy i czy szukać chorób do jakiego lekarza się udać Mam 29 lat, strasznie się czuję od 2 miesięcy nie pracuję nie czuję się na siłach. Boje się że jestem poważnie choroby. Czy to można wszystko zrzucić na garb nerwicy, ale przecież biorę leki.

Nie wiem czy to nerwica ?

przez ja_sn_e 27 kwi 2008, 22:58
Czytam że masz nariwce bo tak psychiatra określił. Ok - polecam psychoterapie. Jeśli badania w porządku to nie ma się o co martwić. Też mam podobne objawy. Z nami nerwicowcami chyba już nic innego nie da się zrobić.
Moja rada : Uwierz w siebie. Czasem pomaga.

Życzę jak najmniej ataków i powodzenia w życiu :]
Cokolwiek robisz, zawsze możesz dostac kulke. Nawet gdy nie robisz nic.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez keram 27 kwi 2008, 23:04
nie przejmuj sie to jest normalne w tym stanie. spokojnie nic Ci nie jest , jak bierzesz jakies leki to z czasem Ci to minie, o nic sie nei obwiniaj, bo wydaje mi sie ze jestes zdrowy, to tylko nerwica:) porostu potrzeba czasu i wiecej relaxu:) tak naprawde to chyba kazdy to przechodzi na tym forum:)
"Dopóki walczysz, jestes wygrany"

nerwica?

przez stefanek1111 29 kwi 2008, 20:02
Po dłuższym okresie szukania informacji w internecie i przeczytaniu niezliczonej ilości postów na wszystkich forach jakie tylko udało mi się odwiedzić postanowiłem napisać tutaj...

Otóż tym co mnie skłoniło do wizyty u lekarzo było uczucie oslabienia, brak koncentracji a przedewszystki nogi z waty, lekko dretwialy i mrowialy mi rece i nogi, slyszalem jakis pisk w uszach ;-)
ostatnio potrafila mnie zdenerwowac nawet blacha sprawa, czy drobny niuans...

pozniej pojawialy sie parestezje...

Pierwsza reakcja p. doktor była standartowa --* nerwusek ;-)

Zostałem skierowany na badania, zrobilem morfologie, ekg, echo serca, usg tarczycy, oraz rtg odcinka szyjnego kregoslupa.

Jedyny wynik do ktorego mozna miec zastrzerzenia to TSH : 4,7 (norma 0,4 do 4,2) oraz FT3 3,86 (nie pamietam normy ale tez niewiele ponad)
reszta ok, usg tarczycy, ekg, echo serca itp w porzadku.
Narazie czekam na wizyte u endokrynologa,

P. doktor przepisala mi bellergot (1 tabletka na noc), i w zasadzie wiekszosc objawow ktore mnie niepokoily ustapilo, jednak ostatnio w ciagu dnia w pracy czuje sie strasznie oslabiony, i ogarnia mnie *nie chce mi sie*. Dodatkowo odczuwam lekki bol glowy, doslownie leciutki i nie wiem czy go mozna nazwac bolem, i malutkie zawroty glowy...
a teraz najlepsze jak sie zdenerwuje to niektore objawy potrafia sie spotegowac( pisk w uszach, drżą mi nogi i rece, zawroty)

W zasadzie jestem juz skołowany szukaniem informacji
Co to moze byc? Jesli ktos z was ma podobne objawy to prosze o info...

przez celineczka3 29 kwi 2008, 20:49
Forum nie sluzy do diagnostyki zwłaszcza jesli Twoje wyniki nie sa idealne.Jedyne rozsadne wyjasnie tego co sie z Toba dzieje to jakies zaburzenia czynnosciowe ktore musi zdiagnozowac lekarz. Jak Twoje wyniki zobaczy i oceni lekarz stwierdzajac ze wszystko ok(w co watpie:P) to wtedy zaczniesz sie zastanawiac czy to nerwica.Poki co pozostaje lekarz ;)
celineczka3

przez myselw 29 kwi 2008, 23:55
kurde gdzie ty masz takich dobrych lekarzy ze Cie na tyle badan wyslali ja tez chce;((( patalachy;(((
ja mialem ekg morfologia tomografie
objawy podobne i nic zero
zadroszce ci tarczycy i odcinka kregoslupa:D
wiesz ja Ci powiem jedno jak nic nie znajda to nerwice jak nic.tak jak mi wlepili

klopoty z mysleniec... ma ktos tak?:>

przez Mafju88 30 kwi 2008, 00:22
Ostatniego czasu zauwazylem u siebie cos niepokojacego. Mianowicie chaotyzm mysli i nie wiem po co one takie sa i do czego one sa wogole skierowane... boje sie ze to choroba psychiczna ale nie wiem juz sam... np. ide spac psychiatra, jutro bede jechac do pracy nic, i takie glupie czasem... ze to sie nie lączy logicznie w zdanie zadno... kurde mam lekki klopot :/ i tego juz sie boje :/

przez tomakin 30 kwi 2008, 01:52
jeśli TSH wynosi nawet 2,5, mają prawo pojawić się symptomy niedoczynności tarczycy. Masz je aż nadto wyraźne (jednym z objawów jest nerwica lękowa), bardzo charakterystyczne przy niedoczynności tarczycy są trzaski w uszach, rzadziej piski - ale też się zdarzają.

Pozostaje ustalić czemu masz niedoczynność i ją wyleczyć. Lekarz powinien zlecić badania na przeciwciała tego narządu, są ich trzy rodzaje, jeśli nie masz żadnych pierwsza pomoc to spore ilości jodu, jeśli masz - hormony tarczycowe.

Ostrzegam, że w naszym kaczogrodzie mało który endokrynolog potrafi leczyć schorzenia tarczycy, większość dyplomy robiła na zasadzie układów kilkadziesiąt lat temu. Jakbyś miał wątpliwości co do sposobu prowadzenia terapii, pytaj śmiało.

Myselw, jak co to też służę pomocą, podstawowe badania które każdy z podejrzeniem nerwicy lękowej powinien zrobić to TSH i morfologia krwi. Sam zresztą możesz to zrobić, 15 zł kosztuje chyba prywatnie.

przez zimbabwe 30 kwi 2008, 07:49
Ja też tak mam, a najgorzej w szkole. Np. staram się myśleć o lekcji a tu nagle bach myśli erotyczne potem bach i liczenie dawek w inhalatorach potem nagle zmiana i myślę o tym żeby pojechać do Cieszyna. Wg. mnie nie masz się czym martwić.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez Mafju88 30 kwi 2008, 09:05
chodzi mi o smą logike zdań, bo jest ona bezsensowna :( to sie wogole siebie nie trzyma :/
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez izka_77 30 kwi 2008, 10:51
Nie byłeś jeszcze u gastrologa więc radzę się tam wybrać. Być może twoje problemy nerwicowe są spowodowane zlą pracą żołądka. Mnie na mdłości pomógł właśnie gastrolog.

przez stefanek1111 30 kwi 2008, 13:20
Dzieki za odpowiedź...

Tak jak napisalem TSH i morfologie zrobilem...

z niezgodnosci to TSH i FT3 wyszlo troche ponad norme...

przez tomakin 30 kwi 2008, 15:39
A brałeś niedawno duże dawki jodu? Przed badaniem?

Sortuj wg