Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez *Monika* 08 cze 2011, 18:22
piotrek_d04, Myślę,ze samej nerwicy to nie mam. Zaburzenia wg mnie wychodzą poza spectrum zachowań charakterystycznych dla objawów nerwicowych.
Terapeutka nigdy mi nie powiedziała jaką mam diagnozę. Mówimy o moich tudnościach i tym, w czym jestem dobra, z czym sobie radzę, a czym nie.
Leków nie biorę od 1,5 roku.
Nie chcę zmieniać.
Obrazek
Główny Moderator

Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2.

przez Joanna2626 08 cze 2011, 21:38
Powrót
i znow powracam a myslalam ze juz mnie tu nigdy nie spotkacie:( Moze zaczne od poczatku. Moj tato zmarl na raka 4 miesiace temu. Bylo dobrze dopoki nie musialam jechac do Polski na pogrzeb i stawic czola tej sytuacji.. Strasznie to przezylam a szczegolnie fakt ze nie moglam tam byc gdy bylam potrzebna ze wzgledu na prace w uk. mama ciagle powtarzala ze daja rade i nie ma potrzeby zebym przyjezdzala noi ja sie sluchalam. teraz po 4 miesiacach tato ciagle mi sie sni w nocy-pewnie mam wyrzuty sumienia. i dlatego powrocila nerwica. nie wiem jak sobie radzic. prosze pomozcie
Ostatnio edytowano 08 cze 2011, 22:35 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu

przez Ola 87 09 cze 2011, 14:30
marcol13 napisał(a):Ola 87,

Hej,możesz powiedzieć coś więcej?
Wyleczyłaś się z nerwicy,depresji,fobi?

Leczę się... Sesja wygląda właściwie jak sesja psychoterapii.. Pierwsze spotkanie jest konsultacyjne, mówisz o problemie, terapeuta o terapii, ilości spotkań itd.. Wiesz więc na czym stoisz. W samej terapii jest dużo wizualizacji i pracy na poziomie podświadomości. Generalnie cały czas jesteś świadomy, tylko bardziej skoncentrowany i może dlatego terapia przebiega szybciej, co dla mnie (także z przyczyn finansowych) jest ważne. Umów się może na taką konsultację, to terapeuta Ci wszystko wyjaśni, jak by to było w Twoim przypadku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcol13 10 cze 2011, 14:25
Monika1974,

Wiesz,jestem zdeycdowany na taką psychoterapię..
Ale wogóle tego nie ogarniam ;/
Ja niemam żadnych problemów,oprócz tej nerwicy...
No fobie społeczną,źle się czuję przy ludziach...
I co ja mam więcej powiedzieć?

przez on23 10 cze 2011, 14:56
Proszę o rade i o swoje zdanie z moją nieszczęśliwą historią

Moja historia zaczeła się od listopada 2009r i trwa do tej pory…
Po pracy wróciłem na stancje by coś zjeść i się wykąpać. Spakowałem wszystkie swoje rzeczy i udałem się do samochodu. Wjechałem na autostrade i jechałem nią z godzine czasu, po czym nagle dopadł mnie dziwny ból głowy ręce mi się trzęsły poczułem się słabo, ale byłem dziwnie pobudzony całą tą sytuacją. Zatrzymałem się na CPN gdzie biegałem w kółko i patrzałem co się ze mna dzieje. Uspokoiłem się troche, ale ból głowy nie ustawał, więc pojechałem do szpitala w Niemczech gdzie zrobili mi EKG i zmierzyli ciśnienie, Wszystko było w normie, więc udałem się 200km do mojego pracodawcy by się przespać i odpocząć, ale zdążyłem tylko się obudzić i ból wrócił. Dodam ze pracowałem po 12 godz snu było bardzo mało stosowałem duze ilości kawy i napojów energetycznych, zawalałem nie raz nocki 2-4 godz snu. Zapaliłem z 2 razy marichuane. Ale wróćmy do dalszego przebiegu, na początku nie miałem wielu badań robionych tylko EKG cisnienie i podstawowe badania krwi, Nic one nie wykazały prócz tego ze miałem leukocyty minimalnie podwyższone, Ob. Zawsze w granicy normy (2) ostatnio (5). Udałem się do neurologa gdzie stwierdził nerwice, olałem to gdyż nie myślałem ze cos takiego mogę mieć. Potem działy się różne napady typu: Gorąco uderzało do głowy, później miałem strasznie czerwone ucho zazwyczaj lewe, aż mnie piekło i swędziało gdzie robiły mi się rany, Robiło mi się słabo ale przypuszczam ze spowodowane było to tym że bałem się o swój stan zdrowia gdzie nie wiedziałem co mi jest. Z tego wszystkiego lądowałem na pogotowiu, gdzie tylko mierzyli ciśnienie i na tym się to kończyło. Dodam że cały czas ból głowy był i dochodziły do tego inne objawy ale zawsze wszystko od szyi w góre. Kiedyś pojechałem do casyna pograć, wracając zacząłem się strasznie pocić i plecy mnie bolały temp podwyższona 37.8, dostałem jakiś antybiotyk i sobie leżałem ale nie pamiętam jakie skuti miały te antybiotyki, w każdym razie ból minął (pleców) następnie postanowiłem iść do innego neurologa który dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny z kontrastem, który wykazał dyskretne zapalenie zatok szczękowych. Na własna ręke zrobiłem sobie jeszcze tomograf który nic nie wykazał.
No i dalej w dołku, ciągła niepewność co się ze mna dzieje nikt nie wie, nie rozumiałem dla czego dzien w dzień bołi mnie głowa, przewaznie z przodu, później doszły nast. Objawy,: ściskanie oczu od srodku, ból ich przy mocniejszym wykręcaniu w prawo bądź w lewo, Kości policzkowe też zaczęły boleć i ciągle podwyższona temp. Ciała w granicach : 36.8-37.4. Doszły bóle żołądka, więc zrobiłem gastroskopie, wykazało bakterie helikobakter i przekrwioną błone żołądka, ciągły dyskomfort w buzi, ale to już dłużej niż te objawy nastąpiły, wymaz z gardła wykazał gronkowca, ale 2 meichy pozniej niby nic nie wykazał. Badania typu HIV wynik negatywny. I szukam dalej i nic wymaz z krwi mocz ok. a Buzia cały czas boli do tego dochodzą jeszczę zawroty głowy ciśnienie w granicach : 119/74, 148/96. Kiedy leżałem w szpitalu ciśnienie miałem w granicy 110/60 sam w to nie wierzyłem gdyż nigdy takiego niskiego nie miałem. Do tego doszło jeszcze ból ucha raz lewego raz prawego, oraz sztywnienie karku i straszny ból karku . Na onkologi pobrali mi wezel do biopsji w celu wyklucznia chłoniaka, wyszło ze mam limfadenopatie… Lecze się u psychiatry ale bez zadnej poprawy jeśli chodzi o objawy somatyczne. Leczą mnie depresantami, gdyż nabawiłem się zaburzen lekowych, przez to wszystko co się ze mną dzieje. Trafiłem też na szpital płucny, gdzie zrobili mi bronchoskopie tomograf płuc i wszystko bez zmian,
I co dalej?? Nie da się już zyć normalnie, Ile można dzien w dzien czuć ból, bez przerwy, brak chęci dożycia, ciąglego smutku , przygnębienia, nie wiem co się ze mna dzieje i dlaczego się tak męcze powinnienem chyba mieć jakies przerwy z tym bólem
Ostatnio edytowano 11 cze 2011, 10:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono wątki z uwagi na tematykę Twojego postu
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez *Monika* 10 cze 2011, 23:45
marcol13, Jeśli fobie społeczną i zaburzenia nerwicowe traktujesz tak,że mówisz o sobie,że nie masz żadnych problemów to jesteś w błędzie....
To właśnie Twoje konflikty wewnętrzne, których nie jesteś świadom spowodowały fobię i nerwicę.
Żeby być świadomym tych konfliktów, musisz chcieć pójśc na psychoterapię. Innego wyjścia nie widzę.

Nie ogarniasz tematu bo nigdy nie uczestniczyłeś w terapii. To jest normalne,że masz obawy.

Co masz powiedzieć?
NIc nie musisz mówić.
Działaj! :D
Obrazek
Główny Moderator

przez zalamanyfacet 11 cze 2011, 07:59
moze guz mozgu jakis?

przez _asia_ 11 cze 2011, 09:02
on23, ewidentnie coś Ci jest oprócz zaburzeń lękowych. proponuję zainteresować się diagnostyką przewlekłych infekcji, na początek mycoplasma pneumoniae i chlamydia pneumoniae w związku z Twoimi objawami zatokowymi, uczuciem ściskania oczu i stanami podgorączkowymi. można zrobić badania krwi w tym kierunku (IgG, IgA i IgM).
nie chciałabym Ci też wkręcać boreliozy, ale masz dużo objawów, które mogą sugerować właśnie boreliozę (przede wszystkim uporczywe bóle głowy!!!, bóle pleców, sztywnienie i bóle karku!!!, wędrujące bóle), stany podgorączkowe, więc dobrze byłoby to sprawdzić nawet jeśłi nie pamiętasz nigdy w życiu kleszcza (ja nie pamiętałam). tak więc zrobiłabym na Twoim miejscu badanie Western Blot IgG i IgM na boreliozę.
to na początek.
w każdym razie celuj w drobnoustroje, bo jestem pewna, że coś Cię zżera. na pewno nie guz mózgu.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez *Monika* 11 cze 2011, 10:42
on23, Możesz wykonać badania, o których wpomniała Joasia,żeby się uspokoić. Jeśli będą w porządku, proponowałabym rozejrzeć się za psychoterapią. Same antydepresanty nie pomogą.
Pierwszy Twój objaw skojarzył mi się z atakiem paniki.
Częst żródło lęku jest nieświadome i może mieć przyczyny we wcześniejszych wydarzeniach Twojego życia. Naprawdę warto byłoby się zapisać na psychoterapię.
Obrazek
Główny Moderator

przez on23 11 cze 2011, 12:04
gdzie takie badanie mozna zrobic i jaki jest koszt tego, pozniej bede w aucie to wezme woje wszytskie wyniki jakie mi zrobili powiedzie cos o tym jak sie znacie
Chciałem Ci powiedzieć tyle o tęsknocie o samotności o wspomnień potopie. O tym wszystkim czego mi brakuje i o pustce którą teraz czuje

przez *Monika* 11 cze 2011, 12:11
on23, nasza kochana _asia_ jest zorientowana w temacie.
Może jak będzie na forum, to Ci napisze.
Zresztą...jest tu wątek na temat boreliozy. Poszukaj, tam dokładnie wszystko jest napisane!

sm-nerwica-czy-borelioza-t28369.html?hilit=borelioza
Obrazek
Główny Moderator

przez marcol13 11 cze 2011, 13:03
Monika1974,

Pójdę na tą psychoterapię w wakacje...
Leki mi pomagają,a może psychoterapia skończy mój koszmar...

przez *Monika* 11 cze 2011, 13:15
marcol13, We wakacje dopiero zamierzasz się zapisać? Lepiej teraz załatw terminy bo może być różnie.
Bo leki czasem wspomogą gdy są dobrze dopasowane.
Psychoterapia powinna zakończyć koszmar, o którym piszesz. Tylko nie nastawiaj się,że to będzie juz za dwa miesiące. To proces, który musi potrwać w czasie.
Obrazek
Główny Moderator

przez marcol13 12 cze 2011, 12:53
Monika1974,

Rozumiem.
Leki i tak nie pomagają mi aż tak,żebym normalnie funkcjonował.
Jestem umówiony na 4 lipca.
Będzie dobrze

Sortuj wg