Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Moja matka...

przez polakita 12 sty 2010, 11:48
serek87, nie wiesz co by zrobiła po przeczytaniu - a właśnie nie mogłaby ci odpowiedzieć od razu listą zarzutów w twoim kierunku, bo list to nie rozmowa. Przeczyta, i jakoś to przyjmie. Niezależnie od tego co zrobi, liczy się szczerość. Może nie chodzi o to żebyś jej pisała swoje zarzuty - nie o to chodzi, tylko napisała co czujesz. Że jest ci przykro kiedy ona cię traktuje tak czy siak, że czujesz się niepotrzebna, że chciałabyś z nią więcej rozmawiać czy bardziej szczerze, itd...

Na wszystko jest czas, pamiętaj że kiedyś może się wyprowadzisz z domu i nie będziesz jej widywać, więc może lepiej to zrobić teraz niż kiedy indziej. Ja mogę tylko powiedziec że mojej mamie mówiłam dlaczego mi jest przykro z jej powodu - bo ze mną w ogóle nie rozmawia, jakbym była powietrzem. Mówiłam to kilka razy ale ona jakoś nie zmieniła swojego zachowania... myślę że właśnie ma swoje problemy których nie potrafi pokonać, jest bardzo zamknięta w sobie, i na siłę ja jej nie zmienię... więc twoja mama też się pewnie nie zmieni, ale przynajmniej będzie wiedziała co ty czujesz w związku z jej osobą...
polakita

przez serek87 12 sty 2010, 11:50
probowalam juz cos takiego zrobic ale rozmawiajac...i nic zawsze mi pokazywala jaka to ja jestem zla i niedobra...

[Dodane po edycji:]

ja juz sie wynioslam z domu praktycznie juz rok temu...probowalam naprawde,i nie zarzutami ale wlasnie w taki spsoob ze cos mnie boli,sprawia mi przykrosc...a moja mama swoje ze moje slowa jej tez i na kazde moje jedno slowo ona piedziesiat swoich...
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez monika03 12 sty 2010, 11:55
moja nie zwraca juz na mnie uwagi.....
monika03

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 12 sty 2010, 12:01
serek87 napisał(a):probowalam naprawde,i nie zarzutami ale wlasnie w taki spsoob ze cos mnie boli,sprawia mi przykrosc...a moja mama swoje ze moje slowa jej tez i na kazde moje jedno slowo ona piedziesiat swoich...

skądś to znam... ja w którymś momencie straciłam nadzieję że będzie lepiej, i po prostu przestałam próbować, w ogóle w którymś momencie przestałam się odzywać do mojej mamy (bo ona nigdy nie słyszy kiedy do niej mówię więc stwierdziłam że nie będę nic mówić). Ale jest mi z tym źle, to wszystko nie tak...

Myślę tylko że nie ma co się łudzić myślą że kiedyś będzie lepiej, że jak się postaram to moja mama mnie zacznie traktować lepiej i fajniej, myślę że to złuda tak myśleć... bo ona najwyraźniej nie potrafi inaczej... myślę że sama jest bardzo samotna i potrzebuje pomocy.
polakita

Objawy nerwicy lekowej

przez Ingrid 12 sty 2010, 13:12
czy mozecie napisać jakie wystepuja u Was objawy ??
Nadzieja umiera ostatnia

Re: Objawy nerwicy lekowej

przez VasqueS 12 sty 2010, 13:33
Ból brzucha wymioty,częste chodzenie do toalety,uczucie niepokoju,lęk
VasqueS

przez polakita 12 sty 2010, 13:37
Ingrid, może podaj swoje to ci powiemy czy mamy/mieliśmy podobne. Nerwica może dawać cały szereg objawów, a poza tym są różne rodzaje nerwicy: lęk napadowy (ja miałam), nerwica natręctw, lęk wolnopłynący, derealizacja, zaburzenia odżywiania, zaburzenia nastroju, hipochondria, różne bardzo somatyczne objawy (bóle w ciele, zawroty głowy, palpitacje, migrena, problemy ze spaniem, biegunki, itd itp).

Wystarczy że poczytasz trochę forum, zobaczysz jakie różne (chociaż powtarzające się) objawy można mieć. Do tego, te dolegliwości się często zmieniają (np. raz boli nas głowa, raz ręce, raz co innego jeszcze).
polakita

przez Ingrid 12 sty 2010, 15:12
uczucie jakbym płyneła, jakby zawroty głowy ...nie umiem tego sprecyzować
silna wrazliwosc na swiatło
na nałas ( nawet szelest)
szybko sie mecze
silny stres
mdłosci
lęk przed wyjsciem z domu ( ale to ma zwiazke z tym jak sie czuje ostatnio i tylko z tym)
duszności czasem , problem z oddychaniem ?
czasem jakby panika ? raz nawet atak paniki wywołał atak epi ...( bez drgawek )

Czy jest róznica meidzy nerwica a lekiem??
bo jak czytałam objawy nerwicy to mi raczej nie pasuje...za to jak czytałam objawy leków to bardzo dużo...
Nadzieja umiera ostatnia

przez polakita 12 sty 2010, 15:35
To co piszesz wygląda na objawy nerwicowe... nerwica i lęk to to samo, tylko inna nazwa. Nerwica to inaczej zaburzenia lękowe. Organizm wytwarza lęk w sytuacjach gdy nie ma zagrożenia.
polakita

przez Ingrid 12 sty 2010, 16:29
aha...
lepeij abym poszła odrazu do psychiatry czy może do psychologa ?
czy leki pomagaja ?
czy mozna sobie z tym wszystkim poradzic samemu ?
Nadzieja umiera ostatnia

przez polakita 12 sty 2010, 16:38
Najlepiej od razu do psychiatry po diagnozę, a potem do psychologa na psychoterapię.
Leczenie zależy też jaka jest przyczyna nerwicy bo jeśli chorujesz na padaczkę, wygląda na to że twój mózg nie działa jak trzeba, czy nerwica jest wynikiem padaczki? Nie znam się na tym, naprawdę najlepiej jak pójdziesz do psychiatry - bo to jest lekarz. Psycholog jest raczej od rozmowy, rozmawiania o życiu, samopoczuciu itp.
polakita

przez Donkey 12 sty 2010, 17:35
lepiej psycholog!
psychiatra od razu zapisze na pewno leki..
A może terapia wystarczy w Twoim wypadku.

przez xray 12 sty 2010, 17:40
Nie wiem czy u mnie to nerwica.. jeszcze nic nie wiadomo , dopiero bede robil badania.
U mnie wystepuje
-częste chodzenie do toalety,
-silne poczucie niepokoju , leku ( bez przyczyny )
-bardzo szybko sie mecze ( ok. 2 miesiecy temu moglem bez przerwy cos robic.. biegac.. grac w pilke.. i co tylko.. teraz nic mi sie nie chce.. nie mam sily.. wiekszosc rzeczy robie bo musze.. w szkole na lekcjach zazwyczaj siedze podparty lub leze na lawce )
-problemy z oddychaniem - dusznosci ( nie zawsze..)
- brak apetytu..
najbardziej objawy nasilaja sie w szkole..przedewszystkim lek , stres .
Pozdrawiam wszystkich.

przez polakita 12 sty 2010, 18:16
Donkey napisał(a):lepiej psycholog!
psychiatra od razu zapisze na pewno leki..
A może terapia wystarczy w Twoim wypadku.

Ja trafiłam na fajną panią psychiatrę, która mi nie przepisała leków, tylko powiedziała: "na psychoterapię!" więc nie brałam. Ale to prawda że lekarze lekką ręką przepisują proszki, czasem nawet nie mówiąc że powinno się pójść na terapię...
polakita

Sortuj wg