Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez julie 12 mar 2008, 21:43
pop_the_glock
podobnie jak Ty zrezygnowałam ze wszystkiego, wcześniejszego życia, a to dlatego że dotknęła mnie pustka i beznadzieja -> myślę, że jestem na etapie poszukiwania samej siebie i odnajdowania się w tym ziemskim padole...to trochę tak jakbym po długim czasie spokojnego życia obudziła się i stwierdziła że żyłam w pseudo-prawdzie, kłamstiwe, lub po prostu, że żyłam jak automat bez żadnej głębszej refleksji nad życiem i jego sensem (tak właściwie było) z jednej strony cieszę się, że dotknęła mnie ten afekt beznadziejności bo pozwala mi przewartościować wartości i spojrzeć na wszystko pod innym kątem, z drugiej strony odbyło i odbywa się to zbyt dużym kosztem (izolacja, rezygnacja z wielu rzeczy)...ale mam przeczucie, że wyjdę na prostą i będzie wreszcie naprawdę ok, już raz na zawsze; póki co poszukuję pożądnej ideologii na życie i muszę przyznać, że życie w tym świecie i niezwariowanie to nie lada wyczyn!

greets
Can as well die if cannot fly

do megido

przez rafaelka 12 mar 2008, 23:00
Witaj,
postaram się troszkę Cię wspomóc,zwłaszcza, że mam od kilku lat podobne problemy a do tego pewną orientację, jeśli chodzi o leki i sposoby leczenia (mam wykształcenie medyczne).

Podałaś nieco za mało informacji dotyczących prowadzącej lekarki-tzn, czy jest to psychiatra, czy lekarz np. rodzinny.
Piszesz o lekach-jak oceniasz ich skuteczność. ?? Xanax,owszem im mniej, tym lepiej. Natomiast Asertin-to już zupełnie inna grupa leków i oczywiście przesadzać nie można, ale nie uzależnia,można zażywać długotrwale itp,
Jeśli masz ochotę, uściślij te informacje.-postaram się pomóc.
Co do wizyty u psychologa-jak najbardziej polecam.Nie ma sensu powtarzać sobie-ja,silna, poradzę sobie.
Okażesz siłę-nie poprzez unikanie konfrontacji z własnymi problemami, lecz przyznając się do nich i próbę walki-przy współpracy z fachowcem.
Pamiętaj jednak, że nie każdy psycholog będzie Ci w stanie pomóc.
Polecałabym rozeznanie się w oferowanych usługach w Twojej okolicy np. zdecydowanie psycholog-psychoterapeuta zajmujący się problemami tzw.nerwic.
Napisałam tzw newic, ponieważ obecnie ten termin medyczny odchodzi do lamusa.Jest wiele schorzeń mieszanych.
Jeśli masz ochotę napisz coś więcej.
Serdecznie pozdrawiam :smile:

Re: dasz rade

przez midaa 12 mar 2008, 23:14
Magdalena4 poszukaj sobie postów na forum alusi -ona miała podobnie z tym strachem przed depresją i lęki na tym punkcie, obie miałyśmy też leki przed słowem samobójstwo i wszystkim co z tym związane ,dzisiaj to sie już troche uciszyło, u mnie trwało jakieś 6 miesiecy.
to jest nerwica natręctw, najwyraźniej wróciło do ciebie to, musisz zacząć leczenie, a wszystko po czasie będzie dobrze. ;)
MICHAEL JACKSON 1958-2009 [*] Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalena4 13 mar 2008, 10:49
Mida, a mogłabys mi cos wiecej napisać o tych postach, czy one były dawno temu pisane, czy jakos na czasie...bo tak to trudno mi je odnależć.. A co do mojego lęku przed depresją, to wczoraj sie uspokoiły i od 13 do wieczora czułam sie ok (byłam u psychologa), ale dzis od rana znów(biegunka, prawie wymoty i lęk i czarne wizje ze to depresja ze sie pogrąże, ze nie bede miała siły walczyc...no i mówie sobie nie bede sie nad tym skupiac no i jakos przeszło, nie czuje juz tego na napięcia skupiam sie na pracy i na moich normalnych odczuciach, reakcjach i narazie jest ok....

Re: Mam 15 lat. POMOCY

przez mirerjdf 13 mar 2008, 22:14
mirerjdf napisał(a):Witam. mam 15 lat. Pewnego dnia po kłótni z mama zle sie poczulem i zemdlalem. Od tamatej pory swiat zdaje mi sie inny Tak jak by za szybą. Mam ograniczony kontakt z rzeczywstoscia. Caly czas mysle o smierci i wynajduje chorobuy jakie moglbym miec. Co to jest ?? nerwica?? to juz trwa 5 miesiecy. Mecze sie. nie moge sie skupic. Chyba pojde do lekarza. Mam codziennie lęki i non stop 24h na dobę o tym mysle. Jeszzce nie bylo dnia w ktorym nie mysllalbym o tym i nie mialbym lękow. Mam watpliwosci cz zcie to sen czy jawa. Boje sie. Ale jestem silny psychicznie. Pomozcie mi. Prosze

Wiitam. Jestem juz po pierwszej wizycie u psychiatry. Psychiatra powiedzial zze wyglada to mu na paskudną depresję albo nerwicę lękową. Pszypisał mi lek o nazwie ASENTRA. Będę go dawkował dopiero od niedzieli bo lekarz kazał mi zrobić jeszzce EEG i rezonans głowy. Jest podejrzenie ze mam cos z glowa (jakiej niedotlenienie albo cos w tym stylu- ale to raczej nie to). Psychiatra powiedzial ze takie moje lęki i ten świat za " szybą" to jest skutek spróbowania w przeszłości Marihuany. No coz. Zobaczymy jak to bedzie. Mam nadzieje ze z tego wyjde. Napiszcie co sadzicie na ten temat.

męcząca nuda i apatia

przez staram się 14 mar 2008, 14:11
cierpie na męczącą mnie nude i apatie nie potrafie sie cieszyć i zbyt często sie nudze czy wy też tak macie ?

POMOCY... BO JUZ NIE WIEM CO MAM ROBIC!!!!

przez oltucha1980 14 mar 2008, 15:04
Jestem osoba u ktorej wystepuje syndrom DDA, co powoduje u mnie nerwice i depresje, o tym ze mam taki syndrom dowiedzialam sie niedawno, jakos z tym zylam bo odizolowalam sie od ludzi, i nikt nie mogl mnie wtedy zranic, pojawiali sie rowniez mezczyzni w moim zyciu, ktorych zostawialam z obawy ze to oni mnie zostawia, lub tak sie wykanczalam tą miloscia ze nie wytrzymywalam tego i odchodzilam, teraz znowu kogos mam i postanowilam nie uciekac przed tą miloscia , ale jest coraz gorzej, jak tylko pozwoli sobie na maly zart z mojej osoby to wpadam we wsieklosc, pozniej mam poczucie winy i wstydu ze tak zareagowalam, i konczy sie to moim kilkudniowym zlym samopoczuciem, gdzie wykanczam sie przy tym fizycznie i psychicznie, ale nie potrafie nic z tym zrobic, i poglebiam sie jeszcze bardziej, mam ciagle pretensje do niego o to ze ma dobry humor a ja nie, o to (tu juz podam konkretny przyklad) jak przychodze do niego, to np. wiesza pranie , zmywa naczynia, uwazam wtedy ze mnie ignoruje,on twierdzi ze jest inaczej, ze po to mi dal klucze od swojego mieszkania zebym czula sie jak u siebie, i teraz jak o tym pisze to wydaje mi sie to takie banalne, ale jak jestem z nim to nie potrafie powstrzymac swojej ogromnej zlosci. CO JA MAM ZROBIC????? JAK MAM SOBIE Z TYM PORADZIC???

przez 1507 14 mar 2008, 15:16
ciekawe też myślałem o tym syndromie, oboje twoi rodzice tacy byli czy jedno
1507

przez oltucha1980 14 mar 2008, 15:21
Moj ojciec byl alkoholikiem, do pewnego czasu pozniej zachorowal powaznie i bylo jeszcze gorzej

przez 1507 14 mar 2008, 15:26
u mnie jedno miało problem, wiele razy chciałem żeby mi sie cos stało zeby dowiedziało sie w ten sposób ze robi źle, bardzo sie wstydziłem ze mam takiego rodzica, może stąd biorą sie dziś moje leki i inne problemy?
1507

przez oltucha1980 14 mar 2008, 15:36
ja w kazdym swoim chlopaku widze ojca ktoremu staralam sie cale zycie przypodobac i ktory zawsze mnie ponizal. ale od wiedzy na ten temat nic sie nie zmienilam , dalej uciekam od ludzi i mezczyzn, i sie z tym czuje jeszcze gorzej . jakie sa twoje leki z tym zwiazane??

przez 1507 14 mar 2008, 16:09
przeczytaj moje posty na forum masz gg?
1507

przez Pstryk 14 mar 2008, 18:24
Osobiście jestem cholernie rozkojarzona - mam problem ze skupieniem się na czymkolwiek, zdarzają się również dni, kiedy nadzwyczajnie szwankuje mi pamięć - nie pamiętam z kim i o czym rozmawiałam przez telefon pół godziny temu. Owszem, szybciej nudzą mnie również zajęcia i częściej czuję się otępiała, obojętna, wręcz wisi mi wszystko. Często mówimy, że przyczyną takiego nastroju jest pogoda. Owszem, gdy słońce świeci, jest +25 i ptaszki ćwierkają jest przyjemnie, ale staram się nie tłumaczyć swojego samopoczucia pogodą, bo pogoda to uniwersalna wymówka na wszystko. Szukam innych źródeł inspiracji.
Pstryk

przez ulala 14 mar 2008, 22:45
mozliwe ze i ja mam DDA

Ja totalnie nie potrafie nawiazac kontaktu z mezczyznami , jak zaczyna byc milo to specjalnei robie wszystko zeby zrobilo sie nieprzyjemnie i w koncu konczy sie na niechęci, robie to podswiadomie , tez mnie wszystko irytuje, Jak facet mnie odrywa i jest dla mnie mily jestem pewna ze chce mnie tylko 'przeleciec' bo mam zbyt zwalony charakter zeby moglo mu chodzic o cos innego z kolei jesli do niczego nie dochodzi czuje sie idtiotka ze myslalam ze mu sie podobam itp itd, staram sie wiec unikac jakichkolwiek relacji z facetami. Juz sie pogodziłam z tym ze bede sama. NIe potrafie rozmaiwac szczerze z mezczyzna , nie potrafie przyjac czulosci ani jej okazac. Chocbym nie wiem jak pragnela bliskosci, przytulic sie do faceta, zaraz mysle ze okaze mu w ten sposob slabosc i pomysli ze sie do niego kleje. Jestem totalna kaleka w tych sprawach a swoje lata mam watpie zeby jakiemukolwiek mezczynie w odpowiednim dla mnie wieku chciało sie meczyc ze mna :-|
człowiek jest kowalem swojego losu tylko gówno plynie z pradem ....

Sortuj wg