Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

przez dziuta 31 paź 2008, 18:42
byłam dziś u internisty, przepisał mi znowu xanax, i dał skierowania na badania ogólne, morfologie itp, i jeszcze na EKG, przy tym wszystkim nakrzyczał na mnie, że nie umiem sprecyzować co mi dokładnie jest :-|

Re: Nerwica,depresja a brak poczucia realnosci

przez dziuta 31 paź 2008, 18:46
mi się czasami wydaje, jakbym to nie była ja i patrzyła na siebie z boku, tak jakbym była obserwatorem siebie, i że ja to nie ja, bo ja to bym się tak nie zachowywała :?

Re: Nerwica Lękowa Co zrobić? Moja historia...część 2

przez Victorek 31 paź 2008, 19:51
I takie coś właśnie mnie zastanawia jak to może być że internista nakrzyczał na ciebie o takie coś, powinien wiedzieć że w przypadku nerwic czasem na główny plan wysuwa się to iż po prostu nie umiemy nazwać ani określić co nas męczy. Ech ci nasi medycy :)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czy to objawy nerwicy czy tez prawdziwa choroba ?

przez 19_latek 03 lis 2008, 10:01
Witam,
mam nerwice lekowa od roku jednak ostatnio mam takie objawy:
Czesto leje mi sie krew z nosa.
Ból przy kręceniu szyja, tak jakby jakis mały guzek pod żuchwa zaraz przy szyi.
Hmm nie wiem jak to nazwac ale takie kłopoty przy oddychaniu nosem, tak jakbym nabierał duzo powietrza i nagle uczucie jakby mi cos siedzialo w gardle i sie dusze. Wtedy nawet przy probie wziecia malego wdechu cos mi blokuje w gardle. Tak samo jak polykam sline, czuje ze cos tam stoi.

Prosze o odpowiedzi czego to moga byc objawy.
Jutro prawdopodobnie wybiore sie do lekarza.
19_latek

Re: Czy to objawy nerwicy czy tez prawdziwa choroba ?

przez Filomatka 03 lis 2008, 11:07
W razie czego idź do lekarza, ale mam wrażenie, że to co opisujesz to objawy nerwicy. Pytanie tylko, czy te objawy występują po tym jak się zdenerwujesz czy np nagle kiedy nie czujesz się zaniepokojony? Czasami w stresie może polać się krew z nosa, jeżeli kark ci sztywnieje, jak kręcisz głową to będzie cię boleć. Utrata głosu to już norma w atakach. Na twoim miejscu nie martwiłabym się zbytnio, ale jeśli się obawiasz to idź do lekarza. Tylko nie mów mu, że masz nerwicę, bo od razu stwierdzi że to somatyczne objawy spowodowane nią i cię oleje. Jak już idziesz niech cię chociaż zbada.

przez ewa125 03 lis 2008, 14:59
nie no ale nie mozna wszystkiego podpasowywac pod nerwice!!!!

przez gabriel 03 lis 2008, 16:11
Raczej to nerwica, u mnie też mięsnie karku sa non stop napięte i czuję się jakby mnie przewiało. Na początku sądziłem, że to od treningów siłowych ale znowu tak nie trenuję ostro. Co do juchy z nosa to może to być ogólne osłabienie organizmu, anemia, brak minerałów i witamin a nerwica i deprecha sprzyjają takim wyjałowieniom.

---- EDIT ----

nie no ale nie mozna wszystkiego podpasowywac pod nerwice!!!!

Tak się nieszczęśliwie składa, że nerwica powoduje przeróżne objawy somatyczne a nie odwrotnie jak próbował niektórym wmówić ogarniętym omegą i magnezem kolega...

Re: Nerwica,depresja a brak poczucia realnosci

przez kozlatko 03 lis 2008, 16:24
Cały czas zle a w trakcie ataku jeszcze gorzej,co robic? jestem bezradny :(

pozdro.
Remember yesterday and thing about tomorrow.

przez ewa125 03 lis 2008, 18:02
no nie wiem... ja mam nerwice a nigdy nie mialam zadnego bolu przy skrecaniu szyja i guzka przy zuchwie. moze kolega zle spal i mu przejdzie ten bol szyi ale nie jest to typowy objaw nerwicy wiec nalezy najpierw sprawdzic u lekarza, a jezeli nic nie wyjdzie i lekarz powie ze to nerwowe napiecie miesni karku i zaleca masaze to wtedy mozna zwalic na nerwice.

przez eligojot 03 lis 2008, 19:49
Tak się składa, że niedawno dla lekarzy pierwszego kontaktu wyszło zalecenie, że jeżeli pacjent się uskarża na bóle pleców, kręgosłupa to poza zwiotczającym mieśnie mydocalmem i przeciwzapalnym diclofenakiem czy czymś innym, powinno się przepisać antydepresanty. Dlaczego? Bo napięcię, stres psychiczny wpływa na mieśnie szkieletowe, napina je, a te uciskają (tak bardzo skrótowo) na kręgi i ból gotowy.

Czy nie rosną Ci ósemki?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez gabriel 03 lis 2008, 20:27
Otóż to ale ewa uważa się chyba za wzorcowy przykład osoby z nerwicą i innych objawów niż te które ją dręczą do wiadomości nie przyjmuje. Dramat...

jaka przyczyna?

przez killa_amok 03 lis 2008, 21:19
hmm.. jesli moderatorzy uznają to bezsensową wypowiedź zaśmiecającą forum; proszę jak najbardziej usunąć ten post, w sumie ciężko jest się wywnętrzyć na "papierze", coś się dzieje , nie umiem zidentyfikować co, realnie nie ma żadnego konkretnego problemu ale jakos tak dziwnie sie czuje (dotyka mnie to już 3 raz), pojawia się takie ogólne przytłoczenie, czuje sie bardzo chaotycznie, potrzebuje porozmawiać z drugim czlowiekiem jednak gdy do tego dochodzi nie mam takiej (niewiem jak to nazwac) jakies wewnetrzenej sily by to "wylac" na kogoś, s"rodek" chce sie uwolnic ale nie umie, lęk wolnopłynący w którym nie idzie sprecyzować źródła ,brak poczucia że gdzieś zmierzam, raczej, że jestem gdzieś niesiony,coś jakbym śnił, ważkość rzeczy gdzieś ulatuje i tak sobie po prostu egzystuję, trwam....

przez ewa125 04 lis 2008, 14:59
dramat to ty jestes gabriel, widze ze juz masz 2 ostrzezenia na koncie.
zaden normalny lekarz nie przepisuje od razu antydepresantow bo kogos bola plecy. typowym objawem nerwicy, jakby ktos zapomnial,( nie wg. mnie tylko wg. tego co pisza w specjalistycznych ksiazkach) jest lek i uczucie ze sie zwariuje, ew. dd, zawroty glowy. bole karku moga wspolistniec ale opanujcie sie, skad wy od razu jestescie pewno ze wiecie- tak to na pewno nerwica, typowy objaw. a jak ktos zasugeruje ze to moze byc bol napieciowy od stresu ale nie musi to juz dramat. a potem si eokaze ze chlopak mial powiekszony wezel chlonny i leczyl sie antydepresantami.. :roll:

przez gabriel 04 lis 2008, 15:22
A ja widzę, że w żadnym wypadku nie należy cię traktować poważnie...
Bóle w okolicy mięśni karku, kłopoty z oddychaniem, "gula" w gardle to jak najbardziej objawy nerwicy i depresji. Przy jakich kolwiek wątpliwościach nie należy pytać o zdanie takiej naprzykład ewy tylko przydało by się zrobic badania i zasięgnąć opini lekarza. Dramat ewka, dramat.

Sortuj wg