Gdzie macie nerwice??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Gdzie macie nerwice??

przez ToMeK 77 09 lut 2008, 01:42
Witam

W jakiej części Waszego ciała, organizmu ulokowała sie nerwica??
W moim przypadku sa to okolice brzucha a dokładniej żołądka.
Mam takie uczucia jak to niektórzy mówią ze ma sie motylki w żołądku takie odczycie jak to przed egzaminem albo przed dentystą:)
Brałem kiedyś asentre ale odstawiłem, teraz biorę magnez i wit B12.
Sa dni kiedy jest jak przed 1,5 roku:) ale są i takie kiedy muszę sięgać po 1/2 afobamu. Kurde kiedy sie to skończy??

przez Jaśkowa 09 lut 2008, 02:09
oj ja to i w głowie i w brzuchu ogólnie gdy mam atak to wszystko idzie w ruch ;)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Hetna 09 lut 2008, 02:28
u mnie tez akurat brzuch najbardziej odczuwa. Dokładnie wygląda to tak, że mam tak spięte mięśnie w okolicach brzucha że nie mogę oddychać. Ale od mniej więcej dwóch lat trenuje oddechy i relaksację. Jest jeszcze coś co mnie dobija. Nagle mam taki impuls w okolicach żołądka jakby mnie mróz przeszedł. Jakby coś się miało stać za chwilę. Trochę taka panika....tak myślę że brzuch to epicentrum lęków u mnie. Skończy się kiedyś. Miałam około miesiąca gdzie nie odczuwałam żadnego napięcia i nie biorę żadnych leków i brać nie będę. Tylko ciężko nad tym pracuję ......czasami mi się już nie chcę....
biegnę by uwolnić pajaca!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sweety 09 lut 2008, 10:43
Na początku mojej nerwicy,a było to dawnoooo,bardzo dawnooo temu,
jeszcze jak byłam dzieckiem,to nerwica też najbardziej lokalizowała się w oklicach brzucha i żołądka,miałam też kołatania serca,
a obecnie to najbardziej podczas napadu nerwicy dokuczają mi zawroty głowy i sztywnieje mi kark,natomiast brzuch i żołądek mam spokojny....
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez Zahn 09 lut 2008, 14:23
Chciałbym powiedzieć, że wszędzie :D ale nie będę taki, i powiem, że moja nerwica najbardziej rzuciła mi się na żołądek, gardło i głowę (zmysł równowagi). Czyli zawroty głowy, biegunka i dławienie... mogło być gorzej ;)
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez xCarmen 09 lut 2008, 14:53
a ja powiem ze mam nerwice w nosie :D:D wracam do zycia i nie obchodzi mnie czy jestem chora czy nie :D

ja najbardziej odczuwam nerwice w klatce piersiowej , trudno powiedziec .. to nie serce ale caly obszar wewnatrz , czuje jakies dluszenie klucie i ciezar....
ponadto zaczyna mnie bolec watroba ale nie wiem czy to z nerwicy czy z lekow ( alkoholu nie pije ;) ) troche sie martwie bo takie pobolewanie i klucie w okolicach watroby mam od 2 lat ...
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez Misiunia 09 lut 2008, 16:06
U mnie jest to głównie brzuch (bóle,przelewania,kolki).Mam stwierdzoną nadkwasotę oraz jelito wrażliwe.Wszyscy lekarze zgodnie twierdzą,że te dolegliwości w 90% są na tle nerwowym.Poza tym często mam uderzenia gorąca,uczucie rozpierania w głowie,szumy.Bardzo często w takich sytuacjach panikuję i wydaje mi się,że za chwilę dostanę wylewu,czy zawału.Kiedyś miałam jeszcze drętwienie,drżenie,oraz dziwne bóle rąk i nóg.Po prostu czasami miałam uczucie,że moje ręce są jak z ołowiu.Wmówiłam sobie SM,a drżenia i bóle przeszły po wykluczeniu przez lekarzy jakiejkolwiek choroby.
W sumie to jest tak,że objawy u mnie "wędrują" z jednego miejsca w drugie,ale rzadko pojawiają sie w kilku miejscach na raz.Po prostu znikna z jednego miejsca i pojawiaja sie za jakiś czas w innym.

głowa!!!

przez Hetna 09 lut 2008, 22:30
Mam ważne dla mnie pytanie a propos tego tematu. Od pewnego czasu włączyły mi się bóle głowy. Kiedyś mnie nigdy nie bolała. Dzisiaj tak mnie zaczęła boleć i nie mogłam patrzeć na światło. Czuję jak mam sucho w gardle. Nie jest zle o tyle ze położyłam się na 2 godziny,trochę odprężających oddechów i już lepiej. Natomiast chciałam wiedzieć, czy macie klimaty migrenowe? Czy to może być związane nerwicą? Ja uważam że zdrowieje, wydaje mi się że ta nerwica nie powinna się przekształcać w gorsze stadium. Te bóle są rzadko ale są i mnie totalnie kładą na łopatki jak się pojawiają.
biegnę by uwolnić pajaca!

przez Zahn 09 lut 2008, 23:12
Dzisiaj, jak i wczoraj od kilku osób... zdrowych osób dowiedziałem się o bólach migrenowych. Osoby te zwalały to na pogodę i może coś w tym jest.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

przez rebus 09 lut 2008, 23:15
U mnie objawia się trzęsącą głową i mokrymi dłońmi. W gorszych sytuacjach, cały się trzęsę i mam zawroty głowy ;/

przez IceMan 09 lut 2008, 23:32
w d***e :lol:

A tak poważniej jeśli chodzi o somatyzację to najbardziej odczuwam trzęsące się ręce, czasem też z nadmiernych nerwów potrafi rozboleć głowa, albo może mi cały układ pokarmowy odmówić posłuszeństwa, to chyba tyle...
Przyjaciel forum

przez wnuczek 10 lut 2008, 00:08
najbardziej odczuwam w klatce piersiowej, a w całym ciele odczuwam bicie swojego serca tętno,jest to bardzo dokuczliwe, no i oczywiście okolice żołądka

przez raven 10 lut 2008, 01:34
U mnie to chyba tak jak u większości najbardziej dokuczliwe są bóle brzucha:/ A tak poza tym to zauważyłem gdy czasem zjawi się większy atak nerwicy to później, gdy już przejdzie, mam bóle nerek i stawów - może ktoś wie coś na ten temat i mógł by napisać czy to w jakiś sposób negatywnie (oprócz samego bólu) wpływa na oraganizm?
Ale tak wogóle to ostatnio rzadziej sie zdarzają te wszystkie objawy i chciał bym mieć całą tą nerwice już głeboko w d***e :)

przez rebus 10 lut 2008, 09:22
IceMan napisał(a):w d***e :lol:

A tak poważniej jeśli chodzi o somatyzację to najbardziej odczuwam trzęsące się ręce, czasem też z nadmiernych nerwów potrafi rozboleć głowa, albo może mi cały układ pokarmowy odmówić posłuszeństwa, to chyba tyle...

No właśnie zapomniałem o tym najgorszym :( trzęsących się rękach :P

Sortuj wg