Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica Lękowa a ciąża, poród, połóg.........

przez Anija3 31 sty 2013, 23:44
Witam,ja przeszłam cala ciążę bez leków (zresztą nigdy nie brałam na nią leków ) w ciąży miałam jednak objawy fizyczne takie jak ścisk w żołądku, drętwienie kończyn,zawroty w głowie i ścisk oraz okropny niepokój . Bałam się , że ten nadmiar stresu i adrenaliny w moim organizmie zaszkodzi maleństwu. Synek urodził się ma już ponad roczek i wszystko u niego jest ok.
U mnie trochę gorzej:-( myślę o fachowej pomocy typu psycholog lub psychiatra może jakaś psychoterapia lub leki.
Przymierzam się do tego latami... ale wstydzę się

przez mgielka86 01 lut 2013, 09:18
Anija3 gratuluję zdrowego maleństwa. Ja też się boję, że nadmiar stresu może zaszkodzić maleństwu. Jeszcze w ciąży nie jestem ale bardzo tego pragne. Co do Twojej sytuacji to powinnaś faktycznie zgłosić się do specjalisty skoro jest Ci ciężko. Nie ma się co wstydzić. Pomyśl, że musisz być zdrowa i silna dla swojego maleństwa :smile: A z jakimi problemami dokładnie sie mierzysz? Powiesz na ten temat coś więcej?
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Madzialenka 01 lut 2013, 14:32
Ja niestety jestem całą ciążę na lekach.Nie byłam w stanie odstawić a nerwica zaatakowała mnie ze zdwojoną siłą na początku ciąży :( Za dwa tygodnie mam termin porodu,ale zdecydowałam,że nie będę karmić piersią,bo nie chcę truć dziecka.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 02 lut 2013, 02:01
Madzialenka, tak, lepiej nie karmic.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez mgielka86 02 lut 2013, 11:40
Madzialenka to jak to jest, że leki nie szkodzą jak bierzesz je podczas ciąży, a karmienie piersią już tak? Przecież dzidzia w brzuszku pobiera z Twojej krwi wszystko co się w niej znajdzie, tak więc wychodzi na to, że zażywanie tabletek tak czy siak szkodzi. Sama już nie wiem :(
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez freda 02 lut 2013, 15:51
no właśnie,to dziwne.tak czy siak to leki przechodzą do dziecka.ale paro w mleku matki jest w śladowych ilościach.oczywiście nie karmi się dziecka je

-- 02 lut 2013, 14:53 --

jeśli się bierze końskie dawki.najlepiej nie brać leków,gdy się karmi lub jest w ciąży
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez glizda 02 lut 2013, 19:13
u mnie również stwierdzono nerwice. i to silną. nie umiem sobie już z tym wszystkim radzić. kiedy pojawiaja sie kłócia( w głowie ,w szyji) mysle ze zaraz umre.. od 2 miesiecy biore tranxene 5mg, jedna tabletke na noc. jednak od pewnego czasu budze sie ze dretwiala reka lub stopa. lekarz kazał mi odstawic tabletki stwierdzil ze obnizaja mi za mocna cisnienie..ale kiedy sobie je mierze jest prawidłowe.czy ktos jeszcze z was tak ma? czytalam w internecie ze dretwienia wystepuja przy nerwicy i moze nie potrzebnie lekarz kazal mi je przerwac-dodam ze zapisal mi je neurolog. w tej chwili biore ja co drugi dzien. w czwartek mam kolejna wizyte i badanie usg tetnic szyjnych. mam 23 lata coraz czesciej mysle o dziecku ale boje sie ze nie poradze sobie bez tabletek.. :(

przez mgielka86 03 lut 2013, 13:23
glizda też myślę, że sobie nie poradzę, że będzie ze mnie zła matka itp. Czasami boję się też, że moje dziecko będzie musiało przechodzić przez to samo i kiedyś mi powie, ze po co je urodziłam skoro sama była chora :roll:

przez Madzialenka 03 lut 2013, 22:39
Ja biorę minimalną dawkę leku a nie końską,ale wolę nie karmić.Tak uzgodniłam z lekarzami,zarówno psychiatrą jak i ginekologiem.Niektóre leki mogą być stosowane w czasie ciąży,ale nie podczas karmienia.Widocznie ma to znaczenie.

przez Babilon 28 cze 2013, 09:15
Czy są jeszcze osoby zainteresowane tym tematem? Dla tych co jeszcze w ciąży nie sa, a chcą być, ale sie boją jak ją przeżyc w ciąży z nerwica, to chcę sie podzielić swoją opinią. Ja też bardzo sie tego bałam jak przezyje bez leków, z problemami ze spaniem itd. I teraz jestem już niedługo do porodu, więć chyba mogę sie juz wypowiedziec na ten tamat. Nie jest łatwo, ale można przeżyc! To jest obciążęnie psychiczne, bo człowiek chciałby zeby dziecko miałó spokój, nie byłó pod wpływem naszego stresu i leków, i mysle, ze dlatego jest bardzo ciężko z nerwicą w ciąży. Ale mozną wytrzymać, nie biore teraz leków na stałe, tylko sporadycznie na spanie (przed ciążą jadłam na stałe leki). I jestem pełna wiary, ze sobie poradze. Żałuje ze odkładałam tak długo dziecko z powodu tego, ze włąsnie balam sie jak to przeżyć. Teraz mam juz z górki, z dzieckiem wszsytko dobrze, jedynie problemy z napięciem brzucha, wieć tym bardziej nie moge sie denerwowac, bo macica jest na to wrażliwa, więc mam dodatkową motywacje do tego, zeby miec wszsytko gdzieś:-)

przez ja tez 27 09 lip 2013, 23:51
Witam! czy jest tu jeszcze ktos obecny?

-- 09 lip 2013, 23:55 --

Witam! czy jest tu ktos jeszcze obecny?

leczenie nn ipodejzenie ciazy

przez ja tez 27 10 lip 2013, 00:04
Witam!Chciaabymporozmawiac z kobietami ktore zaszly w ciaze podczas leczenia nerwicy natrectw.Jesli ktos ma ochote porozmawiacprosze o odzew :D

przez ania_taka 10 lip 2013, 06:26
ja tez 27, witaj. Jestem :)

przez ania_taka 10 lip 2013, 06:31
ja tez 27, z chęcią mogę porozmawiać. Co prawda nie zawszłam w ciąże, ale mam nn i swego czasu baaaardzo pragnęłam zajść w ciąże, sporo w necie na ten temat czytałam, pytałam o opinie
ginekolog i psychiatre
Ostatnio edytowano 03 lis 2013, 00:53 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 3 razy
Powód: Nie zakładamy kolejnego tematu jeśli taki sam istnieje.....

Sortuj wg